Jdi na obsah Jdi na menu
 


DUBEN 19

13.4.

Sobotní seminář v Praze se velmi vydařil. Do adopce odešel Luciášek k dalším dvěma holkám, Princezně a Mikušce (původně od nás) a už na semináři si s holkama rozuměl. Doma už spí v jednom pelíšku, což je super. 

Nový domov našel také Janek, původně šel i s Dukke, ale té se od nás nechtělo  a začala kousat, i mě :-) a tak se k nám druhý den vrátila a je opět u nás, zatímco Janek si užívá veškerého komfortu v novém domově.

Moc za adopce děkujeme :-)

Následně jsme hned v úterý odjeli nečekaně do Brna, jelikož jsme dostali "hlášku" na příjem dvou fretek - 5ti letých - do útulku. A to krásné angorky Fló a klučíka Bučíka. Flo má již dlouhodobě problémy se stabilitou, koncentrací pohybů, a tak jsme ji vzali hned na veterinu. Měli jsme podezdření na inzulinom, které se neprokázalo. Původně majitelé říkali, že je po mrtvičce. Obojí lékař vyloučil s tím, že se může jednat o vrozenou vadu. Nicméně má zánět močového měchýře, a tak dostala ATB a léčíme. Je to suprová holka. Bučík je taky super kluk, moc hodný, krásný, a po lékařské prohlídce - preventivní - je v pořádku. A tak mu budeme hledat nový domov :-)

Na veterině byl ještě Ferďásek, který má přetvrvávající zánět pindíka... vyléčíme atb a za chvíli je zpět. Dle p. d. Hauptmana se jedná o přemíru hormonů, a tak ihned Ferdíka vykastroval a snad to bude OK. Zatím ještě bere atb. 

Dalším pacientem byl Blondísek s nádůrkem, který vyoperoval, a je vše OK :-)

Pepinka má dlouhodobě kašel, a tak jsme měli podezření na srdíčko, což se neprokázalo, ale má nedoléčený právě zápal plic, a tak máme silnější ATB a budeme doufat, že to bude OK.

A na závěr jeden kuriozní případ - Tombík. Tombík má bouli na čele, a nevěděli jsme, co to může být. Takže... i toto se může stát.... Tombík má zánět stoličky, už začíná u druhá, a tento zánět se táhne kanálkama a právě už udělal bouli na čele.... no.. kdo by tohle čekal???? Takže Tombík má ATB, ve středu 24.4. jde na dlouho operaci, která bude trvat cca 2 hodiny, kdy se mu vytrhnou stoličky, a vyčistí kanálky, až do čela... 

V tomto směru nás tedy čeká ještě dost "práce" a hlavně finančních výdajů.. jen výše zmíněné úkony mají fakturováno více než 10 tis Kč. :-)

O víkendu doplníme jednotlivé složky freťulí a přidáme foto :-)

A JIŽ DNES KONČÍ NAŠE 7MÁ AUKCE !!!! TAK NEZAPOMEŇTE MRKNOUT NA FACEBOOK :-)

https://www.facebook.com/AukceProFretky/

 

 

5.4.

Již zítra se na vás těšíme v Praze v Domě ochránců přírody... do adopce odtud poputuje Luciášek, a snad ještě jedna freťule k nové majitelce, která se ozvala dnes, a tak se to zrovna hodí. Tak uvidíme :-) Pojede s námi Dukke a Janek, tak uvidíme, jak a kdo si padnou s novou majitelkou do oka a srdce :-) 

Dnes nečekaně přijel další nalezenec, Láďa :-), který byl nalezen včera večer u koní v Ládví... Slečna Dominika neváhala, a ještě v pozdní noční hodinu pro něho zajela, což bylo velké štětí a patří jí za její ochotu a obětavost obrovské díky !!!! DÍKY DOMINIKO !!!!! :-) Láďovi jste opravdu zachránila život, jelikož je velmi podvyživený, váží 900 g, což je na kluka hodně málo, je kost a kůže, má obrovské drápky, pelichá, a také má zánět přirození, která má zdruřelé. Dnes na veterině jsme se dohodli, že jak se trochu dá dohromady, ještě mu vezmou krev, aby se zjistilo dál co a jak, ale jinak vypadá v pořádku, tak snad se dá dohromady. Co je velmi pozitivní, že jí.. Je aktivní, má čisté - zdravé - oči, má chuť k jídlu, tak musíme pomalu zase klučíka rozkrmit, protože nevím, jak dlouho nejedl a kde byl, tak aby to pro jeho tělíčko nebyl příliš nápor. Takže dostane i rekonvalescenční kaše, aby se dal dohromady. Ale bude OK :-) Foto přidám později, dnes jsme se před chvílí vrátili z veteriny, a už jsem docela KO já :-)

Takže během víkendu podáme další informace, když to nestihnu zítra, tak v neděli určitě :-) 

2.4.

Máme tu duben, apríl za námi a bohužel jsme dostali velmi smutnou zprávu, že zemřel Aprílek, krásný freťák adoptovaný od nás právě  v dubnu v roce 2013. Zemřel na zákeřnou nemoc, se kterou už nemohl bojovat, ačkoliv jeho majitel se snažil co mohl... 

A teď z veseleji.. právě probíhá naše další, v pořadí již 7. - kožíšková - aukce, ve které jsou vydraženy věci již za 12 tis Kč. Aukce probíhá na facebooku a stále jsou v ní ještě věci, které nemají žádného budoucího majitele.. Veškerý výtěžek z této aukce bude použit na úspory na nový útulek pro fretky.. tak do toho :-) ať jsou novému útulku zase o kus blíž :-) https://www.facebook.com/AukceProFretky/

Sidík dobral léky, Fredík také a oba kluci jsou v pohodě. 

Izabelka se má v nové rodině suprově a v sobotu se bude do nové rodiny stěhovatl i Luciášek - konečně se dočká klučík :-) 

Nově přijatí kluci Tomík a Samík si zvykají a jsou v pohodě. Jsou to krásní kluci. 

Hůř je na tom Bobík - nalezenec - který je sice OK, ale lidi mu moc neříkají.. Pamlsek mi doslova krade s takovou vervou, že mít tam prst, tak mi ho snad ukousne... musím být velmi opatrná. Evidentě na lidi vůbec není zvyklý. 

No, a již tuto sobotu se na vás těšíme v Praze :-) 

fretky_brezen.jpg

 
 


Poslední fotografieMail listArchiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


Statistiky

Online: 8
Celkem: 1301422
Měsíc: 39851
Den: 480