Jdi na obsah Jdi na menu
 


Říjen 18

4.10.

snimek15.jpgDnes je Světový den zvířat, slaví se na počest, nebo spíše s odkazem na Stavého Františka z Assisi, který zasvětil svůj život ochranou slabých, a také zvířat. K tomuto dni jsme se rozhodli spustit náš nový projekt s názvem "Postavme společně nový útulek pro fretky", který bychom chtěli vybudovat jako rozšíření našeho stávajícího útulku v příštím roce. Více a detailní informace zde: Nový útulek pro fretky

 

 

 

 

snimek1.jpgZároveň jsme pro vás naplánovali opět se spolupráci s Domem ochránců přírody v Praze nový seminář, tentokrát zaměřený na fretky v zimě, nemoci a vakcinace, a bude se konat na adrese Michelská 5, Praha 4 v sobotu 3.11. od 14 do 17 hodin. 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.10.18

Máme po dalším fretčím srazíku, který se velmi vyvedl :-) Děkujeme za návštěvy a dary (kočkolit, pamlsky, věci do aukce) a hlavně všem zúčastněným za skvělou atmosféru a vůbec za vše, jací jste :-) Bylo to super. A jak bylo domluveno, další Dovolená s fretkou v příštím roce bude 8. - 12.5. v okolí Náchoda (přesné místo upřesníme dle zajištěného ubytování) a náplň dní - zámky Kuks a Náchod, Ratibořice, celkově Babiččino údolí a Viktorčin splav, pevnost Dobrošov, sjetí části řeky Úpy. Pro více info, kdy by se chtěl přidat, volejte 602692130 nebo pište na e-mail: info@fretkyboleslav.cz :-) rádi přijmeme nové fretkaře do party, která se stále rozšiřuje  :-)

A teď k freťulím.. do nového domova včera odjeli Aimi a Philemon, kteří odjeli k Brnu, a také odjel k "naší" partě k Janě M. Porshe.. zatím k již 7mi členné partě ještě přibyde Rumcajs a Manka, jen co bude Rumcajs po kastraci :-)

Ze sedmičky statečných už jsou k adopci tedy pouze Prezident a Porthos, tj jeden stříbrňák a jeden "blejzák", jak mi jim říkáme :-) prostě dva super vychovaní klučíci, správní rošťáci, kteří čekají na tu správnou rodinu, možno i začátečníky, děti, další fretky, s ničím nemají problém :-)

Na převýchovu přijela 3měsíční freťule Luna, krásná šampaň holka, jak jsme zjistili, s PP, která se zatím jeví docela v pohodě, s jinými fretkami je OK, jen tedy vyskočí i z ohrádky, protože je strašně dlouhá, na tříměsíční mimina je abnormálně veliká.... :-)

Co se týká nemocí, tak bojujeme s "citrónkem", jak jsme přejmenovali čtyřletého Tobyho, který je nekastrovaný albínek, takže má citronovou barvu.. má zánět močáku, léčíme atb, a jsme na kaších ze stříkačky, již týden, a Toby se moc nelepší.... no, snad to zmákneme... :-) jeho kámoš Monty je OK :-)

Vitoušek se nám krásně zlepšil, je sice ještě hubený, ale krásně papká, kašičku z misky a syrové masíčko mu moc chutná.. do adopce to však ještě není, musíme počkat, až se ještě trochu srovná. 

Elis už se také s jídlem zlepšila, i když je také ještě hubená, a kouše, "potvora", tak to bude ještě na dýl.

Holky Dukke a Margaret půjdou co nejdříve na kastraci, abychom jim mohli hledat co nejdříve nové domovy, jsou to fajn holky :-)

Lionek nám přesrtil, a asi aby lépe zapadl, tak zatím nemá své krásné dlouhé chulupy, stává se z něho mazlíček a může si hledat nový domov :-) 

aby to nebylo tak veselé, fretečky stárnou i v útulku, a bohužel musíme počítat s blizkým odchodem Mikuláška, Salmy a Velkého Fredyho.... mají cca 7-8 roků a je to na nich znát... pomalu slábnou, stárnou, Mikulášek je slepý už na obě oči, v pohybu a orientaci mu velmi pomáhá Vločka.... Zatím se drží, tak uvidíme, jak to bude vypadat dál... 

tak, to by bylo tak nějak zatím vše, brzy se zase ozveme. 

Jinak, dost lidí nám píšete, že máte miminka, která koušou... pro toto by bylo nejlepší využít nějaké naší akce a přijít se poradit, jak na výchovu, pokud vám nestačí naše napsané rady zde na webovkách, nebo zavolejte 602 692 130 nebo 606 517 868. Psát každému to samé, co je napsané zde, opravdu nejde.. je vás hodně a každý máte trochu  jiné chování, jiné fretky, a na druhou strany my opravdu nemáme čas každému vypisovat romány, jak na fretku... tak prosím myslete i na nás a zavolejte, rádi vám poradíme, ale nebudeme sedět celý den na netu a facebooku.. v útulku na nás čeká moc práce. 

A za pár dní spustíme další, již 5. aukci!!!! ve které můžete nakoupit co vás zaujme a koupí pomoci našemu útulku. Více info dodáme včas :-)

 

 
 
Mail listArchiv

Kalendář
<< říjen >>
<< 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


Statistiky

Online: 18
Celkem: 1093857
Měsíc: 18794
Den: 1117