Jdi na obsah Jdi na menu
 


BŘEZEN 19

15.3.

Ten čas fakt šíleně letí.. 

Po kastraci jsou kluci Janek, Luciáš a Artur. Luciáš i Artík se budou snad příští víkend stěhovat do nových domovů, jsou to super kluci, Luciášek je miláček a i Artík je super kluk :-) V nových domovech se na ně už moc těší.. Luciášek bude mít i dvě kámošky, Artík bude zatím jedináček, o to více rozmazlovaný :-)

Všechny freťule už papkají, jak mají, a tak je tu pohoda a klid :-) a máme v útulku i rekordně málo fretek, celkem 45 !!!! Což je paráda... No, finančně moc ne, dali jsme poměrně velké peníze za veterinární vyšetření Sidíčka, který je stále ještě v dočasce u Jany v Brně a na vyšetřeních byl ještě tento týden, v pondělí a úterý :-) Faktury za veterinu dávám do jeho složky, kdož byste se chtěl podívat :-) Jinak je Sidík obrovské zlatíčko :-) 

No a my se chystáme příští víkend na víkend tvořivých ruček :-) tak kdož byste ještě chtěl, pár volných míst (jde o postele) se ještě najde :-) pro více info volejte 602692130 :-)

 

 

5.3.

V sobotu byl 2. fretčí ples, který se nadmíru povedl :-) Myslím, že udělali chybu ti, kteří na poslední chvíli nemohli z nějakého důvodu přijet, protože přišli o skvělou hudbu v podání p. Dejla z Vysokého Veselí, který hrál opravdu skvěle, a kdykoliv příště ho opět pozveme, a budeme rádi, když pozvání přijme :-) Jeho písně byly vkusné, upravené dle situace - tj. objevily se v nich i fretky, ač v originálu nejsou :-), má cit pro navazování písní a prostě fakt bomba :-) Moc děkujeme :-)

Do fretčích soutěží se taky zapojilo hodně lidiček, a tak výhry byly zasoužené. Nejkrásnější masku měla prostě Irča - musím dodat foto, když najdu, protože Kalamity Jane s fretkou na rameni fakt neměla chybu :-)

53255423_2073729409413797_7172100522483122176_n.jpgBohužel jsem nedokázala utajit své narozeniny, tedy já jo, ale někdo to práskl :-) a tak holky zorganizovaly 2v1, tj, oslavu mých narozenin s financováním nového útulku, a moc se vám to povedlo :-) Cihla základovka v podání více než 33 tis Kč obohatila náš účet na stavbu nového útulku, a s dalšími příspěvky už je na něm krásných 50.100,- Kč (k dnešímu dni). Moc moc moc všem organizátorům i přispěpovavatelům díky, moc jste mě překvapili a potěšili :-) Teď už věřím, že i když ne letos, tak na příští rok, ve výroční 10 let našeho útulku, ten "nový" opravdu postavíme !!!! 

Mám několik "poptávek" na adopci fretek.. moc se omlouvám těm, na které jsem neměla na rozhovory tolik času, protože voláte v sobotu, kdy máme ples, nebo prostě jindy, snažím se vždy ozvat jak nejrychleji mohu, někdy to bohužel trvá.. Díky těm, kteří vydrží, zavolají vícekrát, a nakonec se domluvíme... Ano, je naším cílem najít fretkám super nové domovy, ale ne se jich zbavit za každou cenu, jen proto, že jsme útulek, a potřebujeme dát fretky pryč.. tak s tímto přístupem neee. To fakt nefunguje. Navíc... v podmínkách máte, že je nutné vyplnit dotazník k adopci a splnit podmínky, takže když voláte či píšete, a pak se mě ptáte, kolik fretka stojí atd., považuji tento přístup za nevhodný, jelikož jste si nemohli pořádně podmínky k adopci přečít, a tím pádem pouze plýtváte mým časem, kterého nemám nazbyt. Takže prosím a žádám všechny zájemce.. ČTěTE !!!!! ČTěTE !!!! a Čtěte!!! protože fakt nebudu řešit vše a dohadovat se s vámi, proč máme takové a makové podmínky k adopc a co na nich můžeme změnit.. NIC !!! jsou stanovené po zkušenostech s adopcemi po téměř 9ti letech fungování útulku a jsou závazné pro všechy (vyjma opakovanýc adopcí.. samozřejmě lidi, co od nás mají druhou, třetí, desátou fretku, samozřejmě dotazník vyplnit nemusí, protože se roky známe :-) ). Zvláštní je fakt, že těmto lidem to nevadí a vyplní dotazník třeba při každé fretce, a lidi, které nezmáme, to šíleně vadí.. Takže nám vadí, když to nechcete udělat,  a tak se raději poohlédněte tam, kde dají fretku každému a je jim jedno, ke komu půjde. Inzerce jsou plné volných fretek. Naše fretky potřebují láskyplný domov !!!! 

Takže to shrnu.. zamluvený je Luciáš, který půjde na kastraci, pokusím se ve čtvrtek, a pak už bude čekat na nový domov :-)

 

1.3. 

ples19f.pngMáme tu první březnový den. A zítra se na vás všechny moc těšíme na našem historicky druhém fretčím maškarním plese - Fretčí merendě, která se bude konat zítra, tj v sobotu v Rakově u Jičína. Možnost přespání na vlastní karimatce a spacáku do neděle :-) Občerstvení zajištěno, tombola, soutěže, hlavní soutěž o nejhezčí masku :-) K hudbě a tanci hraje p. Dejl z V.Veselí :-). Takže věřím, že si vše náležitě užijeme :-)

A ještě jedno setkání mám pro vás na víkend koncem března, ale to pouze pro ty, kteří se nebojí sáhnout na práci, tj, něco umí, něco nás mohou i naučit, případně nic neumí, ale jsou ochotni se naučit a společně vyrobíme věci do aukcí pro náš útulek. Takže něco připravím - věci na patimování, ubrousková metoda, můžeme háčkovat (ale to bych potřebovala vědět předem, abych zajistila výrobní prostředky), nebo je můžete přivézt, pak potřebujeme také kuchaře, abychom nestrádali hlady a zároveń topenáře v jednom :-) abychom nemrzli :-). K dispozici jsou i látky, a šicí stroje, takže se dá šít, a chtěla bych i vyrobit fretku, takže šití v ruce, jehel a nití je dost :-) Další nápady na tvořivost jsou příjímány :) 

Ke konci února byli na kastraci Duke, Isabelka (zánět dělohy), a kluci Janek a Artur. Takže léčíme ATB, ale vše je OK. 

V Brně je v dočasné péči Sidoušek, který má nemocné srdíčko, a čekáme na pondělí 4.3. na vyšetření srdíčka. Pak se bude stěhovat k nám.. Dle Jany je to obrovské zlatíčko. A ač jsme ho přijali jako 9ti měsíčního, tak i dle veta mu jsou cca 3 roky.. jo, to je inzerce... když majitel má fretku sotva měsíc a nic o ní neví.. tak je to starší fretka a těžce nemocná :-(

Mám tu několik rozjednaných adopcí, tak uvidíme, jak vše dopadne.. 

Někomu se stále ještě po letech nelíbí naše podmínky, někomu se vůbec nezdá předkontrola, ale to jsou prostě nutnosti, na kterých jsme se jako vedení útulku shodli, a v žádném případě z nich neustoupíme !!! takže komu se to nelíbí, ani nepište.. :-) nám jde o to, abychom fretce našli super nový domov, a ne se s někým dohadovali, že jim doma něco ukradneme, budeme návštěvou stresovat nemocného kocoura a další zvířata... fakt s takovýmhle přístupem NEEEE :-) 

V únoru jsme přijali do útulku pouze jednu fretečku, a to právě nemocného Sida, a do nových domovů odešli Sváťa (který tedy nezapadl a bojuje s přítomnou Žížalkou, která se ho velmi bojí - no uvidíme co ukáže čas,jinak Sváťa je neuvěřitelné zlatíčko), a Satan s Margetkou, kteří naopak zapadli do spolu dalších 8 fretek jako by se nechumelilo, a ještě se ze Satánka stal miláček a mazlíček - díky Jani :-) 

dsc01138.jpg

take meme zprávy z nového domova od Nickyho, který odešel v lednu, a pořád s novou rodinou výletuje. I Sofinka a Martinka se mají skvěle a řádí, nová rodina často podává info na facebook :-) Moc děkujeme.  

Jinak co se výstavby útulku týče, pracuju na tom.. Už je mi jasné, že tento rok útulek dle plánu celý nepostavíme, celkovou částku přes 300 tis se nepodaří získat, ale to nevadí.. Přemýšlela jsem o úvěru, ale to jsou peníze navíc za úroky, takže touto cestou také ne... takže pořídím letos ojetý nebo spíš dopoužívaný karavan, ze kterého prozatím udělám kancelář pro přebírání fretek do útulku a vydávání, a budeme nadále šetřit penízky, na projekt Nový útulek, který tedy budeme směrovat o rok déle, tj do 10 let fungování našeho útulku do roku 2020. :-) Tak snad to vyjde tak, té myšlenky a cíle se nezbavím.. Jde opravdu i o to, že útulek u mě doma je svým způsobem omezení i pro útulek, může se cokoliv stát, mohu si zlomit nohu, mohu jít do nemocnice - a to nic nechci přivolávat - ale pak bude potřeba, aby se o útulek a všechny fretky někdo postaral. Bude to něco jiného, než když jedu na dovolenou a předám Irče klíče od domu, která je naprosto super a postará se nejen o fretky, ale všechny ostatní zvířata (moje psy, ovce, kočky, králíky, rybičky), v tomto případě je nutné zajistit i normální fungování obytel tohoto domu, takže je zapotřebí, aby byl útulek samostatný :-) a k tomu je jedna jediná cesta - a to samostatný útulek, s vlastním pozemkem, vlastním vjezdem, vlastími zdroji energie :-) je to náročný projekt, ale pevně věřím, že když jsem dokázali fungovat 9 let tak, jak fungujeme, a pomoci na 600 fretkám, které útulkem prošly, že dokážeme i postavit - s vaší pomocí - nový útulek :-) !!!! který bude lepší nejen pro mě a mou rodinu, ale i pro vás všechny, pro návštěvy, Dny otevřených dveří atd.. protože bych chtěla, aby v něm byl jeden člověk pořád, mohli jste kdykoliv do útulku zajet a fungoval by opravdu jako klasický útulek s otevírací dobou :-) tak co, zvládneme to? !!!!! 

Tak, na první březnový den to stačí, a jdeme zase makat :-) 

 

 
 


Poslední fotografieMail listArchiv

Kalendář
<< březen >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Statistiky

Online: 20
Celkem: 1254138
Měsíc: 36108
Den: 1419