Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červenec 18

30.7.

Téměř každý den máme návštěvy či dáváme fretky do adopce nebo přijímáme do útulku.. dveře se tu téměř netrhnou. Včera se byli zájemci podívat na mimčo Dallu, s jejich dvouletou holčinou, freťule si vcelku sedly, nicméně dvounožci si ještě musí vše pořádně promyslet, a tak uvidíme, jak se rozhodnou.  :-)

img_7970.jpgK večeru jsme po rychloakci, kdy se nám v sobotu večer ozvala paní ze Slovenska, že by k nám chtěla umístit tříletého freťáčka, hodného, kterého si vzala z nevhodných podmínek jako společníka ke své fretce, ovšem její freťule ho nepřijala, přestala jíst, a aní o ni dostala strach. A tak hned v neděli ho dovezli z Piešťan do Brna, kde ho převzal Tomáš (naše super dopravní spojka) a dovezl ho v 8 večer až k nám do MB, kde jsme si ho vyzvedli, aby Tomáš stihl poslední spoj z MB do Prahy... :-) Tomáši moc díky :-) Klučík se jmenuje Bambino, je kastrovaný, očkovaný, po karanténě očipujeme a bude si hledat nový domov, je fakt super.. Při zkušenostech  chovatele by mohl i k jiným fretkám. 

 

 

img_7959.jpgimg_7960.jpgA ještě přidám pár fotek naší nejmenší obyvatelky :-) Lasičky Mrňky :-)

 

 

 

 

Dost často se nás tážete, jak v těchto vedrech ulehčit fretkám.... zda časté koupele atd... z mého pohledu je nejlepší dát vlhký studený ručník přes klec, případně do klece studený gelový polštářek omotaný v ručníku či studená lahev s vodou (možno z mrazáku, ale omotat je nutnost)... Fretˇule když bude potřebovat, se ochladí... To počasí nás zmáhá všechny, a vyhlídky na déšť zatím žádné :-(

Freťule v útulku s domě se mají vcelku fajn... střecha je izolovaná, u okna obrovský kaštan, který dělá stín, takže tam mají vcelku přijatelně i v tomto počasí :-)

Jelikož jsme opět obměnili klece za ferret nation, máme k prodeji několik klecí většinou značky Marchioro, když byste měl někdo zájem, jukněte k nám do e-shopu, v nejbližších dnech je přidám, stejně tak bude k projdej pár přepravek, které nepoužíváme :-)

 

27.7.

Ještě v pondělí 23.7. jsme přijali do útulku "kunu", kterou paní nalezla před domem, ale po příjezdu se z kuny vyklubalo krásné mládě lasice kolčavy :-) už vidí, papká samo, a tak jsme jej umístili do terária, kde se má super :-) Nechá se i mazlit, ze začátku se bojí vzít do ruky, ale pak pozoruje okolí a je v pohodě :-) Papká granulky genesis s kaší (kočičím mlíčkem) a syrové maso. Je to pro nás novinka, lasičku jsme tu ještě neměli :-)

V úterý 24.7. přijel krásný 5ti měsíční klučík z ČB, který byl léčen na plíseň a majitelka si jej z důvodu těhoteství nemohla s touto nemocí nechat. Hned ve středu jsme ho vzali do Brna, kde na klinice Jekl&Hauptman zjistili, že žádnou plíseň (už) nemá, a je to super zdravý kluk. Dakže oočkujeme a a může si hledat nový domov, protože je vyjímečně hodný :-)

V Brně byl na kastraci Lionek, který jak bude fit a oočkovaný, tak si také může hledat nový domov :-)

A včera odjela do nového domova Larra, jedna z miminek :-)

takže jak vidno, každý den se tu pořád fretky a další zvířátka "točí" a "točí" a pořád máme co dělat. 

Začíná "stávkovat" s jídlem Luna, které je již 8.5 roku, takže krmíme již několik dní stříkačkou, a zatím to vypadá, že Lunu zmohly vedra, protože se začíná zlepšovat i přes svůj věk. Také začala dostávat prednison, jelikož má inzulinom, no, v tomto věku se není čemu divit. 

Na prednisonu je po kontrole glukozy také Salma, Blondísek a Mikuláš - jo, věk nikdo nezapře... Takže v podávání léků se tu opravdu nenudíme. 

Vitoušek po odchodu (smrti) Ladynky zase kolaboval a byl na stříkačce, ale od úterka krásně papká sám kašičky, už míchané s genesis granulkama, a dnes se pustil v kuchyni do psích granulí.. ač má v kleci své, vedle psí misky také, tak si prostě vybere velkou misku s většími psími granulemi, které chroupe... no, hlavní že, že jí :-)

Na 10ti denní prázdniny přijely také loňské mimčo Lily a adoptovaný Demonek, kteří jsou navíc oba po vážných operacích, takže když majitelka jela na dovču, svěřila je pro jistotu do péče k nám. A tak lékujeme a léčíme :-) oba jsou ale suproví :-)

Brzy se bude do nového domova stěhovat také Zikmund Lukášek, a tak s ním právě Irča odjela na čipování :-) 

A já jdu zase nakrmit Luničku a uklízet, tak se zase brzy ozveme :-)

 

23.7.

Ač máme dovolenou, tak jako vždy, jedeme na "plné obrátky". Irča přijímá fretky, návštěvy, i návštěvy "pomocné", které pomáhají v útulku, za což všem - Péťě, Irče, Kátě, Jardovi - moc děkuji, protože to je fakt super mít kolem sebe lidi, kteří "za to umí vzít", umí pomoci v pravou chvíli :-) moc díky. 

Nejdříve musím začít smutnou zprávou, Marty bohužel svému zranění podlehl, a nakonec jsme ho museli po dohodě s lékařem nechat odejít, aby neměl bolesti... Moc nás to mrzí, vypadalo to dobře, ale tak se bohužel vnitřní zranění chovají :-(

Odešla také bohužel Ladynka, u které při operaci byly nalezeny rozsáhlé nádorky, a najednou se velmi zhoršila, rakovině bohužel velmi rychle podlehla. 

Vitoušek bojuje, opět se mu vrátil zánět přirození, takže léčíme ATB a krmíme kaší co 4 hodiny, z nejhoršího už je venku a opět začíná běhat :-) Je to super mladý kluk, tak společně všichni bojujeme. 

Po kastraci jsou holky Manka a Elis, které vše za pomocí Irči zvládly naprosto v pohodě. U Elis to bylo opět vše na poslední chvíli a byla velmi přeříjená, její děloha byla přímo obrovská. Takže další velký dík patří na naši veterinu :-) Děkujeme. 

Včera jsme přijali 5 freteček, a to roční holky - Marget - stříbrná roční holka, která je po porodu a odstavení 4 miminek, která jsou již v nových domovech, takže zatím se Marget snaží kousat vše kolem :-) Jak se vzpamatuje, půjde na kastraci, očkování a pak jí budeme hledat nový domov.

Zároveň přijela další roční holčina - šampaň, kterou jsme pojmenovali Dukke (panenka), která si ostřížím srakem a všemi zuby chrání ještě 2 mimča (původně jich bylo 6, 4 již mají nové domova), malé fretčí slečny Dalla (šampaň) a Lara (stříbrnka) - jména v překladu mají význam "světla" :-), jsou úžasné... po čipování a prvním očkování jim budeme hned hledat domovy, jsou narozené 13.5. (zhruba), a mohou již do nových domovů. 

Zároveň jsme ještě přijali pětiletého kluka, moc hodného, kastrovaného, který si může také hledat nový domov, kde by v klidu a v pohodě žil zbývající léta :-) Jmenuje se Galileo Galilei a je z CHS s PP :-) krásný kluk :-) Bohužel není vhodný k jiný fretkám, musí být sám, je tak zvyklý a v jeho letech už to půjde těžko předělat.

Další freťáček je v domluvě a měl by přijet zítra :-) 

Takže se nám to tu zase "plní", ale věřím, že takto super krásné mladé freťule najdou nové domovy rychle :)

Kdo má objednané zboží v e-shopu, tento týden budeme odesílat :-) děkujeme za objednávky a už začínáme fungovat :-) 

 

2.7.

marty1.jpgAč u nás přípravy na dovolenou vrcholí, přesto jsme včera přijali "fretkokunu", resp. avizovou fretku, z které se vyklubala kuna, resp. kuní kluk, vypadá to na letošní odrostlé mimčo, nalezené - odchycené - MP v Doksech ve městě. Jak a proč se tam vzal, těžko říci, v každém případě kluk, kterého jsme pojemnovali Marty, není v dobré zdravotní kondici. Buď se mu - jako škodiči kuně - snažil někdo ublížit, což se mu povedlo, nebo ho srazilo auto... Má uštíplý konec ocásku, který krvácí, a poraněnou hlavu. Kolem čumáku má odřeniny, točí se při pohybu ke straně a "tiká" levým okem. Takže jsme po přijetí (18.00 v neděli večer) vyrazili hned na veterinu Salvus, kde paní doktorka Malypetrová, ač to byla její první ošetřovaná kuna v životě, přistoupila velmi odborně, Martyho jsem zvážily - má 1.5 kg, teplotu velmi nízkou marty2.jpg36.5 stupně.. Jinak se zdá být bříško v pořádku, co je v hlavně se neví.. Dostal ATB na několik dní, abychom ho nemuseli očkovat, výživu pod kůži, lék proti bolesti a na srážení krve, kdyby měl nějaké krvácení... A odjela jsem s Martym domů. Doma jsem mu připravila convalescence support kaši, řidší, společně s convalescence hydratační kaší, protože nevíme, kdy jedl naposledy...Doma snědl ze stříkačky 10 ml. Zapomněla jsem ještě napsat, že u toho všeho Marty po kunovsku křičí a snaží se nás kousnout, což se mu naštěstí  povedlo vždy jen do rukavice... 

Ubytovala jsem ho do přepravyk s vrchním otevíráním, abycho k němu mohla a nesežral mě.. Na noc jsem přepravku zajistila ještě jednou větší, kdyby se mu chtělo zdrhnout.. 

K tomu dostal vyhřívaný polštářek, a deku.. Ze které se záhy vyhrabal. Takže když jsem ho šla v noci krmit, byl stále studený, a popravdě, zdálo se mi, že už to je vážné.. Nemohla jsem do něho dostat ani kaši, snědl násilím cca 8 ml... No, uložila jsem ho a uvidíme ráno. 

Ráno bylo kupodivu veselejší, Marty zvedl hlavičku, asi na pozdrav a opět se mě snažil kousnout, už u toho ale neječí.. Stále se bojí a jak ho vezmu, schoulí se do klubíčka. Přesto jsme se nakrmili a snědl celou stříkačku, cca 22 ml.. a opět šel spinkat. Za chvíli budu zase krmit.. Tak uvidíme, jestli se z toho Marty dostane, pevně věřím, že ano, když překonal kritickou noc, mohlo by tu už být lepší. 

Pak vyvstává otázka, co dál, když bude fit.. Zkusím kontaktovat ZS, a také uvažuji nad vypuštěním zpět do přírody v místě blízkém jeho nálezu. Uvidíme.. jak vše bude. 

Zatím čekám na Martyho první bobek, jak to bude vypadat. 

Tak nám držte palce. 

 

Jinak. ode včerejška máme oficiální v útulku na celý měsíc dovolenou, přijímat budeme pouze akutní - nalezené - fretky, a do adopcí budeme fretky vydávat až po dovolené. 

E-shop bude také fungovat až od 1.8., v případě vašich objedávek během této doby budou vyřízeny až po 1.8.

Děkujeme moc všem za pochopení. 

 

 
 


Poslední fotografieMail listArchiv

Kalendář
<< srpen >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


Statistiky

Online: 2
Celkem: 1429701
Měsíc: 22336
Den: 172