Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tullido

Tullido 

Nar: 14.6. 2016

Pohlaví: samec

Barva: dew angora

​Kastrace/očkování/čipování: ANO/ANO/ANO

Chování: hodný k lidem, k jiným fretkám jak ke které

 

article preview

27.3.17 

tulik2.jpgv pátek 24.3. přijel na rychlo desetiměsíční klučina, dew anogra se zdeformovaným čumáčkem, kterého jsme pojmenovali Tullido. 

Tullido je krásný, samozřejmě jako dew hluchý, smardlavý kluk. 

Rozhodli jsme se, že zůstane v útulku, aby s námi mohl jezdit na přednášky a další akce, a lidi viděli, jaký může být chov angor, na barvičky, jak jsou tímto fretky postižené. 

U nás dostane kámošku - mou fretečku Djeninku, a bude mu fajn :-)

tullido.jpgProzatím se chystáme při první cestě ho vzít do Brna, aby ho zkontrolovali po zdravotní stránce, jak je na tom se srdíčkem atd, protože tyto angory bývají často nemocné, mají vrozené vady, a tak abychom znali jeho zdravotní stav. Pokud bude v pořádku, půjde na kastraci. 

S klučíkem se tedy můžete setkat :-)

30.8.2018 Tulido je po vyšetření v Brně a po kastraci, po zdravotní stránce je v pořádku, dokonce i srdíčko je OK. Máme z toho velkou radost.  Co nás však dost překvapilo je, že křivý čumáček nemá od angorských genů, jak jsme si mysleli, ale od toho, jak ho někdo nakopl tak, že mu nosík zlomil. Zlomenina je však zahojená a Tulido je jinak v pořádku. 

1.2.2019 Tulidko bydlí s Djenienkou. Jsou skvělá dvojka, která si spolu vyhraje, spinká spolu a prostě jsou naprosto úžasní a Tulidko má skvělou nádhernou kamarádku :-) Jsem za ně moc ráda. 

10.11.2020 Po přemlouvání, které jsem odmítala, jsem nyní došla k rozhodnutí, že dám do adopce Tulidka... Tulidka jsem si osvojila. Dostal se k nám do útulku před 3 lety, jako roční kluk, kdy majitel nedodržel čas předání, a já se vrátila na domluvenou dobu domů, a na dvoře před vchodem do domu, na psí boudě na mě čekala klec s Tulidkem a nějaké věci pro něho... No, šok to byl, co kdyby psi shodili klec, nebo otevřeli, Tulido by byl kdo ví kde... Kousal, prostě klasické nevychované mimino, navíc angora... Jeli jsme s ním na veterinu do Brna, na kastraci, jelikož jsem se bála o jeho srdíčko, ale tam nám potvrdili, že srdíčko má zdravé a křivý nos nemá jen z angorských genů, ale zahojenou zlomeninu, jak ho někdo tak nakopl, až mu nos přerazil.. K tomu kousání to bylo silné kafe, tak jsem se rozhodla si Tulidka nechat. Ubytovala jsem ho s Djenie, kterou jsem si také nechala z podobných důvodů, Djenie vychovávala všechny miminka v útulku. Bohužel minulý rok zemřela a Tulidko osiřel. Nepodasřilo se mi mu najít jiného kámoše či kámošku. Buď se fretek bojí on a oni ho bijí, nebo je agresivní on, a prostě je sám. Za roky u nás z Tulidka je mazlíček, který se opravdu může mazlit i s dětmi, a tak jsem se rozhodla, že mu umožním vlastní rodinu, kde bude stále s lidmi, které miluje. Moji podmínkou je však to, že vzhledem k jeho angorským genům se dá předpokládat do budoucna onemocnění srdíčka atd, a podmínkou adopce bude veškerá lékařská péče (kromě základních očkování atd) na veterině u MVDr. Jekla a Hauptmana. Pokud by se tedy našel někdo, kdo by Tulidka chtěl a respektoval tuto závažnou podmínku, zároveň s tím, že budu chtít o Tulidkovi (ne)pravidelně zprávy, jak se má, tak se ozvěte. Je to super krásný kluk. Kastrovaný, čipovaný, očkovaný a připravený na mazlení v nové rodině.

8.1.2021 Tulido dnes odjel do nové rodiny. Moc děkujeme za adopci a nový domov.

 
 


Poslední fotografie


Fotoalbum


Mail listArchiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    


Statistiky

Online: 13
Celkem: 2021302
Měsíc: 27097
Den: 897