Jdi na obsah Jdi na menu
 


LISTOPAD 19

do 15.11. aukce na podporu útulku: https://www.facebook.com/AukceProFretky/

V útulku aktuálně fretek: 43

z toho k adopci: 13

z toho zamluvení: 2

article preview

11.11.

Kluci zvládli kastraci dobře, co se týká pooperační péče, tak Lipánek nám trochu stávkuje. Nechce jíst a hubne, jinak se zdá v pořádku, no, snad se z toho dostane. 

Na veterině s námi byl ještě Bobeš, kterému se udělala bulka v oušku a má to ošklivé. Dostal ATB. Čistíme ouško, ale bolí ho to a moc to nepomáhá, takže naplánujeme cestu do Brna na příští týden. 

Ještě s námi pojede již adoptovaný Denísek, který potřebuje vyčistit zoubky. 

Zároveň povezeme na kousek cesty do adopce Adě ke Košicům kluky Bolka a Lolka. 

Cestou bychom měli vyzvednout ještě jednoho půlročního klučíka k nám do útulku. Je toho zase hodně, a tak se už cesta do Brna "vyplatí" :-)

A v sobotu přijel do útulku tříměsíční krásný šampaňák kluk, pořízený z množky v Táboře, z důvodu alergie. Klučík je hodný, a jak proběhne očkováním a čipováním (jelikož tato množka očkování nedoporučuje, když se nechodí s fretkou ven), tak mu budeme hledat nový domov, s podmínkou kastrace po dosažení dospělosti. Pojmenovali jsme ho Goliáš. 

Do 15.11. do 20.00 ještě běží naše 11tá aukce, kde je spousta krásných i fretčích nových věcí, šperků, vhodných i jako dárek na vánoce. Tak se jukněte. Aukce běží na facebooku. https://www.facebook.com/AukceProFretky/

 

4.11.19

Zítra se chystáme na kastraci s Vlašimáčkem a Lipánkem, a to proto, aby si mohli brzy hledat nový domov. Oba jsou suproví kluci. 

Freťule už začínají psát dopis Jéžíškovi, tak jak bude připraven, zveřejníme. 

Včera jsme také na facebooku spustili naši již 11. aukci na podporu našeho útulku. Jsou tam krásné věci, fretčí šperky a další věci, tak jukněte :-) https://www.facebook.com/AukceProFretky/?epa=SEARCH_BOX

 

2.11.19

71741257_2439333359436018_108732843764482048_n.jpgjelikož se blíží datum 16.11., což je původní termín naší akce v Brně - fretčí olympiáda a setkání chovatelů fretek, a zjistila jsem, že ne ke všem se dostala informace o změně termínu, upozorňuji dnes znovu na přesunutí termínu konání této akce v Brně, a to na sobotu 18.1.2020. Prosím o předání informace dále. Děkuji. 

 

 

 

 

 

 

 

1.11.2019

Říjen byl velmi velmi náročný, ale krásný měsíc :-) co se týká našeho útuku. Podařilo se nám dokončit nový útulek, který jsme slavnostně otevřeli za přítomnosti naší kmotry zpěvačky Martiny Pártlové. Za její přítomnost při této důležité události, její pohodu a velmi příjemnou společnost, stejně jako za dárky, která nám do útulku přivezla, moc moc moc děkujeme :-) 

Stejně tak děkujeme za osobní účast panu Robinu Povšíkovi, který nám přislíbil dotaci z města Mladá Boleslav. Toto je pro nás velký skok kupředu :-)

Obrovský dík patří všem, kteří se nezištně, ve svém volnu, podíleli na stavbě tohoto útulku, a to manželům Vraťovi a Laďce Posoldovým, manželům Ireně a Jirkovi Deverovým, Sašovi Rimševovi, Endremu Somodimu, Martinu Heřmanovi, manželům Standovi a Janě Baškovým, a opravdu lví podíl na tom všem má Irča Syřišťová, která dře v útulku od rána do večera dnes a denně :-) 

Při samotném otevření útulku děkuji za všechno, úklid útulku, okolí a především za super občerstvení především manželům Renatě a Jirkovi Moškvanovým :-) 

Za velmi příjemnou návštěvu a dary také děkujeme skvělé malířce Dagmar Šimkové a jejímu manželovi :-)

Dušanu Soukupovi moc děkujeme za velkou materiální pomoc útulku a také za jím zajištěné sponzory :-)

Za nepravidelnou, ale vždy velmi potřebou dopravdu fretek z celé republiky moc děkujeme Tomáši Valachovičovi. 

Všem, kteří se slavnostního otevření účastnili, toto vše jsou lidičky, takový "stavební pilíř" útulku, a to mimo výše vyjmenované Jana Melková, Lukáš Vaněk, Lukáš Petera,  Jana Tomaštíková, Ondřej Slavík, Adam Richtr, Zuzka Beňová. Všechny tyto můžete vidět na společné fotografii :-)

To vše by však nešlo bez váš všech, kteří nám přispíváte pravidelně či nepravidelně na účet našeho útulku.. ať v rámci akce 100x100, tak virtuálnímu adopcemi, tak při aukcích, případně prostě jen tak. Moc děkujeme. 

Jste opavdu všichni skvělí a vám všem patří tento útulek a fretky v něm :-) však je to také na fretkách vidět, jak jsou krásné a spokojené :-) 

Jak vidět, kolem útulku už je tolik lidiček, že když jsme začínali v dubnu 2010, nikdy bychom neřekli, že tato činnost bude takto "úspěšná", bude sdružovat tolik skvělých lidí a pomůžeme více než 600 fretkám za tuto dobu. 

V sobotu take proběhla naše doposud největší porada za účastní všech přítomných členů, kde jsme se dohodli na dalším fungování útulku, na stavbě schodů přímo do útulku a probrali jsme mnoho dalšího s útulkem a jeho provozem souvisejícího. 

Obrovským krokem je také pořízení našeho prvního opravdu útulkového auta. Je to Dacia Logan, úplně nová, a tak naše jízdy na veteriny a pro fretky a za fretkami budou o něco příjemnější. Za pomoc s financováním moc děkujeme Martinovi Heřmanovi a RK KA reality s.r.o. 

Prostě jedeme na plné obrátky a nezastavujeme se :-) jedeme víc a dál, a já osobně mám obrovskou radost, že veškerou tu tíhu útulku, která víceméně "visela" nejvíce na mě, převzali i další dobrovolní členové, a tak jak Irča, která se denně stará o všechny fretky, tak Jana Melková a Lukáš Vaněk, kteří se zapojili do organizačních a marketinkovýc věcí útulku, a Irča Deverová, která si vzala na starost poadopční péči. Samozřejmě velké stálé díky patří Janě Tomaštíkové za vedení účetnictví. A nemalý díl na tom všem má Jana Bašková,  která ná moc moc v útulku pomáhá. Díky vám všem jedemééééééééé :-) 

Zjistila jsem, že ne všichni jste postřehli, že z organizačních důvodů jsme přesunuli listopadovou olympiádu fretek v Brně na leden. Takže pro všechny, takto akce bude v sobotu 18. 1. 2020, od 10 do 15 hodin ve Středisku volného času Lužánky !!!!

No, a teď k fretečkám... nově jsme přijali v sobotu 26.10. krásnou tmavou stříbrnku, nalezenou v jižních Čechách v Kaplicích. S dopravou opět pomohl Tomáš V. a přijel s ní ve 2 hodiny ráno v neděli... prostě je to oběť, moc díky Tomáši. Holčinu jsme pojmenovali  Kala, a už stihla Dušana, který by ji rád přijal do své fretčí smečky, pokousat :-) 

V útulku máme aktuálně 44 fretek, z nichž nejstarší je polotchořka Malina, která je u nás téměř od počátku útulku, a narozena je 5.6.2011. Takže již více než 8mi letá holčina, které Irča před 3 lety opravdu zachránila život, když na veterině natvrdo vyžádala operaci, při které se prokázly močové kameny, které máme dodnes schované.. Malina i další starší fretky, o rok mladší, se těší dobrému zdraví i kondici, teď především díky každodenní péči Irči. 

Ve výrobě jsou také kalendáře, jak nástěnný A3, tak stolní týdenní, které můžete již objednávat v našem e-shopu a odeslány budou hned po doručení od výrobce :-) Cena za každý z nich je stále stejná, a to 250,- Kč, kterými si uděláte radost a podpoříte náš útulek. Děkujeme. 

 

 

 

 

 
 


Poslední fotografieMail listArchiv

Kalendář
<< listopad >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


Statistiky

Online: 18
Celkem: 1521565
Měsíc: 38152
Den: 916