Jdi na obsah Jdi na menu
 


AGÁTKA

 

Agátka7.11. AGÁTKA A ADÉLKA - k nám byly dovezeny v sobotu, po několika týdnech, kdy nás kontaktovala majitelka, že se o ně již nemůže starat.  Neměla je jak k nám dovézt, a tak jsme zařídily i dopravu.. Agátka je navíc od léta v říji, je velmi přeříjená, má vypelichané celé zádíčka a hned zítra putuje na kastraci. Snad se nám podaří Agátku zachránit. Holky jsou moc hodné, Adélka vůbec, to je zlatíčko, papká tedy jen opatrně, zatímco Agátka je takové šídlo.. občas si i zasyčí, ale nekouše, a papká všechno co jí dáme, je nevybíravá. Zítra ji držte palce :-). Obě holky jsou registrované na fretka.kom.cz, jejich rodokmeny můžete vidět zde:

Agátka Oriens 

Adélka Růžový sad

Majitelka se původně o ně starala velmi hezky, proto jsou tak hodné, ale pak přišly životní změny.. dala je kamarádce, která jí je teď vrátila.. Paní P. má malý byt a malé děcko, a k tomu se 2 fretky "nehodí". V odkazech jsou uvedené i webové stránky, které jsou velmi hezké, a tam si o Adélce a Agátce můžete přečíst, jak vyrůstaly :-). Jen co bude Agátka po kastraci v pohodě, obě holky budou moci jít do adopce.. Však podmínkou je společně, jsou na sebe několik let zvyklé, tak je nebudeme dělit. 

9.11. obě holky - Agátka i Adélka jsou moc hodné.. jsou to miláčkové.. Agátka byla včera (8.11.2011) na kastraci, bylo na čase, je přeříjená, vypelichaná a hubená až hrůza. Ony jsou obě holky poměrně hubené.. když porovnáte fotky, když byly ještě miláčkem své paničky a dnes... je to k pláči. Agátka dnes ráno po kastraci: 

p1010078.jpg  p1010079.jpgp1010081.jpg

 

  Co je však důležité, že jsou holky aktivní, Agátka papká o 106, Adélka se trochu bojí a je vybíravá, ale věřím, že se to všechno brzy spraví :-)

10.11. Včera jsme byli s Agátkou na kontrole, vše je v pořádku, dostala ATB na týden, tak jen doléčíme. Agátka je aktivní, zajímá se o všechno kolem, papká, prostě super freťule.

Však včera vyhřezl konečník Adélce.. nevěděla jsem vůbec, co to je, taková boule u zadečku, a tak jsme hned běželi na veterinu.. tam se prokázal vyhřeznutýadelka1.jpg konečník, dostala ATB a prognóza je zatím nejistá, pravděpodobně bude nutná operace. A protože sichr je sichr, hned dnes v časných ranních hodinách odjela Adélka do Brna k MVDr. Jeklovi. Každou chvíli čekáme výsledky, jakmile budu něco vědět, napíšu. Foto Adélky včera před veterinou.

Adélka má pravděpodobně prasklé anální žlázky, které prasky dovnitř... ještě se uvidí, musí v každém případě na operaci, dnes jí byla odebrána krev a udělány veškeré testy, zítra budeme chytřejší (až budou známy výsledky). Operaci se nevyhne.. pokud by šlo vše hladce, vyzvedneme si ji v sobotu. Držte palce ju? :-)

11.11. Agátka na mě tak občas zasyčí, když se lekne, jinak je super.. doma běhá, jako by tam byla vždycky, už našla všechny skrýše našich freťulí a je pohodová.

Info o Adélce z dneška ještě nemám, jakmile bude, napíšu :-) Mám informace o Adélce.. Adélka má rozsáhlý zánět análních žlázek, pak doktor jí je zatím čistí, krev má v pořádku, když půjde vše dobře, operace nebude nutná a Adélka by mohla jít domů začátkem příštího týdne. :-)

15.11. Adélka včera přijela z Brna, je po zdravotní stránce v pořádku, má na 6 dní antibiotika a pak by snad mělo být vše OK.

Počítala jsem s tím, že až se vrátí Adélka, pomůže psychicky Agátce, která nám zatím přestala jíst.. je jen na kaších, a vyloženě jí je smutno. To se bohužel nestalo, holky se mi do sebe pustily, teda Adélka očuchávala Agátku, tak se bojí všeho (snad kromě mě) a tak ječí a syčí a kouše.. Tak jsou holky každá ve své kleci, mají je vedle sebe, aby když tak mohly trošku komunikovat, kdyby chtěly, a uvidíme. Věřím, že až budou holky po zdravotní stránce v pohodě, vše se zlepší. Agátka je velmi slabá.. byla velmi přeříjená, je doslova ošklivá, vypelichaná všude, i na hlavičce, takový plešounek.. na zádičkách už jí pomalu začíná růst nová srst, tak snad se vše časem spraví.. Agátka není apatická, doma běhá, zkoumá, velmi ráda se mazlí, moc ráda u mne spí... a hlavně, nechává se krmit rekonvalescenční kasí ze stříkačky.. z mističky si ji nevezme.. jen ze stříkačky. To jí ale aktivně a velmi jí chutná.. prostě "závislák".  Mám s tímto zkušenosti už od Madlenky, Natálky a tak.. jen doufám, že to zase nebude dvouměsíční záležitost.. to je pak freťule jak moje pupeční šňůra :-) Obě holky jsou však úžasné, miloučké, mazlíčkové..

adelka1.jpg17.11.2011 Dostala jsem dotaz od Verči, jak se mají holky.. abych řekla pravdu, nic moc a holky mě zaměstnávají po celý volný den.. Včera jsem situaci Adélky viděla velmi špatně.. Adélka přestala jíst.. je hubená doslova kost a kůže a odmítá vůbec komunikovat a jíst.. od včera ji krmím kaší z injekční stříkačky.. krmení spočívá v tom, že Adéka se kroutí doslova jako paragraf a odmítá potravu přijmout.. rozhodla jsem se, že prostě jen tak nezemře, a tak spolu celý den bojujeme. Adélka 2Krmím jí kaší každé 3 hodiny, dostává cca 12 ml kaše, k tomu občas vodu s medem, aby měla dostatek cukru... teď k večeru už "slavím" malý úspěch, poslední krmení v 17 hodin proběhlo už v pohodě, Adélka se přestala kroutit a sama slízila celé 2 stříkačky, tj cca 25 ml kaše.. mám velkou radost. Celý den spí u nás na gauči, chováme ji a občas ji dáme do klidu (jako třeba teď) do vyhřívaného pelíšku, aby se nemusela vysilovat zachováváním tepla.. Začínám věřit, že se z toho snad Adélka dostane.. Večer nás čeká ještě ATB a ještě minimálně 2-3 krmení. Hodlám takto Adélku krmit až do neděle, a doufám, že se její zdravotní stav bude zlepšovat. Chování a mazlení si Adélka užívá. Doufám, že jí to pomůže psychicky.. :-) Tak nám držte palce.

Agátka je na tom lépe.. Krmíme taky kaší, také ze stříkačky, ale Agátka ji líže sama a schutí.. slíže vždy cca 25 ml, někdy o maličko více, pak se proběhne, a zaleze do pelíšku.. Agátka je poměrně akční.. dnes máme poslední ATB a uvidíme..

Nutno říci, že obě holky jsou přes svůj zdravotní stav milé, hodné, a neskutečně čistotné.. i Adélka jde poctivě vždy na záchůdek.. až mi to připadá nepochopitelné.. Jsou to moji miláčkové a mazlíčkové.. Udělám vše proto, aby se z toho holky dostaly a byly OK. Příštích pár dní se od nich nehnu :-)

18.11. HLÁSÍM S RADOSTÍ, ŽE (snad) PŘEŽIJEME !!!! :-) Adélka od včerejšího večera už vzala kaši na milost a líže ji ze stříkačky sama, už se u toho nekroutí, nemusím jí ji cpát násilím a papká !!!! V 8 večer i v 11 večer snědla cca po 15 ml, takže super, vodu s medem prskala, tu už nechce, a ráno v 5 hodin mě vzbudila (spaly jsme spolu na gauči :-) Adélka strašně hezky spinká, natažená s nožičkama nataženýma u hlavy, pak se zase po fretsku skulí do klubíčka :-) ), došla si na záchůdek a pak snědla cca 25 ml kaše !!!! byla po noci hladová, což je super !!!! takže budeme nadále krmit cca 3 hodiny stále, ale myslím, že to nejhorší je za námi. Včera jí ještě vyhřezl zadeček, když byla na záchůdku, ale jen maličko, tak snad ATB a všechno pomohou, a Adélka se vyléčí.. Máme na sebe ještě celé 3 dny, to by Adélka měla dobrat ATB, tak věřím, že se to zlepší... Co bude pak a kdy začnou holky jíst normální stravu, zatím neřeším..

Agátka je akční, ráno už na mě čekala, spapkala cca 30 ml kaše a šla zase spinkat...Agátka se strašně bojí všeho kolem.. je milá hodná, ale jen když je sama.. cokoliv jiného uvidí, začně pištět, pušit a hysterčit, aniž by se jí něco dělo.. doufám, že ti toto se časem spraví.. :-) 

20.11.  S radosí oznamuji, že obě holky jsou v pořádku, a největší nebezpečí je zažehnáno... Adélka dnes dobrala ATB, je strašně milá, stále se chová a spinká u mě a se mnou :-) Agátka se bojí a občas se lekne a pěkně mě hryzne, ale zase pustí.... obě holky jsou velmi čistotné, nikdy žádné káko jinde než na záchůdku.... zatím moc neběhají, jen papkají a spinkají, což je možná dobře, nabírají síly... zatím se spolu stále nesnesou, nechci je zbytečně stresovat, tak bydlí každá sama.. Co se stravy týče, zatím jsme stále na kaších, ale od soboty už každá holka líže kaši z mističky sama.. nic jiného však nepapkají, takže stále několikrát denně pravidelně krmíme :-) ale - PŘEŽIJEME !!!!!! A to je velká výhra :-)

21.11. Holčiny se stabilizovaly, stále jsou na kaších, ale už je jedí samy z mističky.. Adélka dokonce dnes ráno snědla pár kousků sýrových polštářků !!!! Takže přes den mají k dispozici granulky (ferret totally baby), polštářky a v mističce kaši... holky jsou velmi komunikativní, čistotné, hodné, jen Agátka jak se strašně bojí tak občas stiskne (mám 2 pěkné zákusy do brady.. mazlím mazlím a najednou Agátka visí :-) ), ale pustí.. je to jen strach.. lekne se a tak kousne.. :-) Denní režim holek je zatím velmi omezený.. jíst, pít, spát, WC a tak pořád dokola.. i když mají možnost běhat, běží se schovat do prvního pelíšku a zase spinkat.. jsou velmi unavené.. doufám, že se i toto časem spraví.. :-)

22.11. Adélka je moje "pupeční šnůra". Je celé odpoledne se mnou, nejspokojenější je u mě.. Dokáže hodiny u mě ležet a nechat se mazlit, hladit, nebo jen tak nosit.. jakmile si třeba na chvíli sednu k TV, hned vyleze z mikiny a začne mi strkat hlavičku pod ruce.. chce hladit :-) Stále má jakoby uplakaná očička, která se uklidní u mě.. dělá jí to moc dobře.. je vyloženě závislák a co hlavně, udělala si na mě osobní nárok a nechce se o mě s nikým dělit.. Včera jsem zároveň s ní chovala ještě Agátku.. Naivně jsem si myslela, že dám holky zase dohromady.. ne ne.. chyba lávky.. Adélka v jednu chvíli vyjekla a zakousla se do Agátky.. Ta se chuděra stáhla.. Naštěstí Agátka je samostatnější, rychle se z toho šoku vzpamatovala a začala zase papkat.. Agátka je na tom líp, není tak závislá.. Napapká se, utře si do mé mikiny pusinku a zakuklí se.. tak jí dám zase spinkat.. Z pelíšku ji musím kolikrát budit, zatímco Adélka se snad probudí s otevřením dveří a hned juká z pelíšku, jestli si ji vezmu.. musím, jinak to nejde. Takže musím změnit původní verzi, že holky půjdou do adopce jen spolu... Adélka nepůjde do adopce vůbec, v jejím věku (4,5 roku) ji už nadále nebudu stresovat, zvykla si na mě, tak si ji nechám, a Agátka po vyléčení může jít do adopce.. Bohužel zatím nevím, jak se snese s jinými fretkami. .až bude v pohodě, bude jíst a tak, tak to vyzkouším. 

p1010009.jpg23.11. Agátka začala včera sama papkat granulky!!!! už je krásná, roste jí nová srst a začíná být velmi aktivní. Dám jí ještě tak týden, a pokud bude vše OK, může jít do adopce :-) 

p1010008.jpgAdélka si mě naprosto přivlastnila a je spokojená jen u mě. Dokáže se mnou být celé odpoledne, večer, noc.. je neskutečná :-) nosím ji v batůžku, kamkoliv jdu, takové moje falešné těhotenství, ona vykukuje a je v pohodě.. občas se začne škrábat ven, odběhne na záchůdek a zase zpátky.. v noci na mě spinká skulená do klubíčka a ani se nehne.. je úžasná :-) včera snědla pár - opravdu pár - granulek, ale zatím hlavní stravou zůstává kaše. Adélka je ještě stále hubená. Foto je ukázkou, jak u nás probíhá papkání :-) Adélka vykukuje ze županu a líže kaši :-)

24.11. Agátka už je naprosto normální, pohodová fretka.. už spí v hamačku, skáče z jednoho do druhého a je "živá" - tím je myšleno, že aktivně pokukuje a dožaduje se pustit ven z klece, doma lítá, běhá, zkoumá, leze rourou, a krade a schovává si pod skříň mňamky.. včera se s velkou radostí pustila do sušeného 100%tního masa, že jsem ji nestíhala dávat :-) Stehy po kastraci jsou dávno vytažené, takže Agátka je přirpavena k adopci. Zatím ještě nevím, jak se bude chovat k jiným fretkám, zda je možné ji mít s jinými dohromady.. ale to je stejně otázka velmi individuální, takže předem těžko toto 100%tně odhadnout.. :-)

Adélku přesouvám do virtuálních adopcí. Je narozená na jaře 2007, takže již brzy 5ti letá fretečka, a myslím, že další změna by Adélku již mohla zabít.. zcela jistě by ji psychicky nezvládla. Takže Adélka zůstává u nás. Uvidíme, zda se mi časem podaří ji skamarádit s některými jinými fretečkami, ale zatím to moc nevypadá. Napadá každého, kdo se ocitne v její blízkosti. Včera vystartovala i po našem zlatíčko Angelovi (5ti letý moc hodný labrador), když si ke mě šel pro pamlsek.. Angee chuděrka v šoku ucouvl před tou malou dračicí :-). Jinak Adélka ještě tolik neběhá, jak Agátka, stále je slabá a hodně spí, ale už začíná pomaličku se zlepšovat a maličko se proběhne..

25.11. Agátka je už zcela v pohodě. Lítá, hraje si, blbne, zkoumá, chodí "žebrat" o sušené masíčko a je z ní prostě normální fretka. Krásně obrůstá, a může jít do adopce. Ozvala se nám Jana M., že pokud se snese s její dívčí fretčí trojkou, Agátku si adoptuje, protože je to sestra Bublinky.. tak uvidíme na zámku 3.12. jak vše dopadne :-)

29.11. Agátka je už naprosto vyrovnaná, pohodová, normální fretka. Říká si o pamlsky, mlsá ráda, běhá ráda, prostě normální fretka :-). Mám z toho velkou radost:-)

5.12. Agátka odjela v sobotu 3.12. do nového domova ke své rodilé sestře Bublince... No, na první seznámení si holky moc do oka nepadly, pušily, ječely, ale poté už se tak nějak respektovaly nechaly se na pokoji... Uvidíme, jaké budou další zprávy. :-)

21.12. a nové zprávičky z domova od Adélky..

 

21.12. Jani, děkujeme moc za mejlíky, za fotečky a také věříme - a moc přejeme - aby už si holky rozumněly.. :-) Pa pa.

12.1. Od Jany dostáváme pravidelné zprávy o holkách .. Jana už má doma 4 :-) své Jessinku a Bublinku  (což je ségra Agátky), pak zachráněnce Marlenku a pak zachránila Agátku :-). Agátka bydlí s Marlenkou, už se vcelku zkamarádily, a Agátku na fotce přikládám :-)agisek.jpg

Ahoj holky!
Nechci se radovat predcasne, ale juknete na p1130849.jpgfotky ;o)
 
Dnesni rano vypadalo tak, ze Agatka jedla, Marlenka ji prisla  ocuchavat prdelku..
 
Fakt ji chvili ocuchavala pod ocaskem, ale pak ji kousla do zad a popraly se :-( 
No a pak si zalezly za suplik - !OBE! - chvili si neco smradlave povidaly a pak zustaly OBE za tim suplikem :-)
 
No a ted vecer mely taky diskusi no.. ale jak top1130852.jpg dopadlo je na další fotce ;-)
 
Ta co je vlevo je Agatka - uz mam problemy je poznat - Agatka uz je pekne chlupata, takze se orientuju jen podle ocasku :o)
 
 Tak se mejte krasne a drzte nam palce :o)
 
Papa
 
Jana a smecka tech nejkrasnejsich fretcich holcicek!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Melčice - Za duhovým mostem

Naše milovaná Agátka nás bohužel 6.4.2014 opustila a odešla za duhový most.
Podlehla rychlé a zákeřné nemocni. Zemřela v náručí, milována a v klidu. Bude nám všem moc chybět. :´o(

sarussa - Agi a Adi

CO se stalo s holkama me nejvic mrzi a hlavne to ze se jejich majitelka neobratila na me, co se tyce Agatky, protoze je z myho chovu :( ALe jedno vim jiste, ze Pavlina se o fretky starala opravdu velmi dobre, mela je hodne rada a at uz ji k tomu vedlo cokoliv, ze si je nemohla dovolit mit doma a postarat se o ne, tak ji to nezazlivam, ale mrzi me, ze me neinformovala a co se tyce toho, ze netusila ze Agatka byla tak prerijena, tak to se mi nechce moc komentovat :( Uz se tak stalo a my muzeme tezko soudit, jak to vsechno bylo, nekdy se clovek dostane do situace, kdy jdou tyhle veci stranou o to se zajimat, ale nemelo by se stavat. Ja se starala taky ctvrt roku o nalezence, ktereho si vzal byvaly a ted ho taky uz nemam moznost tak videt a kdyz se zeptam, jak se ma, tak mi je receno ze dobre a verim mu to, tak snad to tak je, takze kdo vi jak to bylo. Kazdopadne drzim pesti a budu situaci sledovat a pripadne uvazovat o adopci Agatky, i kdyz to nevidim uplne nadejne

Alena - Agátka

Dobrý den Šárko. Díky moc za příspěvek.. Pavlína se o holky starala velmi dobře, je to vidět na tom, jaké jsou.. pohodové, super vychované, mazlivé.. bohužel co se stalo stalo se, a i to holkám na psychice nepřispělo. Agátka se se vším vyrovnala skvěle, mám z ní opravdu velkou radost, už je to znovu naprosto pohodová fretka, která všude lítá, zkoumá, je milá, mazlivá :-) už papká normálně, nejraději má sušené maso, pro které si ke mě chodí do kuchyně a říká si o něj jako ostatní fretečky :-) Myslím, že svou situaci zvládla suprově, je to úžasná fretka. Zcela jistě by potřebovala brzy novou milující rodiny, aby už měla klid a neputovala z ruky do ruky :-). Již se ozvala Jana M., která má od Vás sestru Agátky, Bublinku.. Jana má však 3 fretečky, a je zapotřebí, aby se holky spolu snesly.. Tak uvidíme. Jana přijede s holkama za Agátkou v sobotu 3.12. Opravdu ale díky za zájem a především vstřícný přístup :-) A o Agátku se nebojte, myslím, že už to bude jen lepší.. :-)

sarussa - Re: Agátka

Ano s Jancou jsem v kontaktu, prave toho se obavam, ze by se nesnesla s myma fretkama, protoze holky budou mit uz 5 let a myslim si, ze chteji mit svuj klid, do toho mam jeste fretciho nekastrovaneho kluka a tak v dobe rije, to mam rozdelene, tak se uvidi jak si sedne s fretkami u Janci, kdyz by se nenasel nejaky vhodny zajemce, tak zvazim moznosti, ze bych si ji vzala. Budu toto vlakno sledovat, a ja dekuji Vam! :)

Renda - A+A

To je neskutečný..nádhera..balzám pro duši..jste super..

Renda - A+A

Máme všichni velkou radost, že se z toho obě freťulky dostaly.

Zdraví Renda, Akki, Bártík, Vanilka a Cipísek

Monča a Kety - Adélka a Agátka

Doufám že se z toho holčičky dostanou, podle toho co tady o nich čtu se mi zdají velmi milé a hodné.

Jistě, paní Pavlína si měla zjistit v jakém jsou "její" fretky stavu a když je měla tak ráda alespoň se na ně poptat, ale taky je mohla vyhodit před barák jako spousta dalších lidí..
teď nepomůže když budeme řešit co měla udělat, hlavně ať jsou holky v pořádku.

Verča - A+A

Dobrý den, chci se zeptat, jak se daří freťulkám Agátce a Adélce?

Alena - Re: A+A

Ahoj, odpověď je v textu u holek :-)

Verča - Re: A+A

Ty řádky mne moc potěšily. A+A, držím vám pěsti, freťulky

Alena - holky

ahoj všem vespolek.. koukám, celkem bouřlivá diskuse se tu objevila.. Osobně nechci Pavlínu nijak obhajovat ani odsuzovat. Každý máme své. Na jednu stranu chápu, že když dala fretky kamarádce, brala to tak, že se o ně postará.. na druhou stranu musím souhlasit s názorem, že pokud to byla dobrá kamarádka, určitě byly ve spojení, mohla se občas na holky zeptat, případně se i podívat a tak.. to, že mi pak přišlo, že Pavlína jen tak jedním mejlem "hodí" vekšerou starost na nás, mě vcelku mrzí..web stránky jsem četla detailně hned, jak se Pavlína ozvala.. o to víc mě mrzí, v jakém jsou holky stavu. Přiznám se, že mám opravdu strach, zda se z toho dostanou. Modlím se a snažím a dělám vše proto, aby ANO. Ale zatím nemohu s jistotou říci.. Agátka je šíleně hubená, začíná obrůstat, ale zatím ji začíná pelichat hlavička.. je slabá.. Zítra dáme ještě poslední ATB a pak chvíli pauzu. Zatím nejí, krmím jí kaší. Uvidíme.. Adélka je na tom o něco lépe, nechce se jí však moc jíst ATB, musím jí to vyloženě cpát do tlamičky, a to naší vzájemné důvěře moc nepřidá.. holky jsou denně odpoledne puštěné na volno, ale moc neběhají.. Adélka se majličko proběhne a hned zaleze do pelíšku, Agátka běhá víc, ale nejraději spinká u mě na ruce :-) Holky si mě získaly hned.. jsou povahově úžasné.. ale jsou i rozhozené psychicky, asi i z toho několikerého stěhování a výměny domova a páníčků, že v tom musí mít pěkný hokej.. Agátka se vůbec bojí všeho, co se šustne... Pevně však věřím, že nakonec vše dobře dopadne, takový ten Happy end :-) Alena

Pavlina - holcicky

Cu zde Vase komentare a proto citim, ze bych tady mela na svoji obranu neco vysvetlit. Urcite jsem holky nedala pryc jen kvuli tomu ze se mi narodilo dite. Me tehu, porod i obdobi po nem nebylo zrovna ukazkove (tezka autonehoda). Neustale po nemocnicich a o holky se jednoduse nemel kdo starat. Tak si je vzala kamaradka. Jsem matka samozivitelka, mam byt 1+1. Sama jsem se zdesila kdyz mi je pred dvema tydny privezla. Bohuzel je pravdou, ze ve sve momentalci situaci si nemohu dovolit platit veterinarni peci. Ale uz jen dle webovek se muzete presvedcit ze dokud byly v me peci, absolutne nic jim neschazelo. Byly zvykle spat u me v posteli. Moc me mrzi ze to muselo takto dopadnout. Ale v tuto chvili jsem jednala v nejvyssim zajmu obou holek. Ja sama zvirata miluji. Je mi to moc lito, bohuzel situace je jaka je.

Nona - Re: holcicky

To je mi líto, že jste měla takové neštěstí v těhotenství :O( A chápu i , že jako matka samoživitelka to určitě lehké nemáte, bohužel stát se moc o matky na mateřské nepostará a bez chlapa to je naprd. Ale když se podívám na Agátku tak takové vylínaní určitě není záležitosti několika týdeního říjení, ale spíš měsíc , dva. Beru podle sebe, že když svoje zvíře miluji a chápu, že se člověk prostě může dostat do složité životní situace a je fajn, že má kamarády, kterým může říct o pomoc, ale určitě kdyby někdo hlídal moje zvíře, tak se na něj alespoň jednou měsíčně zajedu podívat(měsíc má většinou 30dní a opravdu si myslím, že jeden pitomí den má čas každý!). A u Agátky by určitě její stav po měsíčním říjení, že není ok poznal i cizí člověk. To je můj názor

Pavlína - Re: Re: holcicky

To souhlasim, ale bohuzel do Příbrami se moc casto nedostanu. Jen jsem chtela napsat, ze mojim pricinenim to opravdu neni

Mirka - Re: Re: Re: holcicky

nikoho nechci soudit a už vůbec šťourat do vaší tíživé situace.tím bych vám i chtěla popřát aby se vám vaše situace co nejdřív zlepšila ALE.... neříkejte mi,že když někomu dáte na starost svoje zvíře,že se nemůžete jednou za čas přesvědčit o tom jak se mu daří.a v tomhle stavu musely být holky dlouho.hlavně u Agátky bylo vidět obrovské přeříjení a samo o sobě bylo na jejím vzhledu vidět,že určitě není něco v pořádku!!sama mám dvě freťule,tady od Lucky a Alči.nejsem žádný znelec ale moje fretka byla taky v říji a i já jako začátečnice jsem se začala zajímat o to,že se něco děje a to už když byla v říji 14 dní! po třech nedělích jsem to už nevydržela a začala naší situaci řešit s holkama z útulku a to jsme byly v říji 3 týdny a situace byla už vážná.a to v žádném případě moje freťulka nevypadala tak hrozně jako Agátka.nejednodušší je ve finále napsat:já za tuhle situaci nemůžu!ano,může se stát,že se finanční situace zhorší ale to,že si pojedu zkontrolovat své zas tolik nestojí.to se na mě nezlobte ale to se už jen tak okecává!je to čistě můj názor!!

janaT. - Re: Re: Re: Re: holcicky

Holky máte pravdu, ale už to, že se bývalá majitelka snažila vše napravit aspoň tím,že fretečky dovezla do útulku, je chválihodné. Vždyť s nimi mohla naložit různým způsobem. Ale zřejmě je to mladá mamina, která má problémy sama ze sebou a holt se nějak nezajímala. I když se mi to nelíbí musím jí trošku obhájit. spíš bych se svezla po kamarádce. Tohle kamaráčovt není a doplatily na něj dva krásné kožíšky. Dle mého mínění,"kamarádka",kdoví co se s nimi vůbec dělala.
Teď jsou v útulku a snad to pro ně bude jedna z těch nejšťastnější cesta.

Mirka - Re: Re: Re: Re: Re: holcicky

asi máš pravdu Jano,hlavně,že už mají holky tu nejlepší péči a ted už si budem jen přát aby vše dobře dopadlo a "holky" už čekalo jen to hezké :-))

Lída od Tria - Adelka

Držíme vše, co se dá držet. A čekáme na další info, jak se holčičce vede

Katie990 - Re: Adelka

Chuděrky malý hubený, tak tohle nikdy nepochopím, jak někteří lidé jednají se zvířatama a je mi z toho zle!! Také moc držíme pěsti, aby vše dopadlo dobře a freťulka byla zdravá!!

Nona - .o(

To mě vždycky dokáže naštvat. Já mám taky dvouleté dítě a fretek mám 5! a jde to. Malá fretky miluje a i když naše moc na hraní nejsou, tak jak se tu objeví, nějaká na hlídání, nebo adopci, která je hodná, tak fretku k malí klidně pustím, vždycky to jde nějak udělat, naše pouštím večer jak malá spí, od roku ví, že do klece se prstíky nestrkají. Výmluvy, výmlu a chjo 


Poslední fotografie


Fotoalbum


Mail listArchiv

Kalendář
<< červenec >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


Statistiky

Online: 14
Celkem: 2929170
Měsíc: 27204
Den: 625