Jdi na obsah Jdi na menu
 


PODMÍNKY ADOPCE

DOTAZNÍK K ADOPCI: http://www.fretkyboleslav.cz/clanky/podminky-prevzeti-fretky./dotaznik-k-adopci-fretky.html

article preview

 

 jeduuuu.jpg

K tomuto bych chtěla předem dodat, že podmínky a především zmíněný dotazník, jsou závaznou součástí k adopci fretky, a v případě, že máte pocit, že vám zasahuje do soukromí atd, že odmítáte návštěvu zástupce útulku u vás doma, tak nemusíte o fretku žádat. Podmínky byly stanoveny zástupci útulku na základě několikaletých zkušeností provozu útulku, a neustoupíme z nich. Jde nám o to, abychom věděli, kam fretky půjdou, jak se budou mít, a pokud je vám toto na obtíž, fretku vám nedáme :-) to jen předem..děkujeme za pochopení. 

Podmínky a požadavky:

1. nezměrná láska ke zvířátkům a pokud již máte zkušenosti s fretkami, tak přímo k fretkám... :-)

2. vyplněný dotazník:  zde

Fretečky mladistvým do 18ti let je možné předat pouze s doprovodem a pod "záštitou" dospělého. Upozorňujeme, že bez vyplněného dotazníku Vaši žádost o fretku nebudeme brát za závaznou!!!

Zároveň si dovolujeme informovat, že fretku "rezervujeme" pouze po dobu max 14ti dnů. (to především z kapacitních důvodů.. )

3. předkontrola - umožnění návštěvy v místě budoucího bydliště fretky zástupci útulku. Zástupce zkontroluje místo bydlení fretky, vybavení, přístup dalších zvířat k fretce, celkovou vhodnost umístění zvířete do adopce. Předkontrola je nutná u první převzeté fretky od nás z útulku. 

4. být s námi v kontaktu.. nechceme vám dělat hlídací psy ani vás sledovat.. prostě jen chceme vědět, že se u vás má fretečka jako v ráji, že ji milujete, ačkoliv vám hrabe kytky, shazuje hrnečky ze stolu, hrabe popelník, krade ponožky, chleba a okurky, kouše vás do nohou nejlépe když právě vylezete z vany, a občas vás výchovně kousne :-) Především bychom chtěli vědět o každém problému, nemoci, změně v chování "naší" - vaší fretečky, s každým problémem rádi pomůžeme, adopcí freteček se nezbavujeme odpovědnosti za ně.. milujeme je, proto jsme si založily tento útulek a milujeme je pořád, i když jsou u vás :-) a jsme jen a jen rádi, pokud se u vás mají lépe než u nás, protože my jim prostě nemůžeme poskytnout takový prostor a takovou lásku jako vy, když jich máte méně.. Po dobu pobytu u nás se o ně staráme s nejlepším vědomím, svědomím, láskou a péčí, jakou jim je jen možné dát, ve dne v noci, a jsme moc rády, když za nás toto břemeno převezmete. Za to se vám odvděčí fretečka už sama.. Jsme vděčni za každý mejlík, každou fotečku, i když nás musíte omluvit, že někdy reagujeme trochu opožděně.. také chodíme do práce, náš útulek je náš koníček (nebo spíš kůň), který nám zabírá tak 4-5 hodin denně (a to když nejsou "krizovky" jako kastrace, nemoci atd).

5. vrácení fretečky do útulku - v případě, že se již o fretečku nemůžete dále starat z jakéhokoliv důvodu, máte za povinnost nám ji vrátit zpět. V žádném případě ji bez našeho souhlasu nesmíte prodat či darovat třetí osobě.

6. strava - Požadujeme, aby nový majitel respektoval, že jde o šelmu s potřebnou stravou.  Jsme nároční na stravu.. naše fretečky jsou krmeny tím nejlepším fretčím krmivem a požadujeme, aby jím byly krmeny i nadále.. v žádném případě nesvolíme ke stravě nevhodných granulí... 

7. chov - Naše fretečky jsou zvyklé na "domácí" prostředí, není vhodné je umístit venku ve venkovní voliéře.. máme je proto, že je máme rády a ne proto, aby byly jen tak umístěné venku a občas se na ně někdo přišel podívat a dát jim trochu toho jídla a pití.. Stejně tak to platí i o zavírání v kleci doma.. u nás jsou fretečky zavřené každá ve své kleci, jelikož nemohou být přes den všechny puštěné volně - z bezpečnostních důvodů - ale běhají cca 2 hodiny každý den.. a v novém domově bychom jim chtěli umožnit lepší život.. takže i tak k tomu přistupujeme.. více volnosti.. neříkám, že je nemůžete zavřít, když jste v práci a tak, ale požadujeme, aby fretečka měla dostatek volnosti a pohybu.. ten je pro její psychiku nezbytný.. jinak se vám z ní stane divoké zvíře.. a bude se nám vracet zpět :-(  

8. fretka jako taková - od nás odchází zdravá, v pořádku po zdravotní i psychické stránce - což je pochopitelné, dále všechny fretky od nás jsou vykastrované (až na výjimky miminek apod., kde není kastrace ze zdravotních důvodů možná), každá fretka je čipovaná a čip je registrovaný na náš útulek :-)

9. bydlení fretky - naše útulkové fretečky jsou chované v bytě, nejsou zvyklé na venkovní chov a toto požadujeme i pro jejich adoptivní rodinu. Fretku do venkovního chovu neposkytujeme. Zároveň také prosíme vážně promyslete vaše bydlení.. zda opravdu je možné fretku chovat doma, v bytě, zda vám nebude případně vadit její pach adod. V případě bydlení v pronajatém bydě prosíme o informování majitele bytu předem... aby se nestalo, že si od nás vezemete fretku, ta si začne zvykat na nové prostředí, nový domov, a pak nám ji musíte z důvodu nesouhlasu majitele bytu vrátit.. myslete prosím na psychiku fretky, není to hračka :-(

10finanční pomoc útulku - pro vysvětlení musím napsat, že fungujeme jako občanské sdružení, resp. spolek dvou "šílených" bab - které se vrhly na zachraňování freteček a nemáme podporu od státu ani žádné organizace.. "Žijeme" pouze z darů "bláznů" do fretek, kteří kromě svých freteček přispívají na naše útulkové, a to kolikrát nemalými částkami.. za to jsme jim velmi vděčni a díky nim můžeme fungovat.. Naše průměrné náklady na jednu fretečku šplhají ke 3000 Kč, při operacích jsou částky mnohonásobně vyšší. V průměru jsou zahrnuté náklady na stravu, bydlení, ošetření proti svrabu a blechám, případná léčba nemocí, nechutenství atd, očkování proti psince, vzteklině, kastrace, čipování atd.. Např.  kastrace samičky stojí cca 1500 Kč, kastrace samce cca 1000 Kč, dále čip, odsvrabení, vakcinace atd... Při adopci nepožadujeme částku za fretku jako takovou, zvíře dáváme do adopce zdarma, však jsme nezisková organizace a můžeme fungovat především jen díky darům lidí, kteří mají fretky rádi. Toto však nepokryje veškeré náklady na útulek, a proto požadujeme uhradit částečně vynaložené náklady na adoptovanou fretku, které by budoucí majitel stejně musel vynaložit (očkování proti vzteklině, psince, odblešení, odsvrabení, kastrace...) 

Částku jsme stanovili paušálně

- při první adoptované fretce od nás z útulku ve výši 2000,- Kč za dospělou kastrovanou fretku ve věku 1-4 roky  

-  ve výši 1500,- na každou další fretku adoptovanou od nás z útulku.

- pro fretky mladší 1 roku je stanovena částka 2500,-  Kč

- za fretky starší 5 let je poplatek ve výši 500,- Kč 

VZHLEDEM K EET JE NUTNÉ ZASLAT PŘEDEM FINANČNÍ ČÁSTKU NA NÁŠ ÚČET Č. 2300101259/2010. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ. 

11. při převzetí fretečky od nás vyplníte Protokol o převeztí fretky - Převzetí fretky z utulku

12. převzetí fretky - upřednostňujeme osobní převzetí fretky u nás v útulku...chceme Vás také poznat, podebatovat o fretečce a dohodnout vše potřebné a také co fretečka potřebuje. V žádném případě fretky neposíláme kurýrní službou nebo tak nějak.. Fretky můžeme také zprostředkovaně přiblížit přes naše spolupracující osoby, především se týká západních Čech - Kadaň, Morava - Brno. Možnost je také převzetí na našich akcích, které se konají na různých místech republiky několikrát do roka. V tomto případě sledujte Akce útulku či nás kontaktujte. 

13. balíček do začátku - každá fretečka od nás dostane s sebou malý "startovací" balíček, tj. granulky, na které je zvyklá, pochopitelně k ní dáme "know-how", jak se kterou fretečkou zacházet, jednat, v čem je odlišná od jiných, co má ráda a co naopak nerada, dále pamlsky, vitamínovou pastu, dečku na kterou je zvyklá, aby pro ni změna prostředí byla co nejméně náročná.. . Dále k fretečce doporučujeme zakoupit kožené kšírky, které jsou "bezpečné" a fretečka má menší šanci se z nich vyvléknout (než např. z nylonových, které jsou běžně dostupné v obchodech), pro začátečníky máme připravenu knihu o fretkách, kde je krásně popsané, co je vlastně fretka za stvořeníčko.

14. hlídání fretky - "naši" - vaši fretečku od nás převzatou vám pohlídáme téměř kdykoliv v době vaší dovolené či při jiném případě, zdarma.

15. právní řád - dle našeho státního právního řádu zvíře do půl roku po nálezu náleží původnímu majiteli, pokud se o něj přihlásí.. v tomto případě byste museli fretečku vrátit.. s tím, že původnímu majiteli by byly naúčtovány veškeré účelně vynaložené náklady na pobyt zvířte u vás (nemoci, kastrace, strava atd). Abychom vás uklidnili, toto se nám ještě nestalo.. většina freteček se k nám dostane přímo od původních majitelů, a na toto se již nárok na navrácení zvířete nevtahuje.

16. odebrání fretky - vyhrazujeme si však také právo fretku nekompromisně odebrat,  pokud s ní nebude zacházeno dle výše uvedených pravidel, tzn. nebude o ni dobře postaráno po stránce stravy, pití, zdravotní péče či bude umístěna v nevhodných prostorách (např. v zimě ei v létě ve velkých vedrech ve venkovní voliéře)

závěrem: Kontaktujte nás, velmi rády vám zodpovíme vaše dotazy :-)

 

Na oplátku nabízíme skvělého společníka do rodiny: fretečky z našeho útulku odcházejí do adopce po zdravotní a psychické stránce naprosto v pořádku:

  • odsvrabené  a odblešené 
  • očkované proti vzteklině (do 5 let)
  • očkované proti psince (do 5 let)
  • čipované
  • kastrované (vyjma miminek a dospívajících fretek)
  • socializované, vychované, vymazlené, nekousavé :-)
  •  

      

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Monika Jenkova - dotaz

dobry den prosim mjžeme se zeptat zda nebudete mit v budoucnu miminka freteček velmi vam děkuji Jenkova a prosim dkud jste

Jana - Adopcia

Dobrý deň, písala som Vám na fb ohľadom Bjorna a Conni. Sú títo dvaja krásavci ešte k mání? :)

Prosím kontaktujte ma na jana.jankovicova94@gmail.com

Krásny predĺžený víkend prajem :)
Jana

MILAN BROŽ - ZÁJEM O ADOPCI

Máme zájem o adopci fretule ideal převzetí sobota neděle nejlepe po velikonocích domluva na 603 749 106 nalimynrec@seznam.cz

Lucka - Housse

Bylo by možné vložit foto fretečky Housse? Děkuji

Petra - Obdiv

Jste naprosto úžasné a opravdu Vás obdivuji:)

semi - ......

Prosím,kdyby to bylo možné,mohli byste sem dát nějaké videiko s vašimi fretkami?Nejlépe i s Arnoštkem.

martina bucharová - fredík

Dobrý večer.už sem vám psala ohledně Teddyho,ale podle toho co tu píšete,myslím že Fredík by byl pro začátečníka lepší.Chci se zeptat jestli je kastrovaný?

Stanislava - adopcia čiro

Pisala som vam uz ohladne cira , co by obnasala adopcia??AK nieje kastrovany je podmienkou pred opustenim utulku aby sa kastroval,co by vlastne stala adopcia??Vlastne podmienky??

Alena - Terka a fretka

Terko, napiš prosím na e-mail tebo tvou adresu, spojíme se :-) Alena

Alena - Terka

Ahoj, příspěvek jsem přesunula do Příběhárny.. je krásně dlouhý a tam má dostatek prostoru :-)
díky moc za něj.. Alena

 


Poslední fotografieMail listArchiv

Kalendář
<< únor >>
<< 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Statistiky

Online: 21
Celkem: 1634256
Měsíc: 35169
Den: 1110