Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČERVEN 2012

A K T U A L I T Y - 29.6.2012

  - včera k večeru přijel dle plánu LUMPÍK - dvouletý freťáček, původně zakoupený ve zverimexu.. je to kluk v říji, takže se dle toho chová.. není to mazánek na pomazlení (zatím), ale není nijak agresivní či kousavý.. je zvyklý papkat pouze prvotřídní granulky (značku, kterou u nás nemáme) a tak uvidíme, jestli mu zachutnají i Totalky či zda budu muset objednat ty jeho.. pro jistotu jedno balní koupím, aby nebyl hlady... víme, jak je to s fretkama :-) Je zvyklý chodit ven na vodíku a jinak být zavřený, takže snad se mu u nás bude líbit.. do rána tedy dokázat klec ferret Nation totálně rozebrat :-) je to pěkný uličník :-) ale je krásný, pravý tchořík s loupečnickou maskou :-) kastraci zařídíme co nejdříve :-) a foto přidám také - snad zítra :-)

- dnes jdeme opět k vetovi s Forrestkem.. myslím však, že z něho bude mít pan doktor radost.. Forrestek ťapká o 106 a je to opravdu zlatíčko :-)

- jinak pohoda :-) připravujeme se na zítřejší příjezd Devilka a Josefínky :-)

- vytvořena již slibovaná stránka o stravě fretky, co může a co naopak nesmí :-) postupně budeme (na základně vašich poznatků a příspěvků) přidávat další :-) http://www.fretkyboleslav.cz/clanky/fretka-co-a-jak/strava-pro-fretku.html

 - máme hlášeného dalšího 4letého freťáčka do útulku, přijede ještě tento týden.. asi budu muset nafouknout i tu půdu :-(.....a to jsem si začátkem června říkala, že je "divný" klid, žádná fretka do útulku.. zakřikla jsem to..

A K T U A L I T Y - 27.6.2012

- včera opět "hlásím" klid :-) v útulku, Forrestek běhal venku, a ačkoliv si on nikoho nevšímá, naše kočky (mají koťata) se brání, a tak musím hlídat, aby si to Forrestek nenamířil směrem k nim :-) Forrestek však vždy prozkoumá garáž, co kde nového, kovárnu, dvorek, co nového pod zaparkovanými auty, celou zahradu, a pak ještě proběh cvičně celý dům.. jen po schodech nechodí, ale jinak lítá opravdu jako čamrda.. často ho musím usměrnit, chvíli pochovat, aby se v rychlosti zkoumání uklidnil a chodil pomaleji.. jakmile lítá rychle, tahá nožičky za sebou, ale když jde pomalu, kde krásně :-) 

- Oskárek je taky zlatíčko :-) Vlastně všechny freťule.. mám radost, že když je pustím, jejich první cesta je ke mě, pomazlit se, pochovat, a pak jdou zkoumat.. vždy dostanou trochu pasty, nebo jinou mlsky, včera opět melouna.. dostávají ho teď tak jednou za 2-3 dny, aby ho zase neměly moc.. :-) ale vždy se na něho vrhnou s děsnou chutí :-) než podělím všechny freťule, 2-3 kg melouna "padne" :-)

- dnes bychom měli dostat nového fretčího kámoše z Jablonce, pak máme domluvený dovoz 2 freťulí ze ZS v Chomutově (cca do 14ti dnů) a další 2 kousavky do výchovy, ještě se vrátí tento týden Devilek a Josefínka :-) To budeme mít zase pěkně plno.. resp. 39 freťulí !!!! :-) To budeme mít o prázdninách co dělat, ještě, že už syn bude doma a budeme na to přímo doma 2 :-) takže paráda :-) 

- a zprávičky z domova od Jůlinky (Bonny) :

Tak hlásím, že víkend byl výtečný Bonny (Jůlinka) se na chalupě skvěle bavila a byla nadšená všemožným zkoumáním. Krásně se s ní dá mazlit a nedělá žádné problémy. Jsem přesvědčen, že se u nás bude mít ne jako prasátko v žitě, ale jako fretka v žitě. Hned v sobotu dostala nějaké nové hračky a byla s námi celý den na zahradě. Chodili jsme a rajtovali po zahradě. V neděli cestu domů celou prospala.
Děkujeme ještě jednou za převýchovu - povedlo se.
D.J.

 ***********************************************************************************************

 

 

náš partnerský útulek v Ostravě potřebuje finančně pomoci.. má fretečku Casidy, která přišla se zánětem dělohy a veterinární péče byla (jak jinak) vcelku nákladná a útulku docházejí finance... když byste chtěli jednorázově přispět, můžete na jejich účet :

 

Číslo účtu: 2100145329/2010

Jejich účet je také transparentní, a můžete si ho prohlédnout:

Transparentní účet útulku si můžete prohlédnout zde

Když byste chtěli útulku Fretky Ostrava přispívat pravidelně, mají stejně jako my akci 50x50, takže stačí posílat měsíčně částku 50 Kč a v útulku to jistě ocení. Jejich stránky můžete shlédnout na odkaze: http://www.fretky-ostrava.cz/  ZA VŠECHNY FRETEČKY MOC DĚKUJEME :-)

A K T U A L I T Y - 26.6.2012

- u nás včera klid a pohoda, tedy kromě prvního zákusu nové Sárinky.. :-) ale zvládly jsme to spolu, druhý pokus o mazlení Sárinky už vyšel a nechala se :-)

- horší to bylo včera s našimi ovečkami, Arnoštek je příliš chytrý a našel si chybu ve výrobě našeho nového plotu a běhali po celém pozemku.. přijela jsem domů a před garáží ovce ... no to byl šok.. snažila jsem se dát ovčácký rychlokurs našemu 6ti letému labradorovi kříženého s border kolií - takže před poklady vrozené má - a jakž takž to vyšlo a po půlhodinové honičce mezi mnou, ovcemi a psem se nám podařilo je umístit na správném místě  - a potom opravit plot :-)

- "máme hlášené" další přírůstky freteček do útulku, 2x kousavka a 2x ze záchranné stanice, dorazí do 14ti dnů.. :-)

A K T U A L I T Y - 25.6.2012

- Jůlinka odjela v pátek domů :-)

- dsc03602.jpgBonifác je také adoptovaný, našel super nový domov u fretčího kamaráda Sida a dvou super lidiček :-) bude se mít skvěle, ale ještě se musí se Sidem sžít.. ale vypadá to, že to nebude zase takový problém :-). Už máme první zprávičky a fotečky z nového domova :-)

- Robí je zamluvený :-)

- v pátek dle plánu přijela nová posila našeho útulku - 2 kluci - Monty a Denísek a 2 holky - Pavlínka a Sára.. jsou moc hodní, čistotní, a co mě nejvíce překvapilo, když běhali po fretčárně a šla jsem se na ně podívat, už byli všichni zase zpět ve svém domečku ve velké Ferretce, se kterou přijeli.. nestačila jsem se divit.. jsou skvělí..

- Forrestek je přímo "božský".. strávil se mnou opět celý víkend, venku na zahradě, doma.. Venku už je to s ním "horší" - když jsem neměla čas za ním pořád chodit - nechci mu dávat kšírky, tak jsem ho dávala do ohrádky.. první dva dny super a Forrestek byl v ohrádce, ale tento víkend se naučil, že se z ní dá krásně a lehle vylézt a byl hned pryč.. na zkoumačce všude kolem baráku, v garáži... :-) je to děsný rošťák.. když má pevnou půdu pod nohama, neklouzavou a jde pomalu, chodí nádherně, ani byste nevěřili, že má nějaký handicap. Když "spěchá", zadní nožičky nestíhají, a tak Forrestek běží po předních a zadní prostě táhne, ale "utíká" tak rychle, že mu sotva stačím.. vyloženě mu to nevadí.. Doma chodí spořádaně, pomaličku, a tak chodí normálně.. Na mě už si zvykl a je v pohodě i když přijdu do místnosti, ale jakmile jde někdo jiný, či návštěva, automaticky se schová pod kuchyňskou linku.. teprve časem, když zjistí, že je vše OK a v pohodě, vyleze.. :-) je však skvělý a teď už fakt mohu říci, že bude žít bez problémů i s tímto handicapem :-).  

- jinak vše OK a v pohodě :-), co se freteček týče

- Jana B. obšívá náš útulek každý týden, tentokrát jsme zase dostali krásný nový závěsný domeček, ve kterém jen co ho Jana přivezla bydlí naše pětka (Meddy, Brunny, Servác, Žofka a Čenda). JANI MOC DÍKY :-) JSI SKVĚLÁ :-)  

A K T U A L I T Y - 22.6.2012

- Míša je ADOPTOVANÁ !!!!  A bude se stěhovat k fretčímu kámošovi Dzamalkovi.. O Míšu byl vcelku "boj", nakonec jsem měla 3 zájemce :-) Nemohla jsem ani vybírat, všichni jsou spolehliví, o fretečky se starají super a nemohla jsem říci : "Vám fretečku nedám".. takže to bylo podle hesla: "Kdo dřív přijde, ten dříve mele"... Miška si Dzamalkem padli do oka, ani jeden z nich není konfliktní, Dzamalka znám, 10 dní jsem ho hlídala, takže vím, že se bude mít naprosto skvěle :-) Dalším dvěma zájemcům se tímto omlouvám, že na ně Míša nezbyla.. :-(. Však je u nás freteček dost, tak snad si ke klukům Fidovi a Fredíkovi vyberou jinou fretečku :-) S majiteli Fida jsme domluveni na návštěvě dnes, tak snado to dopadne dobře a nějakého kámoše pro Fida vybereme, nebo spíše si Fido vybere sám :-)

- tím se dostávám k návštěvám: - včera u nás byl Dzamalek s páníčkem, přivezli super rukavice, takže už snad nebudu pokousaná od freťulí (moc moc díky), obrovského melouna, granulky, pastu, kaše a masové kapsičky.. Melounka freťule hned ochutnaly, a chutnal :-) Moc díky..

- Dnes čekáme rodinu Jůlinky, Fida a ještě další fretčí přírůstek do útulku, 4 fretečky.., takže bude odpoledne plné návštěv až do večera :-)

- včera jsem po prvé ve fretčárně pustila Krakenka.. se Sunny a Johny.. a kupodivu byli všichni naprosto v pohodě.. Krakenek pobíhal a zkoumal, ani se moc nebál, super :) a na rozdíl od holek se nechal bez problémů vzít do ruky :-) a holky se spolu doslova vyřádily.. lítaly trubkama sem a tam, skotačily, skákaly na sebe, vrtěly ocásky a kokoly jako divé :-) byla radost se na ně dívat.. a tak do voliérky ke Krakenkovi a Sunny se přistěhovala ještě Johny.. Sunny s Krakenkem byli skvělý pár, spinkali spolu a tak, ale Krakenek není "hrací" a zdálo se mi, že Sunny kámoš na hraní chybí.. a tak s Johny to snad bude lepší.. voliérka je dost velká, dostali do ní ještě další hamačky, takže snad budou všichni v pohodě :-). Takže mám jednu krásnou tchoří a polotchoří (nebezpečnou) voliérku :-), do které budu chodit jen s novými rukavicemi :-) 

- nové rukavice se hodí i pro Ízinku, ale i Ízí je čím dál lepší, ze dne na den, nestačím se divit :-) Mám z ní velkou radost :-) Zkusím jí dát kšírky a vzít ven.. uvidíme, co tu udělá :-)

- Mám další super zprávu!!! Forrestek se lepší ze dne na den, včera už vůbec netahal nožičky za sebou !!!! Pravá je stále maličko horší než levá, ale levou už dává krásně pod sebe a používá !!!! I majitel Dzamalka jako odborník Forreska "omrkl" a říkal, že to bude dobré, že se z toho Forrestek dostane.. ne pochopitelně 100%tně, ale bude žít a chodit !!!!! Mám obrovskou radost !!!! Forrestek pochopitelně musí co nejvíce chodit, trénovat a posilovat svaly, a bude OK :-) Vím, že všichni, kdo jeho osud sledujete, budete mít stejnou radost jako já :-) Moc díky všem za držení palců, za účast a podporu, i finanční :-) 

A K T U A L I T Y - 21.6.2012

- včera u nás byl klid :-) uklízela jsem klece a hrála si s freťulema, spapkali druhou část melouna, za jedno odpolene dokáží všechny dohromady sníst 3 kg melouna !!!! v těchto vedrech a dusnech jim opravdu přijde k chuti :-). K tomu sní denně 1 kg granulek, pytlíček až dva pamlsků a cca půl vitamínové či maltsoft pasty a někteří dostávají calopetku.. takže denní potřeba je u nás opravu úctyhodná.. Pokud není meloun, tak snědí celou okurku :-). Denně spotřebuji cca 5 kg kočkolitu, pokud měním 1-2 týdně celé záchůdky, tak jsou to 2 -  10kg pytle, k tomu celé balní ubrousků na čištění klecí a nějaký ten přípravek na čistění klecí bez chloru.. Denně 3 dětské pleny na přebalování (Kraken, Oskar, Forrest)... a to je jen takový základ co se u nás denně točí :-) . Jednou týdně peru všechny pelíšky a dečky, což jsou tak 2-3 pračky :-) 

Forrestek se lepší ze dne na den, dnes ráno už vůbec netahal nožičky a hezky si je stavěl pod sebe.. myslím, že to bude OK :-). Slečna, co ho našla a dovzela pravidelně jeho stránku sleduje a někdy i napíše.. je ráda, že Forrest dělá takové pokroky a že bude OK :-) Díky moc za starost :-) 

- Oskárek je už taky OK, hlavičku má maličko na stranu, ale jinak co se chování a denního režimu týče, na něm není ho handicap znát.. baští o 106, pije tedy jen z mističky a káko hodí kam se mu zachce, ale plínka plní svou funkci dokonale :-) Oskáresk spinká v hamačku a veškerý bordýlek má pěkně srovnaný dole pod sebou :-) je to děsný mazel :-) bylo by mu fajn v rodině, kde by byl sám, opečovávaný a milovaný :-) podaří se pro něho takovou najít?

Robí už krásně vypelichal, má krásnou novou krátkou srst, je nádherný, dlouhý, svalnatý, kluk jak buk :-) a už se i uklidnil a tak si myslím, že by mohl jít i k začátečníkovi..  

- Ízinka se konečně po měsících uklidnila, vůbec po mě nejde, nechá se vzít do ruky (zatím tedy ji beru v rukavici, nechci mít z ruky případně cedník, ale myslím, že brzy ani to nebude potřeba), je velmi čistotná a hodná. 

- Jůlinka je zlatíčko, dnes jí zbalím kufříček :-) a zítra by měla jet domů :-)  

- dostávám hodně dotazů, co se děje, že fretečky strašně hubnou..povětšinou lze všeobecně říci, že pokud fretečka normální jí, běhá, prostě je jinak normální a neprojevuje známky nemoci, je to prostě tím, že začíná léto.. fretky na léto ztrácí ze své hmotnosti, kterou na zimu nabrala, stejně tak mění kožíšek za letní srst.. hodně pelichá, je dobré podávat Malt-sof pastu na podporu trávení chlupů, fretečce pelichající chlupy vyčesávat kartáčkem.. Jinak je možné podat na podporu calopet pastu, ale pokud je jinak OK, není potřeba se znepokojovat.. :-) Když by se vám však něco nezdálo, nadále napište či zavolejte či přímo navštivte dobrého fretčího veta :-)  

A K T U A L I T Y - 20.6.2012

- včera u nás byla na návštěva Carmen :-) je úžasná a má super rodinu.. Ačkoliv ji pán pořídil především své manželce, manželka se Carmen stále trochu bojí, ale zvykají si na sebe.. Zatímco pán se v Carmen naprosto vidí, bere ji všude s sebou, pán má skvěle vybavenou ledvinku, kde má Carmen vodičku, pastu, mističku s granulkama, nestačila jsem se divit.. a jak se Carmen naučila přijít na pískací míček, který chybí do tlamičky jako super úlovek.. tedy.. bomba.. super "ovládací" zařízení.. u nás Carmen zalezla za skříň, a stačilo zapískat míčkem a byla venku :-) A tak Carmen dostala od majitelů ještě batůžek na procházky :-) Díky moc :-) za návštěvu i za Carmen :-)

- Forrestek je skvělý !!! Běhá, řekla bych, že nožičky pod sebou tahá méně a méně, že většinou se mu daří je postavit pod sebe.. snaží se i vylézt někam, a tím pádem zapojovat zadní nožičky.. nožičky on má silné, a tak se mu to i daří.. vyleze v podstatně kam potřebuje, tuhle jsem ho našla spinkat ve svém křesle.. které je tedy od země - pro Forrestka - vysoké.. je velký bojovník.. je fakt skvělý !!!! Plánujeme na příští týden ještě Brno, ne proto, že bychom nevěřili našemu vetovi, ale proto, že přeci jen víc hlav víc ví.. a já jsem se už od mala naučila dle rčení 2x a 1x řež získávat více názorů druhých, v jakýchkoliv oblastech.. a v lékařství to platí dvojnásob.. Také jsem měla nemocného syna, kterému původně chtěli operovat ledvinu, v 7 letech, a nakonec díky jinému doktorovi v Praze, kam ho od nás z MB sami převezli, se zjistilo, že se vyplatí počkat.. Čekání trvalo tedy 8 let, ale vyplatilo se. Syn je od 15ti let v pořádku a kluk jako buk :-). Takže umím neházet flintu do žita :-) A pro Forrestka udělám vše, co budu moc :-). A vám všem moc díky za podporu, ze finance, za všechno :-) DÍKY MOC :-)

včera jsem se po dlouhé době taky krásně proběhla :-). Běhala Betynka s Bárou a čistila jsem klec Sisi.. zdálo se mi, že by ráda běhala s holkama taky.. no.. vím, že je Sisi naprosto nepřátelská vůči fretkám, ale říkala jsem si, třeba se to změnilo.. tak jsem Sisi pustila.. byla jsem ve střehu.. ale Sisi mě převezla.. nevěřili byste, jak tato 7mi letá fretčí důchodkyně učinila cca 1m dlouhý skok, přistála Betynce rovnou na zádech a zakousla se.. Bety nestihla vůbec nic.. tak jsem holky rychle vzala a oddělila.. jenže Bety měla právem na mě vztek a začala pronásledovat mě.. tedy.. nestihla jsem zdrhat.. nakonec jsem vyskočila na Krakenkovu voliéru, že se maličko zachráním, ale omyl.. Bety vylezla po pletivu a vmžiku byla za mnou.. takže nakonec jsem dle hesla "chrabrý útěk není hřích" zdrhla na chodbu.. i se Sisi. Chvíli jsem počkala, Bety se uklidnila a dále už "fungovala" normálně.. A jsem s dalšího společného seznamování vyléčená :-) 

- no, a tak to asi u nás chodí pořád.. pořád je legrace.. takže když napíšu.. klid, pohoda, nic se neděje, je to vlastně svátek :-) 

- zítra čekáme návštěvu, v pátek by si měli dojet pro Jůlinku, takže je u nás pořád živo :-)

- v pátek čekáme nový fretčí přírůstek - tedy rovnou 16 fretčích nožiček a 4 čumáčky :-) Jedná se o fretečky, které jsou v současné době v nabídce k adopci - viz http://www.fretkyboleslav.cz/clanky/fretky-k-adopci-ve-svych-domovech---denis---monty---sara---pavlinka--devil---josefinka/denis--monty--sara-a-pavlinka.html  . Situace v současném domově už začíná být kritická, a tak - i proto, že už máme velkou půdu, kam se fretečky vejdou - jsme přistoupili na přijetí freteček k nám do útulku. 

A K T U A L I T Y - 19.6.2012

- včera jsme byli s Forrestkem na další kontrole, pan doktor z něho měl velkou radost :-) Další kontrola za týden, tak uvidíme, jak to bude pokračovat :-)

- Jůlinka už si sama přijde pro pastu,nechá se vzít a pomazlit, mám z ní velkou radost.. tento týden by již měla jít domů..:-)

- jinak pohoda a klid :-)

A K T U A L I T Y - 18.6.2012

 

p1010190.jpg

- celý víkend jsme strávili s Forrestkem společně :-). Byli jsme hodně venku, a Forrestek si užíval naši pozornost :-) Čím více Forrestka poznávám, tím více docházím k závěru, že mu někdo dlouhodobě ubližoval. Že nevypadl náhodou z okna apod., jak jsem si třeba naivně myslela.. S Forrestkem jsme byli u veta v pátek a v sobotu, a dnes jdeme znovu.. Po injekcích na posílení svalů se Forrestek maličko lepší.. Venku ho to děsně baví.. leze, zkoumá, a někdy k mému úžasu p1010198.jpgdokáže neuvěřitelně rychle pádit.. když u toho nestačí zadní nožičky stavět do správné polohy, vůbec mu to nevadí a prostě je táhne za sebou.. řeknete si, to je děs a k pláči.. ale když vidíte Forrestkovu chuť žít, všechno zkoumat, uznáte, že i tohle má smysl !!!! Forrestek chce žít a žije !!!! je neuvěřitelně vitální.. skoro vůbec nespí, asi dohání co kde zameškal a běhá pořád.. musím ho vzít do klína, aby si chvíli odpočinul a vyspinkal se.. vůbec ho nezavírám do klece, je pořád volně, aby mohl kdykoliv chodit a svaly posilovat :-) a daří se.. když nelítá a jde pomaleji, dává krásně nožičky pod sebe.. tak jak se má.. levá je na tom vcelku dobře, pravá je na tom zdravotně hůř než levá, ta mu dělá problémy.. ale Forrestkovi to vůbec nevadí :-) Opravdu je Forrest Gump a má silnou vůli :-) a chuť žít :-) dávám do fotogalerie fotečky z víkendu :-).

- jinak v útulku vše při starém :-). Tj Oskárek se lepší s hlavičkou, už nežere jako pominutý, ale sní a vypije mističku za den jako normální fretka, Krakenek papká sám stále svoje kašičky a dnes ráno mě přes klec kousla potvůrka Johny :-) vše funguje, jak má :-)

 ***************************************

A K T U A L I T Y - 15.6.2012

p1010186.jpgBohužel nemám dobré zprávy od veterináře o Forrestovi. RTG jeho páteře prokázalo její "promáčknutí", které může být způsobeno nějakým úrazem.. vypadnutím z okna, mohla na něho něco spadnout, mohl na něho někdo šlápnout.. mohlo se mu stát cokoliv a on nám to bohužel neřekne.. Stejně tak nám neřekne, jak je zranění staré.. a tím pádem, jak je velká či malá šance na léčbu.. tím starší, tím horší.. :-(. A protože byl cca přes měsíc u nálezců, tak bude asi starší.. Takže i náš vet, který je vynikající chirurg, a právě mi i včera ukazoval RTG snímek podobně zraněné kočky, která spadla ze střechy, a které operativně páteř "narovnal" a zajistil šrouby, říkal, že se bojí tuto operaci udělat.. Bohužel moc velká šance na vyléčení není.. resp. zatím žádná.. Forrest dostal včera injekci na posílení svalstva a druhou proti bolestem.. Dnes jdeme na kontrolu znovu.. pak dostaneme injekce domů.. nevím, jestli je naděje, že by se svalstvo posílilo tak, že by pomohlo páteři v pohybu a tím pádem by mohl Forrest, i když omezeně, ale hlavně bezbolestně, chodit.. pokud by toto nešlo, zbývá ještě šance přemluvit našeho veta, aby se pokusil Forresta operovat.. myslím, že by to byla poslední šance, kterou bychom mohli Forrestovi dát před tím, než budeme muset jeho život ukončit, aby se netrápil. Ale chtěla bych mu tuto šanci dát. Forrest je bojovník.. je strašně moc hodný, milý, a hlavně - CHCE ŽÍT !!!! Ráno bylo zase děsné, jak má svalstvo ochablé po spánku, tak vůbec nechodí.. tahá zadní nožičky předníma, za ním je cestička z čůrání a kakání.. ani se nepostaví, aby "hodil" káko.. o záchůdku nemůže být ani řeč.. :-(. když se maličko rozběhá, je to lepší.. levá nožička je na tom o něco lépe než pravá, ta mu "vypovídá službu" déle než levá.. ráno se snažil vyšplhat i do květináče (kam jinak normálně jiné fretky normálně vylezou, květináč je vysoký cca 25 cm), nešlo mu to, i když má zadní nožičky (svalstvo na nich) silné.. umí s nima "kopat".. ale bohužel ochablé svalstvo u páteře pohyb omezuje.. Do květináče jsem ho vysadila.. byl rád :-) a pak skočil dolů a šel zkoumat dál.. Myslím, že je důležité, aby měl stále pohyb, co nejvíc a mohl kdykoliv chodit.. nebudu tedy Forresta vůbec zavírat do klece, bude pořád doma na volno.. včera jsem s  ním byla celý večer, vůbec nezalezl někam spinkat, pořád chodil, zkoumal, byl rád, že může chodit a není zavřený.. věřím, že toto pomůže svalstvu se posílit :-). V každém případě udělám vše pro to, aby mohl Forrest žít, i když třeba s hadndicapem, ale žít, bez bolesti.. Je mi jasné, že u mě zůstane, že ho budu všude vozit a brát s sebou, a když bych mu mohla takto umožit žít plnohodnotný život, udělám pro to všechno, co bude v mých silách :-) . Zatím jsem přišla na to, jak ho nosit.. Když ho nesu normálně jako fretku, tj páteří nahoru, bolí ho to a cuká se a silně mě v bolestech obejme.. musím ho nosit jako miminko, páteří dolu v klubíčku.. to je pak OK.. další trochu trable je, že je to mladý klučina v říji.. nevím, co s tímto, zda aplikovat suprelorin, aby ho netrápilo ještě toto, nebo klasická kastrace, nevím.. domluvím se dnes s vetem, co by doporučil. Také poprosím o RTG snímek a dám ho sem.. Tak nám - Forrestovi - držte palce prosím :-) Zaslouží si to :-)    

A K T U A L I T Y - 14.6.2012

- Jamalek včera při čipování pěkně zapušil.. žlázky má zcela určitě teď prázdné a já se musela celá vyprat :-) ale byl hodný :-) A večer odjel dle plánu do nové rodiny :-) čekáme na první zprávičky a fotečky z nového domova :-)

Forest- jen co odjel Jamalek přijel Forest (původní jméno od nálezců jsem trochu popletla, nemohu si přesně vzpomenout, ale vzhledem k jeho postižení se mi vcelku líbí i toto, a tak mu ho nechám.. :-). Snad mi nálezci odpustí :-)  ). Forest je nádherný freťáček, v říji, pravděpodobně loňské podzimní mimino.. Je poměrně dlouhý, hubený, a má nemocné zadní nožičky.. včera ještě jakž takž chodil a chvíli i běhal, dnes ráno, když jsem ho vyndala z klece, abych ho vyfotila, se na ně vůbec nepostavil a tahal je za sebou.. žalostný pohled :-(. Forest se našel tak, že k nálezcům, kteří byli na procházce se svými 2 fretečkami, se prostě přidal.. tak si ho vzali domů.. vyvěsili všude letáčky, dali inzeráty, alep1010184.jpg původní majitel se neozval..  a tak mu chtěli i poskytnout trvalý domov, ale protože se nesnesl s jejich freťulema a čekají rodinu, tak se rozhodli najít vhodný útulek.  Paní vybírala, a vybrala si nás, a tak máme radost, že budíme důvěru .-). Hned ten den jak jsme se domluvili vůbec neváhali a z Lomnice Foresta dovezli. Forest nechodí na WC, asi i vzhledem k postižení nožiček, jeho pohyblivost je omezená, ale je vcelku hodný, nekouše, spíše je vystrašený, když ho beru, pořád otáčí hlavičkou a kouká, kde mám ruku.. ale jí - doslova sežere úplně všechno - jakékoliv granule, maso, vajíčko, melouna, rajče, papriku, prostě všechno. Umí i pít z napáječky.. Tak uvidíme, co je s těmi nožičkami. Hned dnes vyrazíme k vetovi na rentgen a celkové vyšetření. Pevně věřím, že bude mít Forest štěstí a podaří se nám dát nožičky dohromady :-)

A K T U A L I T Y - 13.6.2012

- důležitý příspěvek a akce Klubu fretek.. touto cestou jim moc díky za akčnost a krásný dopis na ministerstvo. Je super, že návrh p. Papeže neprošel... http://www.fretka.cz/pozmenovaci-navrh-zakona-na-ochranu-zvirat-proti-tyrani/

*********************************

- dostaneme dnes dalšího člena fretčí útulkové rodiny, nalezeného (trochu kousavého) freťáčka z Lomnice. Zítra o něm napíšu více :-)  

dnes odjíždí do nového domova Jamalek. Ještě absolvujeme čipování a očkování a večer se může stěhovat... :-)

- Jůlinka pojede domů příští týden :-)

- Oskárek dobral léky a kapičky do ouška, tak doufám, že zůstane jeho zdravotní stav, jak je, ne-li lepší. Jinak je Oskárek aktivní, super.. hlavičku má sice ještě maličko na stranu, ale to mu nebrání ve skotačení, lezení všude, skákání, rošťačení.. je suprový.. tento měsíc ještě zajdeme na suprelorin :-). Vypadá to, že by si mohli padnout do oka s Espinkou a nemuseli by být každý sám.. Takže ukončíme Oskárkovi říji a Espínka se k  němu chová velmi hezky.. Oskárek je trochu ovlivněný svým mužstvím, ale poté si myslím, že by to mohlo být OK :-)

 

A K T U A L I T Y - 12.6.2012

 

***********************************************  

 - DĚKUJEME MOC ZA BALÍČKY MARTINĚ M. - ZA GRANULKY PRO FREŤULKY  A  BÁŘE L. - ZA HRACÍHO KONÍČKA (UŽ BYDLÍ S BRUNÍSKEM) A CALOPET PASTY :-). MOC MOC DÍKY :-) MOC NÁM TO POMÁHÁ :-)

- přidala jsem do fotoalba nové fotečky Avinky a Gábího.. no jukněte.. nejsou úžasní? Gábí

Avinka

 

 

 

 

 

 

 

 

a další fotečky z půdy našeho útulku: p1010180.jpg 

- tak takhle bydlí Krakenek a Sunny :-)

p1010183.jpg 

- takhle spinká Dorčí a za ní schovaný Damiánek v nové boudičce od Jebakiju :-)

p1010177.jpg 

- a takhle vypadají nové vyšívané nažehlovací fretky (velikost cca 10 cm) (můžete objednávat, cena 130,- Kč)

A K T U A L I T Y - 11.6.2012

- dle plánu jsme měliv útulku 2 návštěvy.. tedy 2 zájemce o fretečky.. návštěvy byly celkem 3 :-) v pátek přijeli manželé s krásným samečkem se zájmem o samičku Jasmínku, bohužel Jasmínka se doslova vrhla na jejich fretčího klučinu a nedala mu šanci na přežití.. tedy.. přežil bez úhohy, ale Jasmínka má prostě rána jen Bonifácka a hotovo :-). jiného kluka nechce.. a tak zůstala.. Fretčí návštěvník si vcelku rozuměl s Jamalkem, ale prostě manželé raději samičku, a tak z toho zatím nic není.. uvidíme, zda se u nás nějaká k adopci "objeví".. Nedělní návštěvníci se také rozhodovali mezi Jasmínkou a Jamalkem. Měli s sebou fretčího klučinu Satana :-). Jasmínka si nic nedělala ani ze Satana a útočila bez rozmyslu.. takže nakonec "zvítězil" přátelský Jamal a tak se Jamalek bude ve středu stěhovat do nové rodiny, kde si pro něho zatím vše připraví :-).

- třetí návštěvou - krátkou - byla Jebakiju s manželem.. Jana jako vždy freťulkám něco přivzela - minule to byl celý meloun, který freťulím moc chutnal a stačil jim skoro na celý týden.. , teď nádherné 2 maxi boudičky na spaní a blbnutí :-). Fakt jsou super, vyfotím je :-) Jednu mají na blbnutí mezi ostatními hračkami, rourami atd, a druhou dostali na spaní Jamalek a Dorčí :-) moc se jim v ní líbí :-) také vyfotím :-) 

-  "konečně" se stěhoval i Krakenek a Sunny... do pro ně udělané klece 3 m dlouhé, 0,6 m široké a 0,6 vysoké.. ještě jsme do ní dali lino, ale stejně tam má Krakenek ještě 2 dětské pleny, protože zásadně nechodí na záchůdek, stejně jako Oskárek (ten má taky v kleci plínku), protože jinak mají všede mokro a rozmazané "bomby".. Plenky jsou super a vše absorbují a zachytí.. někdy si připadám, že se vracím do doby, kdy jsem malé děti.. kupuji plenky, dětské výživy, v plánu jsou dětské chůvičky (abych slyšela i když jsem dole v kuchyni, co se na půdě děje a zda jsou všichni OK).. Asi ne nadarmo se říká, že fretka je super příprava na dítě.. protože to, co vyvádí freťule, vyvádí děti a stejně tak je obtížné je uhlídat a vychovat. Naštěstí moje děti už jsou soběstačné a tak se mohu plně věnovat těm dalším 30ti, co mám na půdě  :-). Ale to jsem maličko odbočila.. Krakenkovi i Sunny se v nové voliérce moc líbí, má v ní rouru, domeček, pelíšky, a záchůdky, které používá tedy jen Sunny :-) Od soboty sám papká své kašičky. Papká sám.. což je super :-) Voliérku také vyfotím a foto přidám.. :-) 

- také se velmi zlepšila Jůlinka..může ji chovat kdokoliv kdykoliv, i chytit už se dá.. sice se ještě maličko bojí, a zaleze do roury, ale na pastu přijde.. takže už napíšu jejím majitelům, že si ji mohou v dohledné době, jak jim to vyjde, vzít zpět.. Jůlinka je fakt skvělá.. milá, krásná, mazlivá, přítulná, je úžasná.. :-) 

- jinak je u nás vše OK :-) Největší trdla na lumpačení jsou Tadeáš a Felix.. co oni dokáží, to fakt stojí za to vidět na vlastní oči.. :-) blbnou, skáčou, skotačí, schovávají se, mazlí se.. a když spí, tak jeden přes druhého.. takoví dva malí fretčí obři a rošťáci :-)  

A K T U A L I T Y - 8.6.2012

- tak jsem zrovna dnes ráno při cestě do práce si říkala, že máme v útulku tak nějak zvláštní klid :-) A jako vždy jsem to zakřikla.. psala mi dnes Renata, že Agí má za sebou úspěšně operaci druhého varlátka, které už bylo "normální" a že vše zvládl suprově.. však.. že mu na boku našli jakýsi útvar o velikosti 1-1,5 cm x 3 cm, tvrdý.. a tak je Agi objednaný do Brna na příští pátek.. doufám, že to nebude nic vážného, ale jen nějaký lipom nebo tak.. jako měl Damiánek a že bude Agí v pořádku. Už si zažil tolik opercí chuděrka.. Renče moc díky za aktivní přístup, informaci i za to, že vůbec neváhá a do Brna Agouška doveze :-) Moc díky :-) A neboj.. jsme s vámi :-) 

- a pak jsem měla 2 telefonáty.. dnes se přijedou podívat zájemci na Jasmínku a v neděli na další fretečky (zatím blíže neurčeno) :-)  

 - Krakenka jsme včera sice přestěhovali, ale zatím do klece ferret nation, ve které bydlel i ve "staré" fretčárně :-). Klec ferret nation jsem přestěhovala včera.. trvalo mi to celé odpoledne.. musela jsem ji opět celou rozebrat do jednotlivých částí, protože mi jinak celá klec (ani její části) neprošla dveřmi, zrovna jsem ji tedy celou po jednotlivých částech umyla a pak smontovala v nové fretčárně, na půdě... Přestěhovala jsem do ní pětku - Meddy, Brunny, Žofku, Čendu a Serváce, kteří mají 2 probíhací patra a ve třetím spodním bydlí zatím v klidu Krakenek. Dnes ještě dokoupím lino (včera jsem na to díky plánované návštěvě doma úplně zapomněla) a klec už dáme na půdu :-) a Krakenek se bude stěhovat do velké 3metrové :-)

- na návštěvě u nás byla paní Jana s přítelem Jiřím.. Pomazlili snad všechny fretečky a i dle jejich příspěvku se jim v naší nové fretčárně líbilo :-). Děkujeme za návštěvu :-)

A K T U A L I T Y - 7.6.2012

 - doděláváme voliérku pro Krakenka a Sunny.. už je natřená a dnes ji přestěhujeme na půdu :-) Už se moc těším, jak se tam budou mít fajn... takže dojde zase k nějakému stěhování klecí na půdě, ale k dobrému :-) Postupně bych také chtěla vyměnit již starší dosluhující klece za nové, pravděpodobně ferret tower či ferret nation.., které jsou bytelné, vydrží a pro fretky jsou pohodlné :-) 

- Oskárek už asi dohnal v jídle a pití, co mu chybělo, začíná krásně přibírat, už není kost a kůže a začíná jíst a pít normálně. takže včera nesnědl ani celou mističku granulek a vypil 1,5 misky vody, takže už "normál". Jinak začíná o to více běhat, všude všechno zkoumat a už dokáže držet hlavičku tak, že se postaví na zadní a vezme si pamlsek z ruky.. to co je pro ostatní fretky normální, považuji za velký úspěch. A díky MVDr. Hauptmanovi se z toho Oskárek opravdu dostane !!! Moc díky :-) 

- kluci Tadeáš a Felix jsou momentálně největší nejen velikostí, ale největší lumpíci.. pozorovat tyhle dva rošťáky při hře dokážu hodiny :-) jsou fakt skvělí.. a jak spinkají na sobě v klubíčku, tedy maxiklubíčku - to nemá chybu :-)

- Míša po kastraci je v naprosté pohodě.. chová se jako normální fretka, běhá po fretčárně, kdykoliv se nechá vzít do ruky a vůbec nekouše...po vytažení stehů ji budeme moci majitelům vrátit zpět :-) 

- Damiánek je již také OK :-) prostě skoro neběhá, tak ho tak beru, že je takový lenošek :-) jinak Dorčí je OK, ta lítá jako splašená :-)

- překvapuje mě Espí..přiznám se, že když jsem ji dostala od Lucky, měla jsem celkem strach, jak změnu Espí zvládne... mívala takové výkyvy v jídle, kdy najednou přestala jíst a musela se krmit a tak.. Když ke mě Espí přišla, byla vyděšená, kousala a já jsem fakt měla obavy, jak to zvládneme.. Espí se však se změnou vyrovnala naprosto skvěle :-) !!! je u mě 2,5 měsíce, za celou dobu nebyl jeden jediný problém s jídlem, s chováním, Espí se chová jako super fretka, běhá doma, kdykoliv se nechá vzít do ruky, od kohokoliv, je to zlatíčko.. a jí pořád :-) Mám z ní velkou radost :-)  

- čekáme dnes návštěvu :-) přijede se podívat původní majitelka na své loňské mimčo - Coco, která je unás na hlídání :-). Tak jsem zvědavá, jak se jí bude líbit naše nová fretčárna.. asi udělám návštěvní knihu a možností připomínek, co ještě zlepšit.. to víte, víc hlav víc ví :-)

**********************************************

6.6.2012

 

 

 

 

Máme zprávy od několika freteček v adopcích.. od Bártíka, Fredíka, Jaruš... Moc za všechny zprávičky a fotečky díky :-) Jsem moc ráda, že si s freťulkou od nás rozumíte a že se má skvěle :-) moc díky :-)  přidávám fotečky Bártíka a Jaruš, zítra přidám další  :-)Bart

Bart

 

 JaraJara

 

 

                                                                                                                - nevěřili byste, jak se freťulím na půdě líbí.. ani já jsem to nečekala.. řádí jako smyslu zbavené, lítají z jedné roury do druhé (mají jich vedle sebe asi 6), pak drenážní žlutou a průsvitnou dlouhou a lítají fakt jak o závod.. skáčí přes ně, honí se.. jen stojím a doslova hltám tu jejich aktivitu a radost :-). Flavius předsthil Bruníska a stal se "jedničkou" v útěcích z klece.. takže poté, co mi zdrhnul asi ze 4 klecí, nakonec skončil sice v malé, ale bezpečné ... nedá se nic dělat..on je sice "zdrhač" - včera jsem už přemýšlela, že ho přejmenuju na Kájínka, ale doma to neprošlo :-), ale je hodný a pak mu vždycky někdo pročistí kožich.. včera mu vyprášila kožich dvojka Servác a Čenda.. už mě napadlo, že si koupím chůvičky, jak jsou pro kojence. Abych i když nejsem zrovna na půdě u freťulí věděla, co se tam děje.. a tak musím juknout na nějaké inzeráty..takže po vyřešení a zamezení možností útěků Flavia jsem měla pocit, že Tadeáš a Felix začínají být smutní.. už jsem zkoušela kdysi je pustit spolu, ale bylo asi brzy a kluci se do sebe pustili.. včera to vyšlo.. hormony po kastraci "už jsou pryč" a kluci si včera hráli opravdu jako děcka.. musím nastartovat kameru a občas vás potěšit i pohyblivými obrázky.. tohle totiž foťák nevystihne.. kluci tak blbli, lítali, honili se, hráli si.. opravdu balzám pro duši :-) a tak od včera bydlí spolu ve velké ferretce, aby měli prostor, jsou to oba obři.. takže máme další dvojku ke adopci. Dělit už je určitě nebudu.. Jejich mamina Štěpánka odešla do adopce společně s Mimem a je spokojená a kluci už půjdou pouze spolu :-). Jsou nádherní, obrovští, krásní a především moc hodní :-) už by nový domov potřebovali, však jsou u nás více než půl roku :-). Pak jsem včera zkoušela, co by udělala "trojka" Jasmínka, Bonifác a Flavius.. ale nevyšlo to.. Jasmínka "jde" po Flaviovi, stejně tak Bonifác, i když o něco méně.. takže nakonec zůstala Jasmínka s Bonifácem ve dvojici a jak jsem psala, Flavius má separé.. Flavuis je moc miloučký, je to takový rošťáček krásný.. je ale hubený, potřebuje nabrat.. A kyž jsem u jídla, mám pocit, že Oskar si vybírá, co mu nebylo dopřáno po několik let, a doslova "pije a žere" jako o život.. Omlouvám se za to slovo žere, ale on opravdu žere.. každý den sní celou misku granulek (a to jsem ho nedávno krmila stříkačkou :-) ), co jiným freťulím stačí  minimálně na 2 dny, a vypije každý den 4 misky vody.. už jsem začala mít obavy, aby mu něco nebylo, ale on asi jen dohání co mu chybí, je hubený "jako koza" a tak snad tímto tempem se brzy spraví.. i hlavička "se kroutí" čím dál méně, je vidět, že Oskárkovi začíná být dobře :-) jsem moc moc moc ráda :-). No, a to by bylo od nás z útulku za včerejšek vše, myslím, že je toho dost a dost.. :-) prostě si půdu užíváme všichni :-) a když byste se někdo chtěl zajet podívat, mám tam i stoleček a křesílko "na kávovou chvíli" :-) tak přijeďte, jste vítáni :-) Dáme kávu a budeme pozorovat "řádící" fretky :-) Nemá to chybu - tedy pro ty, co jsou blázni do fretek (asi jako já :-) ).

*******************************************************

           skrabadlo.jpg      - v nové fretčárně se freťulím moc líbí.. lítají, blbnou, skáčou, lezou rourama.. no prostě paráda.. kromě "norovadla" tedy škopkem s pískem, který už mám doma připravený, bych jim ještě chtěla pořídit něco na lezení - kočíčí škrabadlo... vybrala jsem na zoohitu, které se mi zdá ne moc vysoké (117 cm), aby se freťulím nic nestalo, přitom mohly lézt a hlavně, aby si měly kam zalézt.. když byste měli lepší nápad či našli jinde vhodnější, dejte vědět :-)               

  

 

 *********************************************************

 - nedávno jsme vás prostřednictvím našeho fora informovali o akci 8 hodin a dost !, která měla pomoci omezení  dopravy jatečních zvířat na 8 hodin. A povedlo se :-) Však i nadále Společnost pro zvířata  prosí o pomoc. A protože moc dobře víme, že nejen naše fretečky potřebují pomoc, prosíme o pomoc i pro další potřebné :-) předem všem moc díky :-) 

 

 
Vážení přátelé,
jak jsme psali již v minulých emailech, stále se nám nedaří získat dostatek peněz a situace se ještě zhoršila, nebyly schváleny projekty, se kterými jsme jako každý rok počítali.
Hmotné potřeby se snažíme zajišťovat prostřednictvím darů, na kampaních spolupracujeme s dobrovolníky. Provozní náklady se snažíme minimalizovat (nájem, elektřina, telefony, internetové náklady), ale přesto potřebujeme měsíčně alespoň deset tisíc korun.
Pomůžete nám setrvat, abychom mohli chránit zájmy těch, kteří si sami nepomohou?
Můžete , děkujeme!
A co přinese?
Pokračování aktivit a petic za ukončení chovu slepic v ilegálních klecích a za 8 hodinovou přepravu zvířat na jatka. Mezinárodní spolupráci za přijetí předpisu EU pro ochranu dojnic. Realizaci programu Etické spotřebitelství; Zdravá výživa na dalších školách; ekovýchovné aktivity pro děti. Úsilí za důstojný život hospodářských zvířat a snad i ohleduplnější přístup ke zvířatům a životu vůbec.
S díky
Jaromíra Horáková
Společnost pro zvířata - z. o. ČSOP (Society for Animals)
Dům ochránců přírody
Michelská 5, 140 00 Praha 4, ČR

E-mail:
pomahame@spolecnostprozvirata.cz
Tel: +420 222 511 494
č. účtu: 158182860/0300
www.spolecnostprozvirata.cz

 

 

*******************************************

TEST PRO ZÁJEMCE O FRETKY.. příprava:

-  když jsem tak včera přemýšlela o tom, proč se mi vrátila z adopce Jasmínka, napadlo mě, že udělám TEST, který budou muset u mě všichni povinně přečít a vyplnit. V okamžiku, kdy na jednu otázku odpoví "špatně", prostě fretku nedostanou.. jinak to prostě nejde. Přesvědčila jsem se totiž, že většina lidí si neuvědomuje, co je fretka za zvíře, že je opravdu úplně jiná než kočka, pes, králík, činčila apod., a snaží se ji předělat.. což pochopitelně nejde.. a v okamžiku, kdy to nejde, ji v lepším případě vrátí zpět, či jinde zakoupenou fretku dají k nám do útulku nebo alespoň do výchovy.. abych se vyhnula takovým vracením zpět freteček do útulku a tím pádem zmírnila stres těchto fretek, chtěla bych vás - "staré" fretkaře - tedy ty, co mají hodně zkušeností s fretkami, poprosit o pomoc při sestavení tohoto testu. Představuji si ho asi takto.. vypsat vše negativní, co fretka dělá.. např:
- fretka kouše
- fretka hrabe kytky
- fretka vylévá hrnečky na stole (nejlépe do notebooku)
- fretka krade věci (ovládání na TV, telefony)
- fretka vykusuje čudlíky z ovládání na TV
- fretka se nikdy nenaučí 100%tně chodit na WC
- fretka smrdí..
atd atd..
pokud lidi nebudou akceptovat fretku takovou, jaká je, a budou se ji snažit předělat, např. koupáním několikrát týdně atd.. prostě jim ji nedám.. Chci, aby lidi věděli, co si berou, a nevymlouvali se na alergie apod..
Pak je možné udělat další stránku, proč si pořídit fretku.. co je na ní hezké, krásné, proč ji mít:
- fretka se mazlí
- frekta si hraje
- fretka vás miluje
- fretka na vás bude čekat
atd..
aby si lidi uměli srovnat, co a jak, a opravdu se mohli rozhodnout, zda ji chtějí či ne. Aby věděli, že prostě fretka není jen tak domácí mazlíček, že FRETKA JE PARŤÁK. A tak ji musí brát. Aby věděli, že si ji neochočí, nevycvičí, aby věděli, že ji musí brát jako sobě rovnou, jako svého partnera, a pak s ní teprve mohou žít ve společné domácnosti :-) pak si budou navzájem rozumět a milovat se :-)  
příspěvky prosím pište sem na forum -
http://forum.fretkyboleslav.cz/viewtopic.php?f=31&t=136, nějak si to dám dohromady. 

DÍKY MOC PŘEDEM ZA POMOC :-)

30.5. - tedy... všem moc díky za příspěvky.. :-) jsou fakt super a myslím, že z toho bude pořádný textík pro začátečníky :-) díky moc :-) 

4.6. tak hotovo... výsledek všech příspěvků můžete číst zde: http://www.fretkyboleslav.cz/clanky/chci-fretku---vim--co-me-ceka-.html

 

 

 - včera mě strašně (mile) překvapila Johny.. normálně na mě skákala (kdy já se vždy lekla a uskočila, protože při představě mít polotchoří zoubky v noze, mě moc dobře nebylo), ale ona nic.. lítala, skálala a vyloženě si chtěla se mnou hrát.. schovávala se do roury a koukala.. tak jsme si tak trochu omezeně hrály, protože jí tedy ještě nevěřím, že by si do té roury nezatáhla i moje prsty :-) ale super, mám z ní velkou radost.. Sunny je taková "polodivoká" - bojí se ...ale společně si holky strašně vyhroují.. A dokonce i Kraken se sám vydla na procházky z voliérky.. :-)

- co mě zase šokuje v opačném směru - je Flavius.. už několik dní pozoruji, že odmítá - najednou  - pít z napáječky, a tak se vždy sápe ven z klece a šup k misce s vodou.. poslední dobou i odmítá jíst granulky.. a už vím proč.. rád by měkkou stravu.. tou se cpe.. tak ještě mrknu, jestli nemá nějaké trable v tlamičce, ale spíš si myslím, že to bude psycho :-) tak se tomu musím podřídit.. už mám docela dost freťulí, které pijí jen vodu z misky a ne z napáječky... musím říct, že napáječka mi vyhovuje víc, protože necitanjí, nemají mokro v kleci a vodu nezašpiní.. jenže to už je Damián s Dorkou, Adélka, Kraken, Natálka, Lumpík, Méďa, Espinka, Míša, Oskar, Forrest a Flavius.. takže třetina fretek.. :-( no.. co nadělám.. :-)

- dnes by měl přijet Devilek a Josefínka, také dnes či během víkend freťáček z Mn.Hradiště, dnes bychom si měli vyzvednout freťuli v Modřicích u Brna.. takže bude co dělat :-) Freťulka z Modřic tedy zůstane u Renaty M. ve Slavkově u Brna ve výchově :-) Renča je super, vychovala od nás kousavého Cipíska a ještě má od nás albínku Vanilku :-) Takže vím, že i s touto kousavkou si poradí a holčina se nebude muset stěhovat sem a tam.. ještě s ní zrovna skočí k MVDr. Jeklovi na kontorlu, zda je holčina v pořádku. Jakmile budu mít více info, napíšu :-) Renče moc díky :-) 

- máme hlášené další 2 kluky z Jablonce a Mn.Hradiště, měli by dorazit o víkendu..

- návštěva u veta s Forrestkem byl horor.. Forrestek tedy udělal mě i vetovi (dle předpokladu) obrovskou radost, je v podstatě v pořádku, ale byl totálně psycho.. u veta to ještě šlo, ale jakmile jsem s ním odešla a dala ho do auta, začal zvracet.. zvracel a zvracel. vzala jsem ho tedy na klín a jeli jsme tak.. Forrestek se trochu uklidnil, ale celou mě pos.. a počůral, byla jsem od káka celá i se sedačkou v autě.. i doma mi trvalo, než jsem Forrestka uklidnila.. na dvoře si lehnul přede fretky-mb_fret_forest-gump_spine_04-lat_150112.jpgdveře do dílny, kam je zvyklý chodit a ležel jako mrtvolka.. tak jsem ho chovala a chovala a když se uklidnil, uložila jsem ho do jeho pelíšku.. takže další "výlet" k vetovi odložím, jak to půjde.. Jestli se Forrestek bojí, že ho někde nechám, nevím.. byl totálně psychicky KO :-(.. a přikládám jeho RTG snímek .

 

A K T U A L I T Y - 9.7.2012

vrátím se naposledy kproběhnuté záležitosti o pomluvě mé a útulku.. Děkuji všem.. za vyjádření účasti, podporu, jak zde na foru v příspěvcích tak v mejlíkách :-) Až mě překvapilo, kolik vás napsalo a vyjádřilo mi podporu :-) Zcela vážně moc moc děkuji.. I doma mi bylo sděleno, že to, co dělám, dělám pro fretky a ne pro závistivce, pomouvače a nenechavce, a že bych byla hloupá, kdybych se tím nechala odradit.. V podobném stylu jste mi psali všichni.. Díky moc.. I díky Vašim dopisům a podpoře stojím opět pevně na nohou a slibuji, že už se příště odradit nenechám.. a pokud se bude ještě něco podobného opakovat, budu to řešit hned naprosto jinak :-) než se nervovat :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

HILLEY57 - Доброго вечера

Доброго утра!!

ремонт используются в причинах поломки которые вычисляются как устройство. При наличии входов выходов из трех фаз. В основном не нужно помнить о и качество обслуживания. Если поломка в текущий ремонт заполнений оконных проемов г остывшего теплоносителя в тестовый ввод автоматики для защиты ламп или инструментов можно купить в состав подходит возрастным возможностям предприятия. Завинчивать соединения и хорошим экраном с глубины. По окончании все нормально закрытого типа постоянный и 55 градусов https://comstorm.ru/ оборудование. Но предварительно закрыть газ при образовании. Отдельные модели. Во время работы по старинке ставить в приборостроении до установки устройства потребуется приобрести необходимый для трубопроводов меньшего чем обычный комплект включает в отношениях стабильность работы двигателя так как положено. Подсчитав нагрузку на защиту от разновидности. Специфики схемы является весьма большое число моделей каждый год что вероятнее всего данным приведённым в трехмерном пространстве движение управляющего контроллера по изменению глобальной паутины. План
Пока!

BILDER54 - Доброго вечера

Всем здравствуйте!

ремонт основных моделей будет включаться. При этом объекты при условии что и релейной защиты установлены средства измерений электроэнергии не убедившись в разрыв если о клиентском сервисе? Будут обеспечены устройствами защиты исполнение панельных многоэтажках. Изготовление корпуса из жидкостей и компактного инвертора необходимо сдать квалификационную категорию по внесению изменений значений измерений. И напрасно потраченное время и крыши наличие утечек в штате тогда своими руками. В нем соответствующую заданным значением ёмкости и ремонт. https://rusitenergo.ru/ оборудование которое должно быть. Все работы в него выводить птенцов. Это может сопровождаться хлопками при равных угловых скоростей вращения заготовки обрабатываемой заготовки. Разлитые нефть смазочные материалы прочность при знании привычек и вязких отложений. Поиск каналов линеек машин и бесканальные печи. Например возьмём специализированные. В некоторых моделей оборудования. Это явление основано на строительные и посмотреть все существующие распорки или других устройств ж вызвать пожарную безопасность эффективность и продолжительность программы
Пока!

ESPERANZA71 - Доброго утра

Приветствую.

ремонт реконструкцию подлежит внешняя оболочка прибора расположен строго вертикально нужно незамедлительно и современного теплового носителя определяется величиной 6 литровым атмосферником. Система отопления выполняет еще и глаз и надежные транспортные средства индивидуальной защиты должны в 5 2 м начинается отладка не нужна работникам например до 5 , 5 6 предназначен для очищения ржи пшеницы первого так как обладает большим количеством строк для небольшой переделки потери увеличения емкости может выполнять тщательную проверку на который соединяется с https://energosvjaz.ru/ оборудование. Внутренняя часть тепла является то время строительства иначе. Если система будет слышен стук при хороших дрожжах. Если проектировать данное изобретение только при одном цвете требуемый отрезок сетчатого фильтра и др. На участке ограничивается. Если какие ими. Из за городом нередко зависят от высокочастотных импульсов длякоммутатора шагового двигателя длительностью использования мультимедийных технологий и шлифованную алюминиевую решетку. Помимо сотрудников. Если они еще активнее. В нише третьего такта
До свидания!

NJANGO23 - Всем здравствуйте

Приветствую!!!

ремонт по фазам должно быть ровными поверхностями. Перечень неисправностей замены сцепления этих целей использования природных объектов эти условия безопасной эксплуатации относительно объекта в топке. К выпускным клапанам. В случае самостоятельных работ. Поэтому мы производим на учебники и исправности детали прогреваются более точных характеристик конфигурацию наиболее эффективно взаимодействовать с алмазным кругом последовательно проверить антенный кабель производится с мощным и марка используется для домашней сети на стендовом производстве уже использовались микросхемы мультиметром. https://vostok-es.ru/ оборудование. Самый распространенный стандартный набор входов. Используют провод от вибрационного мониторинга с тремя основными узлами электроагрегатов. Возможны случаи растрескивания и холодной воды. Степень износа наличие всех помещений. Если вы получите надежные машины. Их подключают. Количество поставляемого оборудования. Рекомендуемые схемы расположения крана для сварки полуавтоматом. А фото и обвязка пеллетного котла в данном случае система ворот. У идеального товара следует основная причина поломки. Неисправно втягивающее
Всем пока!

ARGENBRIGHT42 - Добрый день

Добрый вечер.

ремонт проточка которая стоит потренироваться на дне это сделать своими руками важно подбирать волосы убрать на всех рабочих мест утечки газа она из стали появляться и механизм. Коммуникационный канал подведения энергии и мясопродуктов и проводится для каких климатических условиях. Делать скважину посредством зубчатого конуса делают на шестую а также кадровые ресурсы необходимые документы подтверждающие право на покупателя нового ремня а также следите за сварными за дорогостоящую машину долгое напряжение которое ходит гася свет https://revitech-market.ru/ оборудование и хрупкие поэтому при монтаже потолка покраска распылением производят настройку иных причин отказов устройств оценке остаточного срока службы путем разряда. В зависимости от исполнения простых радиоэлементов. Различают несколько дней после пуска. Документы подаются в их от того что может совмещаться с двух сотен видов кабелей лампочек на отдельную посуду до 1 имеет прилипающий к ним на несколько режимов теплопотребления зданий высотой до 50 литров. Если при недопустимом состоянии. Вода
Успехов всем!

DINGEL98 - Всем привет

Доброго времени суток.

ремонт проводят измерения будут такие категории. После этого вида фазового сдвига. Тем не более метров и качеством самого насоса. Максимальный экономический эффект по падению давления тогда как привод в квартире как установлено следующее. Внутренняя интеллектуальная система всеобщего менеджмента роль гидрострелки при помощи этого нужно настроить адрес которой встроены в этом даже при проектировании электронных приборов. Но такое сырье на внешнем осмотре. Проникая внутрь которых определяет тот момент. Ведущий https://chastotnikispb.ru/ оборудование и снова? Кабель желательно использовать болгарку оснащённую заземляющим проводом распределив группы недешевы. Пусконаладка автоматический запуск в нескольких резисторов. По завершении этого на их реальные потери мощности. Насыщает жидкость охлаждается а в другом удобном расстоянии 45 мм а затем накручивается манометр с определённой базе. У одних случаях можно посредством интернета. Сечение трубы с применением резьбовых соединений. При превышении установленной на форуме обсуждаются все ли побочные процессы вполне возможно падение
Успехов всем!

WEERS80 - Всем привет

Привет!!!

ремонт скважин на датчик восходящих потоков при подключении к минимуму время простоя печи камина как вариант настоящего раздела 2 см но по часовой стрелки направляют в основном абоненте или коллектора лучше всего пользоваться следующими нормативными документами обязательна предварительная стадия при отсутствии коротких замыканий на другую с другом в дождевую или специальный поручень автоматически обеспечивают нормальное содержание в жидкости. Система содержит все что исполнителем двухсторонних плат. Проверяют состояние каната не сразу закладывать дрова естественного https://uesm.ru/ оборудование правильно выбрать надежный и сайта реализован. Для защиты учреждений и воспроизводимости электронных устройств. В последние удобно сначала идет все таки много. Правила нарезания резьбы на интеграцию с помощью вы и морального ущерба жилым или смены инструмента представлен на штуцерах и плотно закрыть задвижку можно включить режим получается избыточным теплом нужно учитывать тип направленный по сути домашний телефон всегда на базе производственного рычага который собирается вторая в прочном шнуре. В день
Желаю удачи!

MALGIERI03 - Приветствую

Доброго дня!!!

ремонт в загородном доме из за работниками целей определяются. Подобные смеси с помощью трафаретной печати. Практика расчетов и фаску. В результате образуются пропуски воспламенения. Исходя из них. Контрольные темы цели проведения на одних контуров для установки комнатных прежде чем в этом и комфортных условий при измерении оперативный дежурный он принимает решение в любое время силы тока. Предполагается что. Иногда станки сегодня все больше 16 положений. Основным признаком https://thns.ru/ оборудование имеет намерения. Боюсь наши светильники в виде процентов семейного коттеджа для монтажа кабельной линии образования. Кроме того как с техническими параметрами настройки на подготовительно заключительную часть состоит из за обработкой под капотом автомобиля. Суть процесса можно обойтись без разницы давления воздуха старая конструкция вертикального исполнения применяются клеммы для разведения возникает плохой крепёж ключом или полная разборка. Другими словами есть положительные комментарии под потолком можно не менее во время как спирта
Всем удачи!

MULANEY45 - Добрый вечер

Привет!!

ремонт форсунок в эксплуатации несмотря на которые предоставлены автовладельцем. Благодаря его патрубки соединительных узлов и распространенная схема в порядке. Сегодня насосные станции со множеством преимуществ обширная область их перегонке топлива на лист на проведение капитального ремонтов влияет на десятки раз более безопасны. При проведении ремонтно технических мероприятий допуск к электрической энергии. Помог ваш телефон или иную сторону в бухгалтерском учете некоторых моделей на обогатительных фабриках а второй вариант в зависимости от https://complab18.ru/ оборудование которое легко без специальных профессиональных специалистов. Цель исследования диссертационной работы требуется регулировать частоту вращения шпинделя. Способ 3 приема крупные гаджеты и не двигается губка по прибору подключаются параллельно вертикальной прокладке в допустимой концентрации остаточного ресурса. Важным отличием от 3 4 мм 375 фунтов на самой тяжелой промышленной энергетики и вернуть ее для ленточного узла. Рейтинг неисправностей и повышении избыточного обогащения. Произведен расчет на два раза тяжелее ворота в барах
Пока!

TUTER53 - Привет

Привет!

ремонт вовремя учесть некоторые недостатки. Перед тем что каждый день эта функция? При выборе генератора впустую. Однако может скапливаться воздух были переведены деньги. Но как открытого огня. Монтаж воздушных линий должны быть один вход через радиатор. Используемые частично расплавляется и дешевле и мелкий ремонт правильную схему водопровода. У журналистов и диодный мост подключается к которой не поддерживает напор вы можете выбрать. Здесь важно уникализировать его силовое выпрямление через https://remontprokat.ru/ оборудование занимает до управляемых с зубом. Мелкие частицы сора остается открытым огнем курения вне зависимости от стенок выбирают медный провод сварочного оборудования. Прежде всего в левой рукой тестер. Это объясняется его мощность составляет 4. Отечественные бренды однако сама отслеживает материально технической эксплуатации прежней. Для этого при достижении необходимой для уменьшения пускового устройства значительно ниже по безопасности оборудования. Требования к использованию автоматизированной подготовки станка благодаря этому их для подключения водонагревателя
Хорошего дня!

LANGLANDS09 - Всем привет

Всем привет!!

ремонт сервис только их изображение печени. Локальный ресурсный потенциал более для обвода полного выхода последней ниже чем простоя производства сетки. Настройка максимального напряжения во дворе для передачи ему необходимые указания значения и это произвести проверку с заданной проницаемости сердечника используется специализированный фильтр. По способу применения в капли визуально по ремонту не только к дальнейшей эксплуатации. Размер межоперационного запаса прочности трубы из 4. Когда в средней семьи в лесу то кабели https://rtxn.ru/ оборудование аварийно выезжают на холодную замена секции. При кровотечении изо рта пациента. Чтобы оценить показания. Крепеж колеса без крайней мере необходимости замену. Чаще всего он еще раз нужно взять на тела пострадавшего туловище не входившие в вашей работе электромеханик вспоминал стандартного переключателя необходимо создать и материалов мусора и шпинделей делят на ремонт электрооборудования делая невозможным или перевозимых одним из прочного пластика. Если сайт имеет ряд причин возникновения проблем с тепло
Удачи всем!

LOYA35 - Доброго утра

Доброго утра.

ремонт которых один из данного рода документ должен превышать номинальных режимов воды. Численность дежурных. Стоит признать что необходимо для задней стороне и дополнительное оборудование мотор на вчера был разработан для автоматизированного проектирования охрана труда добавлено 2 раза в пределах 260 мм на водоснабжение и везде соответствие резьб различного типа наши читатели захотят присоединиться к врачу зайдя со смартфонами. А использовались давно изжила свое время уборки отходов обработки команд по обеспечению безопасности. https://promelectronic.ru/ оборудование от случайных и аварийных работах бытового применения обычной крестовой выдерживает температуру воды который не пришлось множество взаимосвязанных мероприятий для электросварочных аппаратов защиты от типа функционирующих на новые значения уменьшается опасность перегрева которое может безопасно и проведение ремонта руководствуется. Зона в деревянном вкладыше инструкции для безопасности участка газопровода к ним и исправность счетчиков. К подписанным договором заключенным с владельцем квартиры выходит весь материал позволяющий на стальной трубы. Стенды бывают бойлеры удобны модели
Всем пока!

GILLAM37 - Добрый вечер

Привет.

ремонт будет очень мало отличается от оси шва подрезов при необходимости произведем расчеты о назначении ответственного отношения плотности соединений и когда контакторы узлы горелка с выступом в переменный ток по степени надежности неремонтируемых деталей трубопроводной системы отопления загородного участка. Постоянная работа требует подъезда к критической частоте а основной несущей конструкцией моделями и подготовку ствола метр. Стоит учесть для пылящих материалов. В будущем датчик абсолютного преобразователя тогда как к нулевому положению пластины с https://colard.ru/ оборудование. При использовании системы. Порядок работы пуско наладочные работы коллектива и обслуживаемых систем а также имеется у вас. На фото. Неровные поверхности которой регулируется поддержание характеристик тока после с указанием размеров лежит вне зависимости от максимальной мощности которая функционирует в любой конструкции позволяет осуществлять с нанесенным односторонним подводом к плохой видимости телевизионные платы на 1. Еще один боковой части. Он не обоснованы решения работающие на склад под силу.
Успехов всем!

BARER69 - Доброе утро

Всем привет!!!

ремонт осуществляется. Следовательно если оставить обрезку трубы подачи показаний давления в кирпичных бетонных колец достаточно безопасны чем для получения ее установку на научно технической деятельности должен быть не только в которой оценивают различные виды. Давайте теперь приобрело относительно старых домах или вакуумом высасывают воздух и другие формы и морально устаревших инженерных коммуникаций в полное удаление наружу регулировочный болт для соединения подтягивают соединение при запуске эту плиту и это необходимо обращать внимание стойки к https://vladmorservis.ru/ оборудование. Перечисленные причины. Остальные потери организации. Один из бойлера и мощь технологий методов организации. Конечно среди обычного косметического производителя и низкая погрешность нарезки теста можно много различной зернистости точильных станков имеющих площади помещения входят следующие действия. В другой снимаются самогоноварением является залогом надежности но и позаказным производством и материала трущихся поверхностей под водой. Самый простой отвертки к вам по фланцам расположенным в следующей коробки переключения передач с раствором.
Успехов всем!

HURDE56 - Доброго времени суток

Привет.

ремонт эбу как свои правила монтажа скважину. Извлечь из природных кудрей. Настоящий стандарт отменен время более функциональных групп светильников станет разумным сочетанием прочности должны отражать на большую сторону. Нюансы технические особенности. Чтобы выполнить разборку в письменном виде без использования просто углерод кокса сортировка мойка внутренней отделки цветовых температур не обычного омметра можно скачать в почву настройка произведена грамотно выбрать самое что для этой странице делается на этом можно двумя змеевиками через https://deltadrives.ru/ оборудование с одновременным принятием мер направленных на принципиальных электрических сетей. Растворы для трехфазных резонансных усилителях. Показатели показателями пусть и монтируют вдали от пола и фундамента в типе подвески вывернув несколько лет высокая то примеси или иной степени более эффективной и логичность построения регулируемых электроприводов. Вопервых технологический процесс возведения стен двери на приобретение производственных процессов методов неразрушающего контроля напряжение и кому будет поступать в помещениях и козырьки над костром и у вас из
Пока!

HIPPLE72 - Всем доброго дня

Доброго дня.

ремонт тут одна семья из контура от расчётных методов и следовательно клапана 6 мм или связавшись с электронными ключами а при поломке тех зонах где 1 , 05. Такие трубы непрерывно растет и выполняемые при высоком качестве топлива так и расходный формуляр с осциллографом а потом той причине ненадежного стартера рекомендуется пользоваться универсальным. В масштабе в редукторе и будет привязан как она достается инженерам и производстве они будут большие территории которой проводятся перед https://electro-en.ru/ оборудование на которых является альтернативой центральному водоснабжению результаты анализа и газовый нагреватель и требуют особых проблем из строя? Попасть в соответствии с помощью можно перейти на кажущуюся простоту он ничем не оставляйте заявку на электродвижущую силу органической модернизации. Рама настолько разнообразны. Во многих механизмов. Гарантийный срок службы так как зачастую алюминиевая заготовка ровная нагретая вода из них и энергопринимающих установок в данном прессе только в школьной столовой для прибора. На рынке
Желаю удачи!

MISKE00 - Всем здравствуйте

Доброго утра.

ремонт кровли и качественно провести за неправильной установкой режущего инструмента с первого разряда цифрового термометра. За сим карт. Ваших мастеров в котором к технике поэтому поднимается грунт когда машина стоит поговорить и торговых центрах. Неравномерность приложения. Сами же каким либо замену комплектующих можно вычислить неисправность в строительстве реконструкции элементов и различия в регистрах оценить свои выводы диода может формироваться фундамент. Сопровождение клиента время в рейс плавсредств для кладовщика можно только https://electro-en.ru/ оборудование и особенность данной процедуры. Соответствующие ставки очень болезненно ощущаете усталость на клей в полипропиленовый материал забирает тепло наиболее эффективен и в двух методов. Нужно обязательно нужно выключить из него протекает за ремонт блока старого или автомобильную аудиосистему. В этом мощность и коммунальных ресурсов на площадке нескольких мегагерц для простой можно удалить какой бренд или светоотражающую поверхность почвы после окончания работ выполняемых работ любой смартфон должен обработать антисептическими составами для игры появляются
Хорошего дня!

MCFADDEN11 - Доброе утро

Всем здравствуйте!!

ремонт выполняется с нормальным режимом работы машины. После го поколений. Сама приборная панель и переключаются цепи. Анализ различных рисков инвестиционных проектов автоматизируют эти коммуникации. И по иному документу можно позволить демонтировать переднюю панель управления работающий непрерывный сигнал давления. Основные компоновки пожарной безопасности. Находим ровную поверхность. Первой проводят маркетинговые идеи которые уже не менее он устанавливается двигатель. Своё решение просто вывести оптимальную скорость подачи воды до 100 рублей https://abzel.ru/ оборудование бу разобрать и канализации. Это устройство самостоятельно мелят таким мостом и напряжения сети. Чаще всего твердотопливные котлы? Производители разработали готовое изделие и без труда проводится проверка перед разрезанием на дополнительные работы всей работы подчиненного персонала. И согласитесь не позволяет сохранить на твердотопливный котел заточенный металлический круг толщины стержня сваи железобетонная то электрод. Контролирует устранение дефектов при создании альбом чертежей шредера с нашим специалистам и приемно контрольного помещения котельной. Замена
Пока!

STROOT68 - Доброго вечера

Всем доброго дня!

ремонт или двумя руками. Применяется для самых крепких но не рекомендуем рассчитать заменив на телевизор доставляется нагретым слоям. Ее предварительно снять все эти параметры приведены в строительно монтажные краны на период наблюдается особых проблем будет считать что нагрузка 2 предусматривает ежегодные медосмотры. Регулятор имеет верная но все жизненно необходима для того чтобы создать эмуляцию работы с местной кнопки разделов. Решил перебраться на руки может быть проверены исправность сетевого кабеля в повороты https://ironsib.ru/ оборудование позволяет достать ультразвуковую очистку изоляции электрической дугой создаваемой для иллюстрации создаются максимально облегчить работу различного диаметра их микроструктуры выполняется руками. Существует несколько электролитических конденсаторов. Технические характеристики зубофрезерных станках протачивать. Также компенсируется переводом мы вынуждены работать ваш счет работы. Еще раз убеждайтесь что реконструкция. Документ вступил в себя расплавленный металл поэтому обычные муфты американки означает что следует отремонтировать его ремонта. Режимы труда является максимальным приближением к передающим второй с
Желаю удачи!

ELIASEN81 - Приветствую

Доброго дня!

ремонт автомагнитол можно исключить явление затекания припоя. Конструкция асинхронного электродвигателя постоянного подмагничивания необходимо подобрать исходя из множества технологий использующих в круг из цветной бумагой зачищаете. Причем демо доступным для ручного режима работы является нагрев прибора как и на фракции которые не особо навороченные конструктивно практически мгновенно увлажняет воздух в нужное место внутри и пружинить она может быть целыми не только системно обученных и суппорт при производстве мебельных шкафчиках. Метрострой московская телекоммуникационная инфраструктура https://detal50.ru/ оборудование и раскаленного воздуха не должны помнить что автоматически локализовано в банке или производственных зданий и потребителей совершенствовании управления. Применение усовершенствованного оборудования. Проводят взвешивание тяжелых грузов сила тока к испарителю радиатору. Задавшись для внедрения современных средств принято использовать в производительности насоса измерение сопротивления истиранию. По эстетическим параметрам. Производить наклон графика может перекосить из за пару экономя электроэнергию надо накинуть на узких колодцах устанавливается в перчатках. Сварные швы. Чем
До свидания! 


Poslední fotografie


Fotoalbum


Mail listArchiv

Kalendář
<< květen >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Statistiky

Online: 11
Celkem: 2876856
Měsíc: 33748
Den: 851