Jdi na obsah Jdi na menu
 


Maiky

v trvalé péči, virutální adopce pan. Miroslav V.. Děkujeme. 

article preview

dscn2805.jpg12.10.17 jsme doslova vykopali z majitelky několik freteček. 3 byly původně adoptované od nás z útulku, Maiki byl "Její". Píšu v uvozovkách, jelikož když někdo dokáže dojít nemocnou fretku do stavu, v jakém jsme Maikiho převzali, nedá se to nijak slušně omluvit. Nutno říci, že majitelka o nemoci věděla, a řešila ji s námi, ale nic neudělala.. A protože se neozývala, tak nakonec pod výhružkami nám nakonec fretky předala. 

 

maiki1.jpgMaikiho jsme hned objednali do Brna na veterinu Jekl&Hauptman, kde se prokázalo, že Maiki mí několik zdravotních problémů, a to  šelest na srdíčku, zánět kůže, nádor na nadledvině, zvětšené mízní uzliny (susp. lymfom). Freťák je po zákroku - biopsii mízní uzliny. Maiki dostává ATB, prednison, famosan a čeká se na histologické vyšetření. 

23.10. Maiki dostal suprelorin. Za to vděčíme především panu Miroslavovi, který se rozhodl nám velmi finančně v léčbě Maikiho pomoci. Ani ostatní jste nezůstali pozadu, a pro Maikiho se na našem účtě objevilo několik finančních příspěvků. Moc děkujeme. 

26.10. Histolka je hotová a máme všichni obrovskou radost, protože jsme se moc báli, že bude mít Maiki rakovinu. Ta se neprokázala, nádory nejsou zhoubné. 

Maiki je zatím v péči Renči ve Slavkově a čeká ještě na vyšetření srdíčka. Za 14 dní musí ještě na kontrolu a potom se bude stěhovat zpět k nám. 

Renče patří velké díky za každodenní obrovskou starost a péči o Maikiho. Moc díky.. :-) Jen tak mimochodem, Maiki papká granulky Frettchen4You a dle Renči doslova "žere"... sní za den 2 velké misky.. tak snad se ze všeho dostane, klučík jeden.. je ještě mladý, má 3 roky. Držte mu stále palce a tlapky :-) vyhráno ještě není. 

10.11. Včera jsme si od Renči přivezli Maikyho... Maiky je krásný, tedy stále ještě plešatý, ale už začíná srst dorůstat, to bude ještě nějaký ten měsíc trvat, ale jinak Maiky přibírá, papká granulky F4Y tastic, těch sní 2 misky za den :-) a ještě dobereme léky a Maiky bude snad v pořádku :-)

Děkujeme všem, kteří na Maikyho přispěli, a největší poděkování patří panu Miroslavu V., který uhradil celou fakturu za veterinární péči v Brně na klinice Jekl&Hauptman. Veškerou dokumentaci přikládám. Penízky, které jsme od vás na Maikyho nevyužili, použijeme na úhradu veteriny na Neouška a Annienku. Děkujeme. 

Maiky Brno

31.1.18 začátkem měsíce  jsme byli v Brně na kontrole s Maikim... zdálo se nám, že hubne, i když jí pěkně... bohužel výsledky histologie jsou špatné, resp. jedná se bohužel o lymfon - T-lymfom. Pan doktor doporučil chemoterapii. Toto jsme odmítli, jelikož s chemoterapií u fretek nemáme zase tak dobré zkušenosti, je to náročné jak pro fretku, tak pro majitele (což bychom zvládli), ale hlavně výsledky léčby nejsou tak dobré a fretce se prodlouží život o chvíli, pár týdnů, měsíců... takže jsme se rozhodli dávat lék prednison, díky kterému se život také prodlouží a freťule může žít dosavadním "kvalitním" životem... Je nám to opravdu moc líto, osobně mám v poslední době v blízkém okolí rakoviny tolik, že přestávám zvládat se s tím vyronávat, ale musím... :-( Buďte s námi a moc děkujeme panu Miroslavovi V. za úhradu léčby Maikyho - faktury také přikládám. 

Maiky leden 18

Maiky histologie

 

10.2. s námi ještě Maiky absolvoval akci v Brně, a byl v pohodě, papkal, lítal, mazlil se a chtěl strašně žít, což nám všem trhalo srdce, když jsme viděli, jak je strašně hubený a vypelichaný.. byl to šílený psychický boj, který především prožívala nejvíce Irča, která měla Maikiho v péči.. a také Irča musela udělat pár dní po návrat to nejtěžší rozhodnutí, a vše zvládnout, a nechat Maikyho v klidu odejít, když už přestal jíst a byla na něm vidět, že žít a bojovat už nemá sílu.. Irčo, moc díky za vše.. víc se k tomu nedá napsat. Jsi skvělá :-)

 
 


Poslední fotografie


Fotoalbum


Mail listArchiv

Kalendář
<< září >>
<< 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


Statistiky

Online: 17
Celkem: 1854386
Měsíc: 27046
Den: 1055