Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikuláš a Vločka

7.12.2015

V pátek nám volali ze ZS Vlašim, že mají fretčí holku a kluka, které někdo našel v kontejneru na odpadky... a že by je potřebovali umístit k nám, jelikož dle zákona ZS si nesmí ponechávat jiná zvířata než divoce žijící u nás. Takže jsme si včera pro tchořího klučinu, světle tchořího, a albínku holčičku do Vlašimi dojeli. Jeli jsme z Brandýsa, kde jsme měli o víkendu akci, abychom trochu ušetřili čas a finance za benzín :-) Naštěstí jsou lidé starající se o zvířata super a je možné se dohodnout právě i a víkendech atd :-)

Neměli jména, a tak jsme na facebooku požádali o pomoc a Terezka K. zvolila jména, která se mi moc líbila: Mikuláš a Vločka - přeci jen se našli teď v prosinci před Mikulášem :-) 

A tak jsou Mikuláš a Vločka u nás. V ZS říkali, že velmi koušou, a asi i kousali, protože museli být ze všeho v šoku, ale u nás jsou v pohodě. Vločka je vůbec zlatá, a Mikuláš je taky v pohodě.. je takový zvídavější, Vločka je více bojácná, ale myslím, že až si zvyknou, budou v pohodě. Nejsou kastrovaní, takže po kastraci a vakcinaci budou k adopci. Věk, asi 2 roky, jsou mladí :-)

2.1.16 Mikuláš a Vločka by se zítra měli stěhovat do nového domova, kdy v adopci nahradí Lupínka a Matyldu, jelikož Lupínek ze zdravotních důvodů do adopce zatím nemůže. Nová rodina je po úmrtí svých freteček bez fretek, a tak se na ně moc těší a čekali už dost dlouho, takže jsme se domluvili (i ze staré známosti, předchozí fretečky byly také od nás z útulku a tak víme, že půjdou do dobrých rukou), že si Vločku i Mikuláše vezmou a kastraci si poté zařídi sami, v případě potřeby samozřejmě pomůžeme :-)

3.1.16 Tak adopci Mikuláše a Vločky jsme museli zrušit, protože jsem schválně nechala úpravdu drápků atd na dobu, kdy tu bude nová rodina, aby věděli, jak se fretky chovají. A Mikuláš se do mě začal zakusovat s takovou vervou, že by mi snad prokousl i kost. Takže toto jsme odložili a Mikuláš s Vločkou musí ještě putovat do výchovy. Místo nich odjeli do adopce Yoae a Lucky. 

22.3. Miki a Vločka jsou lepší.. jsou na sobě velmi závislí a jsou stále jen spolu :-) Ale na adopci si musí ještě počkat, zatím moc lidi nemusí.. 

19.4. Miki a Vločka se lepší a lepší :-) Především Miki je však ještě divošek, a tak budeme ještě vychovávat. 

24.6. Mikuláš už udělal velké pokroky, Miki i Vločka jsou již po kastraci, kterou zvládli naprosto skvěle, a už si mohou - společně - hledat nový domov. Prozatím raději ne k začátečníkovi a dětem. 

16.8. Miki i Vločka jsou totálně vymazlení za prázdniny vnučkou Irči a tak mohou jít i k dětem.. jsou skvělí :-) Mikuláš je nádherný obrovský kluk s velikánskou hlavou, Vločka je miláček :-) Hledají ten správný super domov !!!!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 
Mail listArchiv

Kalendář
<< únor >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      


Statistiky

Online: 13
Celkem: 1216378
Měsíc: 36313
Den: 1070