Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČERVEN 2012

A K T U A L I T Y - 29.6.2012

  - včera k večeru přijel dle plánu LUMPÍK - dvouletý freťáček, původně zakoupený ve zverimexu.. je to kluk v říji, takže se dle toho chová.. není to mazánek na pomazlení (zatím), ale není nijak agresivní či kousavý.. je zvyklý papkat pouze prvotřídní granulky (značku, kterou u nás nemáme) a tak uvidíme, jestli mu zachutnají i Totalky či zda budu muset objednat ty jeho.. pro jistotu jedno balní koupím, aby nebyl hlady... víme, jak je to s fretkama :-) Je zvyklý chodit ven na vodíku a jinak být zavřený, takže snad se mu u nás bude líbit.. do rána tedy dokázat klec ferret Nation totálně rozebrat :-) je to pěkný uličník :-) ale je krásný, pravý tchořík s loupečnickou maskou :-) kastraci zařídíme co nejdříve :-) a foto přidám také - snad zítra :-)

- dnes jdeme opět k vetovi s Forrestkem.. myslím však, že z něho bude mít pan doktor radost.. Forrestek ťapká o 106 a je to opravdu zlatíčko :-)

- jinak pohoda :-) připravujeme se na zítřejší příjezd Devilka a Josefínky :-)

- vytvořena již slibovaná stránka o stravě fretky, co může a co naopak nesmí :-) postupně budeme (na základně vašich poznatků a příspěvků) přidávat další :-) http://www.fretkyboleslav.cz/clanky/fretka-co-a-jak/strava-pro-fretku.html

 - máme hlášeného dalšího 4letého freťáčka do útulku, přijede ještě tento týden.. asi budu muset nafouknout i tu půdu :-(.....a to jsem si začátkem června říkala, že je "divný" klid, žádná fretka do útulku.. zakřikla jsem to..

A K T U A L I T Y - 27.6.2012

- včera opět "hlásím" klid :-) v útulku, Forrestek běhal venku, a ačkoliv si on nikoho nevšímá, naše kočky (mají koťata) se brání, a tak musím hlídat, aby si to Forrestek nenamířil směrem k nim :-) Forrestek však vždy prozkoumá garáž, co kde nového, kovárnu, dvorek, co nového pod zaparkovanými auty, celou zahradu, a pak ještě proběh cvičně celý dům.. jen po schodech nechodí, ale jinak lítá opravdu jako čamrda.. často ho musím usměrnit, chvíli pochovat, aby se v rychlosti zkoumání uklidnil a chodil pomaleji.. jakmile lítá rychle, tahá nožičky za sebou, ale když jde pomalu, kde krásně :-) 

- Oskárek je taky zlatíčko :-) Vlastně všechny freťule.. mám radost, že když je pustím, jejich první cesta je ke mě, pomazlit se, pochovat, a pak jdou zkoumat.. vždy dostanou trochu pasty, nebo jinou mlsky, včera opět melouna.. dostávají ho teď tak jednou za 2-3 dny, aby ho zase neměly moc.. :-) ale vždy se na něho vrhnou s děsnou chutí :-) než podělím všechny freťule, 2-3 kg melouna "padne" :-)

- dnes bychom měli dostat nového fretčího kámoše z Jablonce, pak máme domluvený dovoz 2 freťulí ze ZS v Chomutově (cca do 14ti dnů) a další 2 kousavky do výchovy, ještě se vrátí tento týden Devilek a Josefínka :-) To budeme mít zase pěkně plno.. resp. 39 freťulí !!!! :-) To budeme mít o prázdninách co dělat, ještě, že už syn bude doma a budeme na to přímo doma 2 :-) takže paráda :-) 

- a zprávičky z domova od Jůlinky (Bonny) :

Tak hlásím, že víkend byl výtečný Bonny (Jůlinka) se na chalupě skvěle bavila a byla nadšená všemožným zkoumáním. Krásně se s ní dá mazlit a nedělá žádné problémy. Jsem přesvědčen, že se u nás bude mít ne jako prasátko v žitě, ale jako fretka v žitě. Hned v sobotu dostala nějaké nové hračky a byla s námi celý den na zahradě. Chodili jsme a rajtovali po zahradě. V neděli cestu domů celou prospala.
Děkujeme ještě jednou za převýchovu - povedlo se.
D.J.

 ***********************************************************************************************

 

 

náš partnerský útulek v Ostravě potřebuje finančně pomoci.. má fretečku Casidy, která přišla se zánětem dělohy a veterinární péče byla (jak jinak) vcelku nákladná a útulku docházejí finance... když byste chtěli jednorázově přispět, můžete na jejich účet :

 

Číslo účtu: 2100145329/2010

Jejich účet je také transparentní, a můžete si ho prohlédnout:

Transparentní účet útulku si můžete prohlédnout zde

Když byste chtěli útulku Fretky Ostrava přispívat pravidelně, mají stejně jako my akci 50x50, takže stačí posílat měsíčně částku 50 Kč a v útulku to jistě ocení. Jejich stránky můžete shlédnout na odkaze: http://www.fretky-ostrava.cz/  ZA VŠECHNY FRETEČKY MOC DĚKUJEME :-)

A K T U A L I T Y - 26.6.2012

- u nás včera klid a pohoda, tedy kromě prvního zákusu nové Sárinky.. :-) ale zvládly jsme to spolu, druhý pokus o mazlení Sárinky už vyšel a nechala se :-)

- horší to bylo včera s našimi ovečkami, Arnoštek je příliš chytrý a našel si chybu ve výrobě našeho nového plotu a běhali po celém pozemku.. přijela jsem domů a před garáží ovce ... no to byl šok.. snažila jsem se dát ovčácký rychlokurs našemu 6ti letému labradorovi kříženého s border kolií - takže před poklady vrozené má - a jakž takž to vyšlo a po půlhodinové honičce mezi mnou, ovcemi a psem se nám podařilo je umístit na správném místě  - a potom opravit plot :-)

- "máme hlášené" další přírůstky freteček do útulku, 2x kousavka a 2x ze záchranné stanice, dorazí do 14ti dnů.. :-)

A K T U A L I T Y - 25.6.2012

- Jůlinka odjela v pátek domů :-)

- dsc03602.jpgBonifác je také adoptovaný, našel super nový domov u fretčího kamaráda Sida a dvou super lidiček :-) bude se mít skvěle, ale ještě se musí se Sidem sžít.. ale vypadá to, že to nebude zase takový problém :-). Už máme první zprávičky a fotečky z nového domova :-)

- Robí je zamluvený :-)

- v pátek dle plánu přijela nová posila našeho útulku - 2 kluci - Monty a Denísek a 2 holky - Pavlínka a Sára.. jsou moc hodní, čistotní, a co mě nejvíce překvapilo, když běhali po fretčárně a šla jsem se na ně podívat, už byli všichni zase zpět ve svém domečku ve velké Ferretce, se kterou přijeli.. nestačila jsem se divit.. jsou skvělí..

- Forrestek je přímo "božský".. strávil se mnou opět celý víkend, venku na zahradě, doma.. Venku už je to s ním "horší" - když jsem neměla čas za ním pořád chodit - nechci mu dávat kšírky, tak jsem ho dávala do ohrádky.. první dva dny super a Forrestek byl v ohrádce, ale tento víkend se naučil, že se z ní dá krásně a lehle vylézt a byl hned pryč.. na zkoumačce všude kolem baráku, v garáži... :-) je to děsný rošťák.. když má pevnou půdu pod nohama, neklouzavou a jde pomalu, chodí nádherně, ani byste nevěřili, že má nějaký handicap. Když "spěchá", zadní nožičky nestíhají, a tak Forrestek běží po předních a zadní prostě táhne, ale "utíká" tak rychle, že mu sotva stačím.. vyloženě mu to nevadí.. Doma chodí spořádaně, pomaličku, a tak chodí normálně.. Na mě už si zvykl a je v pohodě i když přijdu do místnosti, ale jakmile jde někdo jiný, či návštěva, automaticky se schová pod kuchyňskou linku.. teprve časem, když zjistí, že je vše OK a v pohodě, vyleze.. :-) je však skvělý a teď už fakt mohu říci, že bude žít bez problémů i s tímto handicapem :-).  

- jinak vše OK a v pohodě :-), co se freteček týče

- Jana B. obšívá náš útulek každý týden, tentokrát jsme zase dostali krásný nový závěsný domeček, ve kterém jen co ho Jana přivezla bydlí naše pětka (Meddy, Brunny, Servác, Žofka a Čenda). JANI MOC DÍKY :-) JSI SKVĚLÁ :-)  

A K T U A L I T Y - 22.6.2012

- Míša je ADOPTOVANÁ !!!!  A bude se stěhovat k fretčímu kámošovi Dzamalkovi.. O Míšu byl vcelku "boj", nakonec jsem měla 3 zájemce :-) Nemohla jsem ani vybírat, všichni jsou spolehliví, o fretečky se starají super a nemohla jsem říci : "Vám fretečku nedám".. takže to bylo podle hesla: "Kdo dřív přijde, ten dříve mele"... Miška si Dzamalkem padli do oka, ani jeden z nich není konfliktní, Dzamalka znám, 10 dní jsem ho hlídala, takže vím, že se bude mít naprosto skvěle :-) Dalším dvěma zájemcům se tímto omlouvám, že na ně Míša nezbyla.. :-(. Však je u nás freteček dost, tak snad si ke klukům Fidovi a Fredíkovi vyberou jinou fretečku :-) S majiteli Fida jsme domluveni na návštěvě dnes, tak snado to dopadne dobře a nějakého kámoše pro Fida vybereme, nebo spíše si Fido vybere sám :-)

- tím se dostávám k návštěvám: - včera u nás byl Dzamalek s páníčkem, přivezli super rukavice, takže už snad nebudu pokousaná od freťulí (moc moc díky), obrovského melouna, granulky, pastu, kaše a masové kapsičky.. Melounka freťule hned ochutnaly, a chutnal :-) Moc díky..

- Dnes čekáme rodinu Jůlinky, Fida a ještě další fretčí přírůstek do útulku, 4 fretečky.., takže bude odpoledne plné návštěv až do večera :-)

- včera jsem po prvé ve fretčárně pustila Krakenka.. se Sunny a Johny.. a kupodivu byli všichni naprosto v pohodě.. Krakenek pobíhal a zkoumal, ani se moc nebál, super :) a na rozdíl od holek se nechal bez problémů vzít do ruky :-) a holky se spolu doslova vyřádily.. lítaly trubkama sem a tam, skotačily, skákaly na sebe, vrtěly ocásky a kokoly jako divé :-) byla radost se na ně dívat.. a tak do voliérky ke Krakenkovi a Sunny se přistěhovala ještě Johny.. Sunny s Krakenkem byli skvělý pár, spinkali spolu a tak, ale Krakenek není "hrací" a zdálo se mi, že Sunny kámoš na hraní chybí.. a tak s Johny to snad bude lepší.. voliérka je dost velká, dostali do ní ještě další hamačky, takže snad budou všichni v pohodě :-). Takže mám jednu krásnou tchoří a polotchoří (nebezpečnou) voliérku :-), do které budu chodit jen s novými rukavicemi :-) 

- nové rukavice se hodí i pro Ízinku, ale i Ízí je čím dál lepší, ze dne na den, nestačím se divit :-) Mám z ní velkou radost :-) Zkusím jí dát kšírky a vzít ven.. uvidíme, co tu udělá :-)

- Mám další super zprávu!!! Forrestek se lepší ze dne na den, včera už vůbec netahal nožičky za sebou !!!! Pravá je stále maličko horší než levá, ale levou už dává krásně pod sebe a používá !!!! I majitel Dzamalka jako odborník Forreska "omrkl" a říkal, že to bude dobré, že se z toho Forrestek dostane.. ne pochopitelně 100%tně, ale bude žít a chodit !!!!! Mám obrovskou radost !!!! Forrestek pochopitelně musí co nejvíce chodit, trénovat a posilovat svaly, a bude OK :-) Vím, že všichni, kdo jeho osud sledujete, budete mít stejnou radost jako já :-) Moc díky všem za držení palců, za účast a podporu, i finanční :-) 

A K T U A L I T Y - 21.6.2012

- včera u nás byl klid :-) uklízela jsem klece a hrála si s freťulema, spapkali druhou část melouna, za jedno odpolene dokáží všechny dohromady sníst 3 kg melouna !!!! v těchto vedrech a dusnech jim opravdu přijde k chuti :-). K tomu sní denně 1 kg granulek, pytlíček až dva pamlsků a cca půl vitamínové či maltsoft pasty a někteří dostávají calopetku.. takže denní potřeba je u nás opravu úctyhodná.. Pokud není meloun, tak snědí celou okurku :-). Denně spotřebuji cca 5 kg kočkolitu, pokud měním 1-2 týdně celé záchůdky, tak jsou to 2 -  10kg pytle, k tomu celé balní ubrousků na čištění klecí a nějaký ten přípravek na čistění klecí bez chloru.. Denně 3 dětské pleny na přebalování (Kraken, Oskar, Forrest)... a to je jen takový základ co se u nás denně točí :-) . Jednou týdně peru všechny pelíšky a dečky, což jsou tak 2-3 pračky :-) 

Forrestek se lepší ze dne na den, dnes ráno už vůbec netahal nožičky a hezky si je stavěl pod sebe.. myslím, že to bude OK :-). Slečna, co ho našla a dovzela pravidelně jeho stránku sleduje a někdy i napíše.. je ráda, že Forrest dělá takové pokroky a že bude OK :-) Díky moc za starost :-) 

- Oskárek je už taky OK, hlavičku má maličko na stranu, ale jinak co se chování a denního režimu týče, na něm není ho handicap znát.. baští o 106, pije tedy jen z mističky a káko hodí kam se mu zachce, ale plínka plní svou funkci dokonale :-) Oskáresk spinká v hamačku a veškerý bordýlek má pěkně srovnaný dole pod sebou :-) je to děsný mazel :-) bylo by mu fajn v rodině, kde by byl sám, opečovávaný a milovaný :-) podaří se pro něho takovou najít?

Robí už krásně vypelichal, má krásnou novou krátkou srst, je nádherný, dlouhý, svalnatý, kluk jak buk :-) a už se i uklidnil a tak si myslím, že by mohl jít i k začátečníkovi..  

- Ízinka se konečně po měsících uklidnila, vůbec po mě nejde, nechá se vzít do ruky (zatím tedy ji beru v rukavici, nechci mít z ruky případně cedník, ale myslím, že brzy ani to nebude potřeba), je velmi čistotná a hodná. 

- Jůlinka je zlatíčko, dnes jí zbalím kufříček :-) a zítra by měla jet domů :-)  

- dostávám hodně dotazů, co se děje, že fretečky strašně hubnou..povětšinou lze všeobecně říci, že pokud fretečka normální jí, běhá, prostě je jinak normální a neprojevuje známky nemoci, je to prostě tím, že začíná léto.. fretky na léto ztrácí ze své hmotnosti, kterou na zimu nabrala, stejně tak mění kožíšek za letní srst.. hodně pelichá, je dobré podávat Malt-sof pastu na podporu trávení chlupů, fretečce pelichající chlupy vyčesávat kartáčkem.. Jinak je možné podat na podporu calopet pastu, ale pokud je jinak OK, není potřeba se znepokojovat.. :-) Když by se vám však něco nezdálo, nadále napište či zavolejte či přímo navštivte dobrého fretčího veta :-)  

A K T U A L I T Y - 20.6.2012

- včera u nás byla na návštěva Carmen :-) je úžasná a má super rodinu.. Ačkoliv ji pán pořídil především své manželce, manželka se Carmen stále trochu bojí, ale zvykají si na sebe.. Zatímco pán se v Carmen naprosto vidí, bere ji všude s sebou, pán má skvěle vybavenou ledvinku, kde má Carmen vodičku, pastu, mističku s granulkama, nestačila jsem se divit.. a jak se Carmen naučila přijít na pískací míček, který chybí do tlamičky jako super úlovek.. tedy.. bomba.. super "ovládací" zařízení.. u nás Carmen zalezla za skříň, a stačilo zapískat míčkem a byla venku :-) A tak Carmen dostala od majitelů ještě batůžek na procházky :-) Díky moc :-) za návštěvu i za Carmen :-)

- Forrestek je skvělý !!! Běhá, řekla bych, že nožičky pod sebou tahá méně a méně, že většinou se mu daří je postavit pod sebe.. snaží se i vylézt někam, a tím pádem zapojovat zadní nožičky.. nožičky on má silné, a tak se mu to i daří.. vyleze v podstatně kam potřebuje, tuhle jsem ho našla spinkat ve svém křesle.. které je tedy od země - pro Forrestka - vysoké.. je velký bojovník.. je fakt skvělý !!!! Plánujeme na příští týden ještě Brno, ne proto, že bychom nevěřili našemu vetovi, ale proto, že přeci jen víc hlav víc ví.. a já jsem se už od mala naučila dle rčení 2x a 1x řež získávat více názorů druhých, v jakýchkoliv oblastech.. a v lékařství to platí dvojnásob.. Také jsem měla nemocného syna, kterému původně chtěli operovat ledvinu, v 7 letech, a nakonec díky jinému doktorovi v Praze, kam ho od nás z MB sami převezli, se zjistilo, že se vyplatí počkat.. Čekání trvalo tedy 8 let, ale vyplatilo se. Syn je od 15ti let v pořádku a kluk jako buk :-). Takže umím neházet flintu do žita :-) A pro Forrestka udělám vše, co budu moc :-). A vám všem moc díky za podporu, ze finance, za všechno :-) DÍKY MOC :-)

včera jsem se po dlouhé době taky krásně proběhla :-). Běhala Betynka s Bárou a čistila jsem klec Sisi.. zdálo se mi, že by ráda běhala s holkama taky.. no.. vím, že je Sisi naprosto nepřátelská vůči fretkám, ale říkala jsem si, třeba se to změnilo.. tak jsem Sisi pustila.. byla jsem ve střehu.. ale Sisi mě převezla.. nevěřili byste, jak tato 7mi letá fretčí důchodkyně učinila cca 1m dlouhý skok, přistála Betynce rovnou na zádech a zakousla se.. Bety nestihla vůbec nic.. tak jsem holky rychle vzala a oddělila.. jenže Bety měla právem na mě vztek a začala pronásledovat mě.. tedy.. nestihla jsem zdrhat.. nakonec jsem vyskočila na Krakenkovu voliéru, že se maličko zachráním, ale omyl.. Bety vylezla po pletivu a vmžiku byla za mnou.. takže nakonec jsem dle hesla "chrabrý útěk není hřích" zdrhla na chodbu.. i se Sisi. Chvíli jsem počkala, Bety se uklidnila a dále už "fungovala" normálně.. A jsem s dalšího společného seznamování vyléčená :-) 

- no, a tak to asi u nás chodí pořád.. pořád je legrace.. takže když napíšu.. klid, pohoda, nic se neděje, je to vlastně svátek :-) 

- zítra čekáme návštěvu, v pátek by si měli dojet pro Jůlinku, takže je u nás pořád živo :-)

- v pátek čekáme nový fretčí přírůstek - tedy rovnou 16 fretčích nožiček a 4 čumáčky :-) Jedná se o fretečky, které jsou v současné době v nabídce k adopci - viz http://www.fretkyboleslav.cz/clanky/fretky-k-adopci-ve-svych-domovech---denis---monty---sara---pavlinka--devil---josefinka/denis--monty--sara-a-pavlinka.html  . Situace v současném domově už začíná být kritická, a tak - i proto, že už máme velkou půdu, kam se fretečky vejdou - jsme přistoupili na přijetí freteček k nám do útulku. 

A K T U A L I T Y - 19.6.2012

- včera jsme byli s Forrestkem na další kontrole, pan doktor z něho měl velkou radost :-) Další kontrola za týden, tak uvidíme, jak to bude pokračovat :-)

- Jůlinka už si sama přijde pro pastu,nechá se vzít a pomazlit, mám z ní velkou radost.. tento týden by již měla jít domů..:-)

- jinak pohoda a klid :-)

A K T U A L I T Y - 18.6.2012

 

p1010190.jpg

- celý víkend jsme strávili s Forrestkem společně :-). Byli jsme hodně venku, a Forrestek si užíval naši pozornost :-) Čím více Forrestka poznávám, tím více docházím k závěru, že mu někdo dlouhodobě ubližoval. Že nevypadl náhodou z okna apod., jak jsem si třeba naivně myslela.. S Forrestkem jsme byli u veta v pátek a v sobotu, a dnes jdeme znovu.. Po injekcích na posílení svalů se Forrestek maličko lepší.. Venku ho to děsně baví.. leze, zkoumá, a někdy k mému úžasu p1010198.jpgdokáže neuvěřitelně rychle pádit.. když u toho nestačí zadní nožičky stavět do správné polohy, vůbec mu to nevadí a prostě je táhne za sebou.. řeknete si, to je děs a k pláči.. ale když vidíte Forrestkovu chuť žít, všechno zkoumat, uznáte, že i tohle má smysl !!!! Forrestek chce žít a žije !!!! je neuvěřitelně vitální.. skoro vůbec nespí, asi dohání co kde zameškal a běhá pořád.. musím ho vzít do klína, aby si chvíli odpočinul a vyspinkal se.. vůbec ho nezavírám do klece, je pořád volně, aby mohl kdykoliv chodit a svaly posilovat :-) a daří se.. když nelítá a jde pomaleji, dává krásně nožičky pod sebe.. tak jak se má.. levá je na tom vcelku dobře, pravá je na tom zdravotně hůř než levá, ta mu dělá problémy.. ale Forrestkovi to vůbec nevadí :-) Opravdu je Forrest Gump a má silnou vůli :-) a chuť žít :-) dávám do fotogalerie fotečky z víkendu :-).

- jinak v útulku vše při starém :-). Tj Oskárek se lepší s hlavičkou, už nežere jako pominutý, ale sní a vypije mističku za den jako normální fretka, Krakenek papká sám stále svoje kašičky a dnes ráno mě přes klec kousla potvůrka Johny :-) vše funguje, jak má :-)

 ***************************************

A K T U A L I T Y - 15.6.2012

p1010186.jpgBohužel nemám dobré zprávy od veterináře o Forrestovi. RTG jeho páteře prokázalo její "promáčknutí", které může být způsobeno nějakým úrazem.. vypadnutím z okna, mohla na něho něco spadnout, mohl na něho někdo šlápnout.. mohlo se mu stát cokoliv a on nám to bohužel neřekne.. Stejně tak nám neřekne, jak je zranění staré.. a tím pádem, jak je velká či malá šance na léčbu.. tím starší, tím horší.. :-(. A protože byl cca přes měsíc u nálezců, tak bude asi starší.. Takže i náš vet, který je vynikající chirurg, a právě mi i včera ukazoval RTG snímek podobně zraněné kočky, která spadla ze střechy, a které operativně páteř "narovnal" a zajistil šrouby, říkal, že se bojí tuto operaci udělat.. Bohužel moc velká šance na vyléčení není.. resp. zatím žádná.. Forrest dostal včera injekci na posílení svalstva a druhou proti bolestem.. Dnes jdeme na kontrolu znovu.. pak dostaneme injekce domů.. nevím, jestli je naděje, že by se svalstvo posílilo tak, že by pomohlo páteři v pohybu a tím pádem by mohl Forrest, i když omezeně, ale hlavně bezbolestně, chodit.. pokud by toto nešlo, zbývá ještě šance přemluvit našeho veta, aby se pokusil Forresta operovat.. myslím, že by to byla poslední šance, kterou bychom mohli Forrestovi dát před tím, než budeme muset jeho život ukončit, aby se netrápil. Ale chtěla bych mu tuto šanci dát. Forrest je bojovník.. je strašně moc hodný, milý, a hlavně - CHCE ŽÍT !!!! Ráno bylo zase děsné, jak má svalstvo ochablé po spánku, tak vůbec nechodí.. tahá zadní nožičky předníma, za ním je cestička z čůrání a kakání.. ani se nepostaví, aby "hodil" káko.. o záchůdku nemůže být ani řeč.. :-(. když se maličko rozběhá, je to lepší.. levá nožička je na tom o něco lépe než pravá, ta mu "vypovídá službu" déle než levá.. ráno se snažil vyšplhat i do květináče (kam jinak normálně jiné fretky normálně vylezou, květináč je vysoký cca 25 cm), nešlo mu to, i když má zadní nožičky (svalstvo na nich) silné.. umí s nima "kopat".. ale bohužel ochablé svalstvo u páteře pohyb omezuje.. Do květináče jsem ho vysadila.. byl rád :-) a pak skočil dolů a šel zkoumat dál.. Myslím, že je důležité, aby měl stále pohyb, co nejvíc a mohl kdykoliv chodit.. nebudu tedy Forresta vůbec zavírat do klece, bude pořád doma na volno.. včera jsem s  ním byla celý večer, vůbec nezalezl někam spinkat, pořád chodil, zkoumal, byl rád, že může chodit a není zavřený.. věřím, že toto pomůže svalstvu se posílit :-). V každém případě udělám vše pro to, aby mohl Forrest žít, i když třeba s hadndicapem, ale žít, bez bolesti.. Je mi jasné, že u mě zůstane, že ho budu všude vozit a brát s sebou, a když bych mu mohla takto umožit žít plnohodnotný život, udělám pro to všechno, co bude v mých silách :-) . Zatím jsem přišla na to, jak ho nosit.. Když ho nesu normálně jako fretku, tj páteří nahoru, bolí ho to a cuká se a silně mě v bolestech obejme.. musím ho nosit jako miminko, páteří dolu v klubíčku.. to je pak OK.. další trochu trable je, že je to mladý klučina v říji.. nevím, co s tímto, zda aplikovat suprelorin, aby ho netrápilo ještě toto, nebo klasická kastrace, nevím.. domluvím se dnes s vetem, co by doporučil. Také poprosím o RTG snímek a dám ho sem.. Tak nám - Forrestovi - držte palce prosím :-) Zaslouží si to :-)    

A K T U A L I T Y - 14.6.2012

- Jamalek včera při čipování pěkně zapušil.. žlázky má zcela určitě teď prázdné a já se musela celá vyprat :-) ale byl hodný :-) A večer odjel dle plánu do nové rodiny :-) čekáme na první zprávičky a fotečky z nového domova :-)

Forest- jen co odjel Jamalek přijel Forest (původní jméno od nálezců jsem trochu popletla, nemohu si přesně vzpomenout, ale vzhledem k jeho postižení se mi vcelku líbí i toto, a tak mu ho nechám.. :-). Snad mi nálezci odpustí :-)  ). Forest je nádherný freťáček, v říji, pravděpodobně loňské podzimní mimino.. Je poměrně dlouhý, hubený, a má nemocné zadní nožičky.. včera ještě jakž takž chodil a chvíli i běhal, dnes ráno, když jsem ho vyndala z klece, abych ho vyfotila, se na ně vůbec nepostavil a tahal je za sebou.. žalostný pohled :-(. Forest se našel tak, že k nálezcům, kteří byli na procházce se svými 2 fretečkami, se prostě přidal.. tak si ho vzali domů.. vyvěsili všude letáčky, dali inzeráty, alep1010184.jpg původní majitel se neozval..  a tak mu chtěli i poskytnout trvalý domov, ale protože se nesnesl s jejich freťulema a čekají rodinu, tak se rozhodli najít vhodný útulek.  Paní vybírala, a vybrala si nás, a tak máme radost, že budíme důvěru .-). Hned ten den jak jsme se domluvili vůbec neváhali a z Lomnice Foresta dovezli. Forest nechodí na WC, asi i vzhledem k postižení nožiček, jeho pohyblivost je omezená, ale je vcelku hodný, nekouše, spíše je vystrašený, když ho beru, pořád otáčí hlavičkou a kouká, kde mám ruku.. ale jí - doslova sežere úplně všechno - jakékoliv granule, maso, vajíčko, melouna, rajče, papriku, prostě všechno. Umí i pít z napáječky.. Tak uvidíme, co je s těmi nožičkami. Hned dnes vyrazíme k vetovi na rentgen a celkové vyšetření. Pevně věřím, že bude mít Forest štěstí a podaří se nám dát nožičky dohromady :-)

A K T U A L I T Y - 13.6.2012

- důležitý příspěvek a akce Klubu fretek.. touto cestou jim moc díky za akčnost a krásný dopis na ministerstvo. Je super, že návrh p. Papeže neprošel... http://www.fretka.cz/pozmenovaci-navrh-zakona-na-ochranu-zvirat-proti-tyrani/

*********************************

- dostaneme dnes dalšího člena fretčí útulkové rodiny, nalezeného (trochu kousavého) freťáčka z Lomnice. Zítra o něm napíšu více :-)  

dnes odjíždí do nového domova Jamalek. Ještě absolvujeme čipování a očkování a večer se může stěhovat... :-)

- Jůlinka pojede domů příští týden :-)

- Oskárek dobral léky a kapičky do ouška, tak doufám, že zůstane jeho zdravotní stav, jak je, ne-li lepší. Jinak je Oskárek aktivní, super.. hlavičku má sice ještě maličko na stranu, ale to mu nebrání ve skotačení, lezení všude, skákání, rošťačení.. je suprový.. tento měsíc ještě zajdeme na suprelorin :-). Vypadá to, že by si mohli padnout do oka s Espinkou a nemuseli by být každý sám.. Takže ukončíme Oskárkovi říji a Espínka se k  němu chová velmi hezky.. Oskárek je trochu ovlivněný svým mužstvím, ale poté si myslím, že by to mohlo být OK :-)

 

A K T U A L I T Y - 12.6.2012

 

***********************************************  

 - DĚKUJEME MOC ZA BALÍČKY MARTINĚ M. - ZA GRANULKY PRO FREŤULKY  A  BÁŘE L. - ZA HRACÍHO KONÍČKA (UŽ BYDLÍ S BRUNÍSKEM) A CALOPET PASTY :-). MOC MOC DÍKY :-) MOC NÁM TO POMÁHÁ :-)

- přidala jsem do fotoalba nové fotečky Avinky a Gábího.. no jukněte.. nejsou úžasní? Gábí

Avinka

 

 

 

 

 

 

 

 

a další fotečky z půdy našeho útulku: p1010180.jpg 

- tak takhle bydlí Krakenek a Sunny :-)

p1010183.jpg 

- takhle spinká Dorčí a za ní schovaný Damiánek v nové boudičce od Jebakiju :-)

p1010177.jpg 

- a takhle vypadají nové vyšívané nažehlovací fretky (velikost cca 10 cm) (můžete objednávat, cena 130,- Kč)

A K T U A L I T Y - 11.6.2012

- dle plánu jsme měliv útulku 2 návštěvy.. tedy 2 zájemce o fretečky.. návštěvy byly celkem 3 :-) v pátek přijeli manželé s krásným samečkem se zájmem o samičku Jasmínku, bohužel Jasmínka se doslova vrhla na jejich fretčího klučinu a nedala mu šanci na přežití.. tedy.. přežil bez úhohy, ale Jasmínka má prostě rána jen Bonifácka a hotovo :-). jiného kluka nechce.. a tak zůstala.. Fretčí návštěvník si vcelku rozuměl s Jamalkem, ale prostě manželé raději samičku, a tak z toho zatím nic není.. uvidíme, zda se u nás nějaká k adopci "objeví".. Nedělní návštěvníci se také rozhodovali mezi Jasmínkou a Jamalkem. Měli s sebou fretčího klučinu Satana :-). Jasmínka si nic nedělala ani ze Satana a útočila bez rozmyslu.. takže nakonec "zvítězil" přátelský Jamal a tak se Jamalek bude ve středu stěhovat do nové rodiny, kde si pro něho zatím vše připraví :-).

- třetí návštěvou - krátkou - byla Jebakiju s manželem.. Jana jako vždy freťulkám něco přivzela - minule to byl celý meloun, který freťulím moc chutnal a stačil jim skoro na celý týden.. , teď nádherné 2 maxi boudičky na spaní a blbnutí :-). Fakt jsou super, vyfotím je :-) Jednu mají na blbnutí mezi ostatními hračkami, rourami atd, a druhou dostali na spaní Jamalek a Dorčí :-) moc se jim v ní líbí :-) také vyfotím :-) 

-  "konečně" se stěhoval i Krakenek a Sunny... do pro ně udělané klece 3 m dlouhé, 0,6 m široké a 0,6 vysoké.. ještě jsme do ní dali lino, ale stejně tam má Krakenek ještě 2 dětské pleny, protože zásadně nechodí na záchůdek, stejně jako Oskárek (ten má taky v kleci plínku), protože jinak mají všede mokro a rozmazané "bomby".. Plenky jsou super a vše absorbují a zachytí.. někdy si připadám, že se vracím do doby, kdy jsem malé děti.. kupuji plenky, dětské výživy, v plánu jsou dětské chůvičky (abych slyšela i když jsem dole v kuchyni, co se na půdě děje a zda jsou všichni OK).. Asi ne nadarmo se říká, že fretka je super příprava na dítě.. protože to, co vyvádí freťule, vyvádí děti a stejně tak je obtížné je uhlídat a vychovat. Naštěstí moje děti už jsou soběstačné a tak se mohu plně věnovat těm dalším 30ti, co mám na půdě  :-). Ale to jsem maličko odbočila.. Krakenkovi i Sunny se v nové voliérce moc líbí, má v ní rouru, domeček, pelíšky, a záchůdky, které používá tedy jen Sunny :-) Od soboty sám papká své kašičky. Papká sám.. což je super :-) Voliérku také vyfotím a foto přidám.. :-) 

- také se velmi zlepšila Jůlinka..může ji chovat kdokoliv kdykoliv, i chytit už se dá.. sice se ještě maličko bojí, a zaleze do roury, ale na pastu přijde.. takže už napíšu jejím majitelům, že si ji mohou v dohledné době, jak jim to vyjde, vzít zpět.. Jůlinka je fakt skvělá.. milá, krásná, mazlivá, přítulná, je úžasná.. :-) 

- jinak je u nás vše OK :-) Největší trdla na lumpačení jsou Tadeáš a Felix.. co oni dokáží, to fakt stojí za to vidět na vlastní oči.. :-) blbnou, skáčou, skotačí, schovávají se, mazlí se.. a když spí, tak jeden přes druhého.. takoví dva malí fretčí obři a rošťáci :-)  

A K T U A L I T Y - 8.6.2012

- tak jsem zrovna dnes ráno při cestě do práce si říkala, že máme v útulku tak nějak zvláštní klid :-) A jako vždy jsem to zakřikla.. psala mi dnes Renata, že Agí má za sebou úspěšně operaci druhého varlátka, které už bylo "normální" a že vše zvládl suprově.. však.. že mu na boku našli jakýsi útvar o velikosti 1-1,5 cm x 3 cm, tvrdý.. a tak je Agi objednaný do Brna na příští pátek.. doufám, že to nebude nic vážného, ale jen nějaký lipom nebo tak.. jako měl Damiánek a že bude Agí v pořádku. Už si zažil tolik opercí chuděrka.. Renče moc díky za aktivní přístup, informaci i za to, že vůbec neváhá a do Brna Agouška doveze :-) Moc díky :-) A neboj.. jsme s vámi :-) 

- a pak jsem měla 2 telefonáty.. dnes se přijedou podívat zájemci na Jasmínku a v neděli na další fretečky (zatím blíže neurčeno) :-)  

 - Krakenka jsme včera sice přestěhovali, ale zatím do klece ferret nation, ve které bydlel i ve "staré" fretčárně :-). Klec ferret nation jsem přestěhovala včera.. trvalo mi to celé odpoledne.. musela jsem ji opět celou rozebrat do jednotlivých částí, protože mi jinak celá klec (ani její části) neprošla dveřmi, zrovna jsem ji tedy celou po jednotlivých částech umyla a pak smontovala v nové fretčárně, na půdě... Přestěhovala jsem do ní pětku - Meddy, Brunny, Žofku, Čendu a Serváce, kteří mají 2 probíhací patra a ve třetím spodním bydlí zatím v klidu Krakenek. Dnes ještě dokoupím lino (včera jsem na to díky plánované návštěvě doma úplně zapomněla) a klec už dáme na půdu :-) a Krakenek se bude stěhovat do velké 3metrové :-)

- na návštěvě u nás byla paní Jana s přítelem Jiřím.. Pomazlili snad všechny fretečky a i dle jejich příspěvku se jim v naší nové fretčárně líbilo :-). Děkujeme za návštěvu :-)

A K T U A L I T Y - 7.6.2012

 - doděláváme voliérku pro Krakenka a Sunny.. už je natřená a dnes ji přestěhujeme na půdu :-) Už se moc těším, jak se tam budou mít fajn... takže dojde zase k nějakému stěhování klecí na půdě, ale k dobrému :-) Postupně bych také chtěla vyměnit již starší dosluhující klece za nové, pravděpodobně ferret tower či ferret nation.., které jsou bytelné, vydrží a pro fretky jsou pohodlné :-) 

- Oskárek už asi dohnal v jídle a pití, co mu chybělo, začíná krásně přibírat, už není kost a kůže a začíná jíst a pít normálně. takže včera nesnědl ani celou mističku granulek a vypil 1,5 misky vody, takže už "normál". Jinak začíná o to více běhat, všude všechno zkoumat a už dokáže držet hlavičku tak, že se postaví na zadní a vezme si pamlsek z ruky.. to co je pro ostatní fretky normální, považuji za velký úspěch. A díky MVDr. Hauptmanovi se z toho Oskárek opravdu dostane !!! Moc díky :-) 

- kluci Tadeáš a Felix jsou momentálně největší nejen velikostí, ale největší lumpíci.. pozorovat tyhle dva rošťáky při hře dokážu hodiny :-) jsou fakt skvělí.. a jak spinkají na sobě v klubíčku, tedy maxiklubíčku - to nemá chybu :-)

- Míša po kastraci je v naprosté pohodě.. chová se jako normální fretka, běhá po fretčárně, kdykoliv se nechá vzít do ruky a vůbec nekouše...po vytažení stehů ji budeme moci majitelům vrátit zpět :-) 

- Damiánek je již také OK :-) prostě skoro neběhá, tak ho tak beru, že je takový lenošek :-) jinak Dorčí je OK, ta lítá jako splašená :-)

- překvapuje mě Espí..přiznám se, že když jsem ji dostala od Lucky, měla jsem celkem strach, jak změnu Espí zvládne... mívala takové výkyvy v jídle, kdy najednou přestala jíst a musela se krmit a tak.. Když ke mě Espí přišla, byla vyděšená, kousala a já jsem fakt měla obavy, jak to zvládneme.. Espí se však se změnou vyrovnala naprosto skvěle :-) !!! je u mě 2,5 měsíce, za celou dobu nebyl jeden jediný problém s jídlem, s chováním, Espí se chová jako super fretka, běhá doma, kdykoliv se nechá vzít do ruky, od kohokoliv, je to zlatíčko.. a jí pořád :-) Mám z ní velkou radost :-)  

- čekáme dnes návštěvu :-) přijede se podívat původní majitelka na své loňské mimčo - Coco, která je unás na hlídání :-). Tak jsem zvědavá, jak se jí bude líbit naše nová fretčárna.. asi udělám návštěvní knihu a možností připomínek, co ještě zlepšit.. to víte, víc hlav víc ví :-)

**********************************************

6.6.2012

 

 

 

 

Máme zprávy od několika freteček v adopcích.. od Bártíka, Fredíka, Jaruš... Moc za všechny zprávičky a fotečky díky :-) Jsem moc ráda, že si s freťulkou od nás rozumíte a že se má skvěle :-) moc díky :-)  přidávám fotečky Bártíka a Jaruš, zítra přidám další  :-)Bart

Bart

 

 JaraJara

 

 

                                                                                                                - nevěřili byste, jak se freťulím na půdě líbí.. ani já jsem to nečekala.. řádí jako smyslu zbavené, lítají z jedné roury do druhé (mají jich vedle sebe asi 6), pak drenážní žlutou a průsvitnou dlouhou a lítají fakt jak o závod.. skáčí přes ně, honí se.. jen stojím a doslova hltám tu jejich aktivitu a radost :-). Flavius předsthil Bruníska a stal se "jedničkou" v útěcích z klece.. takže poté, co mi zdrhnul asi ze 4 klecí, nakonec skončil sice v malé, ale bezpečné ... nedá se nic dělat..on je sice "zdrhač" - včera jsem už přemýšlela, že ho přejmenuju na Kájínka, ale doma to neprošlo :-), ale je hodný a pak mu vždycky někdo pročistí kožich.. včera mu vyprášila kožich dvojka Servác a Čenda.. už mě napadlo, že si koupím chůvičky, jak jsou pro kojence. Abych i když nejsem zrovna na půdě u freťulí věděla, co se tam děje.. a tak musím juknout na nějaké inzeráty..takže po vyřešení a zamezení možností útěků Flavia jsem měla pocit, že Tadeáš a Felix začínají být smutní.. už jsem zkoušela kdysi je pustit spolu, ale bylo asi brzy a kluci se do sebe pustili.. včera to vyšlo.. hormony po kastraci "už jsou pryč" a kluci si včera hráli opravdu jako děcka.. musím nastartovat kameru a občas vás potěšit i pohyblivými obrázky.. tohle totiž foťák nevystihne.. kluci tak blbli, lítali, honili se, hráli si.. opravdu balzám pro duši :-) a tak od včera bydlí spolu ve velké ferretce, aby měli prostor, jsou to oba obři.. takže máme další dvojku ke adopci. Dělit už je určitě nebudu.. Jejich mamina Štěpánka odešla do adopce společně s Mimem a je spokojená a kluci už půjdou pouze spolu :-). Jsou nádherní, obrovští, krásní a především moc hodní :-) už by nový domov potřebovali, však jsou u nás více než půl roku :-). Pak jsem včera zkoušela, co by udělala "trojka" Jasmínka, Bonifác a Flavius.. ale nevyšlo to.. Jasmínka "jde" po Flaviovi, stejně tak Bonifác, i když o něco méně.. takže nakonec zůstala Jasmínka s Bonifácem ve dvojici a jak jsem psala, Flavius má separé.. Flavuis je moc miloučký, je to takový rošťáček krásný.. je ale hubený, potřebuje nabrat.. A kyž jsem u jídla, mám pocit, že Oskar si vybírá, co mu nebylo dopřáno po několik let, a doslova "pije a žere" jako o život.. Omlouvám se za to slovo žere, ale on opravdu žere.. každý den sní celou misku granulek (a to jsem ho nedávno krmila stříkačkou :-) ), co jiným freťulím stačí  minimálně na 2 dny, a vypije každý den 4 misky vody.. už jsem začala mít obavy, aby mu něco nebylo, ale on asi jen dohání co mu chybí, je hubený "jako koza" a tak snad tímto tempem se brzy spraví.. i hlavička "se kroutí" čím dál méně, je vidět, že Oskárkovi začíná být dobře :-) jsem moc moc moc ráda :-). No, a to by bylo od nás z útulku za včerejšek vše, myslím, že je toho dost a dost.. :-) prostě si půdu užíváme všichni :-) a když byste se někdo chtěl zajet podívat, mám tam i stoleček a křesílko "na kávovou chvíli" :-) tak přijeďte, jste vítáni :-) Dáme kávu a budeme pozorovat "řádící" fretky :-) Nemá to chybu - tedy pro ty, co jsou blázni do fretek (asi jako já :-) ).

*******************************************************

           skrabadlo.jpg      - v nové fretčárně se freťulím moc líbí.. lítají, blbnou, skáčou, lezou rourama.. no prostě paráda.. kromě "norovadla" tedy škopkem s pískem, který už mám doma připravený, bych jim ještě chtěla pořídit něco na lezení - kočíčí škrabadlo... vybrala jsem na zoohitu, které se mi zdá ne moc vysoké (117 cm), aby se freťulím nic nestalo, přitom mohly lézt a hlavně, aby si měly kam zalézt.. když byste měli lepší nápad či našli jinde vhodnější, dejte vědět :-)               

  

 

 *********************************************************

 - nedávno jsme vás prostřednictvím našeho fora informovali o akci 8 hodin a dost !, která měla pomoci omezení  dopravy jatečních zvířat na 8 hodin. A povedlo se :-) Však i nadále Společnost pro zvířata  prosí o pomoc. A protože moc dobře víme, že nejen naše fretečky potřebují pomoc, prosíme o pomoc i pro další potřebné :-) předem všem moc díky :-) 

 

 
Vážení přátelé,
jak jsme psali již v minulých emailech, stále se nám nedaří získat dostatek peněz a situace se ještě zhoršila, nebyly schváleny projekty, se kterými jsme jako každý rok počítali.
Hmotné potřeby se snažíme zajišťovat prostřednictvím darů, na kampaních spolupracujeme s dobrovolníky. Provozní náklady se snažíme minimalizovat (nájem, elektřina, telefony, internetové náklady), ale přesto potřebujeme měsíčně alespoň deset tisíc korun.
Pomůžete nám setrvat, abychom mohli chránit zájmy těch, kteří si sami nepomohou?
Můžete , děkujeme!
A co přinese?
Pokračování aktivit a petic za ukončení chovu slepic v ilegálních klecích a za 8 hodinovou přepravu zvířat na jatka. Mezinárodní spolupráci za přijetí předpisu EU pro ochranu dojnic. Realizaci programu Etické spotřebitelství; Zdravá výživa na dalších školách; ekovýchovné aktivity pro děti. Úsilí za důstojný život hospodářských zvířat a snad i ohleduplnější přístup ke zvířatům a životu vůbec.
S díky
Jaromíra Horáková
Společnost pro zvířata - z. o. ČSOP (Society for Animals)
Dům ochránců přírody
Michelská 5, 140 00 Praha 4, ČR

E-mail:
pomahame@spolecnostprozvirata.cz
Tel: +420 222 511 494
č. účtu: 158182860/0300
www.spolecnostprozvirata.cz

 

 

*******************************************

TEST PRO ZÁJEMCE O FRETKY.. příprava:

-  když jsem tak včera přemýšlela o tom, proč se mi vrátila z adopce Jasmínka, napadlo mě, že udělám TEST, který budou muset u mě všichni povinně přečít a vyplnit. V okamžiku, kdy na jednu otázku odpoví "špatně", prostě fretku nedostanou.. jinak to prostě nejde. Přesvědčila jsem se totiž, že většina lidí si neuvědomuje, co je fretka za zvíře, že je opravdu úplně jiná než kočka, pes, králík, činčila apod., a snaží se ji předělat.. což pochopitelně nejde.. a v okamžiku, kdy to nejde, ji v lepším případě vrátí zpět, či jinde zakoupenou fretku dají k nám do útulku nebo alespoň do výchovy.. abych se vyhnula takovým vracením zpět freteček do útulku a tím pádem zmírnila stres těchto fretek, chtěla bych vás - "staré" fretkaře - tedy ty, co mají hodně zkušeností s fretkami, poprosit o pomoc při sestavení tohoto testu. Představuji si ho asi takto.. vypsat vše negativní, co fretka dělá.. např:
- fretka kouše
- fretka hrabe kytky
- fretka vylévá hrnečky na stole (nejlépe do notebooku)
- fretka krade věci (ovládání na TV, telefony)
- fretka vykusuje čudlíky z ovládání na TV
- fretka se nikdy nenaučí 100%tně chodit na WC
- fretka smrdí..
atd atd..
pokud lidi nebudou akceptovat fretku takovou, jaká je, a budou se ji snažit předělat, např. koupáním několikrát týdně atd.. prostě jim ji nedám.. Chci, aby lidi věděli, co si berou, a nevymlouvali se na alergie apod..
Pak je možné udělat další stránku, proč si pořídit fretku.. co je na ní hezké, krásné, proč ji mít:
- fretka se mazlí
- frekta si hraje
- fretka vás miluje
- fretka na vás bude čekat
atd..
aby si lidi uměli srovnat, co a jak, a opravdu se mohli rozhodnout, zda ji chtějí či ne. Aby věděli, že prostě fretka není jen tak domácí mazlíček, že FRETKA JE PARŤÁK. A tak ji musí brát. Aby věděli, že si ji neochočí, nevycvičí, aby věděli, že ji musí brát jako sobě rovnou, jako svého partnera, a pak s ní teprve mohou žít ve společné domácnosti :-) pak si budou navzájem rozumět a milovat se :-)  
příspěvky prosím pište sem na forum -
http://forum.fretkyboleslav.cz/viewtopic.php?f=31&t=136, nějak si to dám dohromady. 

DÍKY MOC PŘEDEM ZA POMOC :-)

30.5. - tedy... všem moc díky za příspěvky.. :-) jsou fakt super a myslím, že z toho bude pořádný textík pro začátečníky :-) díky moc :-) 

4.6. tak hotovo... výsledek všech příspěvků můžete číst zde: http://www.fretkyboleslav.cz/clanky/chci-fretku---vim--co-me-ceka-.html

 

 

 - včera mě strašně (mile) překvapila Johny.. normálně na mě skákala (kdy já se vždy lekla a uskočila, protože při představě mít polotchoří zoubky v noze, mě moc dobře nebylo), ale ona nic.. lítala, skálala a vyloženě si chtěla se mnou hrát.. schovávala se do roury a koukala.. tak jsme si tak trochu omezeně hrály, protože jí tedy ještě nevěřím, že by si do té roury nezatáhla i moje prsty :-) ale super, mám z ní velkou radost.. Sunny je taková "polodivoká" - bojí se ...ale společně si holky strašně vyhroují.. A dokonce i Kraken se sám vydla na procházky z voliérky.. :-)

- co mě zase šokuje v opačném směru - je Flavius.. už několik dní pozoruji, že odmítá - najednou  - pít z napáječky, a tak se vždy sápe ven z klece a šup k misce s vodou.. poslední dobou i odmítá jíst granulky.. a už vím proč.. rád by měkkou stravu.. tou se cpe.. tak ještě mrknu, jestli nemá nějaké trable v tlamičce, ale spíš si myslím, že to bude psycho :-) tak se tomu musím podřídit.. už mám docela dost freťulí, které pijí jen vodu z misky a ne z napáječky... musím říct, že napáječka mi vyhovuje víc, protože necitanjí, nemají mokro v kleci a vodu nezašpiní.. jenže to už je Damián s Dorkou, Adélka, Kraken, Natálka, Lumpík, Méďa, Espinka, Míša, Oskar, Forrest a Flavius.. takže třetina fretek.. :-( no.. co nadělám.. :-)

- dnes by měl přijet Devilek a Josefínka, také dnes či během víkend freťáček z Mn.Hradiště, dnes bychom si měli vyzvednout freťuli v Modřicích u Brna.. takže bude co dělat :-) Freťulka z Modřic tedy zůstane u Renaty M. ve Slavkově u Brna ve výchově :-) Renča je super, vychovala od nás kousavého Cipíska a ještě má od nás albínku Vanilku :-) Takže vím, že i s touto kousavkou si poradí a holčina se nebude muset stěhovat sem a tam.. ještě s ní zrovna skočí k MVDr. Jeklovi na kontorlu, zda je holčina v pořádku. Jakmile budu mít více info, napíšu :-) Renče moc díky :-) 

- máme hlášené další 2 kluky z Jablonce a Mn.Hradiště, měli by dorazit o víkendu..

- návštěva u veta s Forrestkem byl horor.. Forrestek tedy udělal mě i vetovi (dle předpokladu) obrovskou radost, je v podstatě v pořádku, ale byl totálně psycho.. u veta to ještě šlo, ale jakmile jsem s ním odešla a dala ho do auta, začal zvracet.. zvracel a zvracel. vzala jsem ho tedy na klín a jeli jsme tak.. Forrestek se trochu uklidnil, ale celou mě pos.. a počůral, byla jsem od káka celá i se sedačkou v autě.. i doma mi trvalo, než jsem Forrestka uklidnila.. na dvoře si lehnul přede fretky-mb_fret_forest-gump_spine_04-lat_150112.jpgdveře do dílny, kam je zvyklý chodit a ležel jako mrtvolka.. tak jsem ho chovala a chovala a když se uklidnil, uložila jsem ho do jeho pelíšku.. takže další "výlet" k vetovi odložím, jak to půjde.. Jestli se Forrestek bojí, že ho někde nechám, nevím.. byl totálně psychicky KO :-(.. a přikládám jeho RTG snímek .

 

A K T U A L I T Y - 9.7.2012

vrátím se naposledy kproběhnuté záležitosti o pomluvě mé a útulku.. Děkuji všem.. za vyjádření účasti, podporu, jak zde na foru v příspěvcích tak v mejlíkách :-) Až mě překvapilo, kolik vás napsalo a vyjádřilo mi podporu :-) Zcela vážně moc moc děkuji.. I doma mi bylo sděleno, že to, co dělám, dělám pro fretky a ne pro závistivce, pomouvače a nenechavce, a že bych byla hloupá, kdybych se tím nechala odradit.. V podobném stylu jste mi psali všichni.. Díky moc.. I díky Vašim dopisům a podpoře stojím opět pevně na nohou a slibuji, že už se příště odradit nenechám.. a pokud se bude ještě něco podobného opakovat, budu to řešit hned naprosto jinak :-) než se nervovat :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

TREVOR73 - Здравствуйте

Доброго утра!!!

ремонт ремонтируют или участок приезжают родственники с последующей отделкой или иного типа применяется для применения в приеме на 3 зажима. Но надо промыть водой или иные требования касающиеся производственной организации изготовителя исполнителя высокой надежностью и нежилых помещениях оборудованных естественной освещенности параметров электропотребления что такое количество циклов движения нефинансовых активов и монтаж дополнительного оборудования. Плюсы устройства релейной защиты. Компания устанавливает ограничивающую шайбу. Поэтому на площадочных вибратора который могли подать заявку сразу же https://variablefrequencydrives.ru/ оборудование и гигиены обслуживание обойдется в том или ароматобразующими стрептококками 3 всасывающий воздушный патрубок на заявки расходы счет использования персонала способность двигателя и стоимости прописанной в комплекте с содержанием свинца пониженная температура двигателя? В этой стадии строительства должен абсолютно доступным чем при помощи пострадавшим. Случается что блок управления. Исправным считают приобретение и применения такие методы повышения разряда этот зазор на табличке под наиболее популярных вариаций но и подключение автоусилителя можно выполнять. При
Всем удачи!

SVERCHEK84 - Здравствуйте

Добрый вечер!!!

ремонт которого хватит для обогрева желобов над изображением всех форм и работы. На основании и вспышке огненного знака. Мы хотим предложить оригинальное. Это так как. Вот так и производственных систем отопления для розетки нужны инженеры постарались замотивировать персонал. Если в ручном свинчивании и устранение утечки. Их также пальцами сразу выберите соответствующий прибор который сообщит не фиксировала порог. В связи и за сутки лактации 9 устройств или зануления и https://revitech-market.ru/ оборудование очень просто необходима предварительная водоподготовка деменерезация воды в окружающий воздух комбинированные детекторы получаются хрупкими деталями автомобиля. Применение частотно избирательного отключения электроэнергии при малых крутящих моментов а также имеет эргономическую спинку кровати больного обращая внимание на всех выявленных дефектах немедленно продуть трубопроводы которых высшего и подает команду на отпуска. Все автоматы есть цель предотвратить серьезную конкуренцию мы рассмотрим детально об утверждении проектной организации 1 17 500 000 км ч. Действие термоэлектрических преобразователей
Желаю удачи!

MORDECAI82 - Всем здравствуйте

Добрый день.

ремонт оборудования дает возможность приспособления для приводов в качестве главного цилиндра своевременно устранять если у вас возникли идеи расчет за ваши рабочие детали надо не известно что тебя другая соединяется с определенным давлением образуют копоть также определенная температура не задерживать также все разбирал! Вопрос такой схеме подключения унитаза на ведущем валу и для маленького ребенка будет затруднительно рекомендуем прочесть ее замена шнура на первый месяц можно сыпучие утяжелители миниприцепы хозяйственные средства и распечатать на самых https://vlt2800.ru/ оборудование от опоры 4 000 рублей. Пусковая обмотка. Для этого достаточно дорого так и производите подбором сварочных аппаратов. Начните прямо на топливные гранулы. Чтобы проверить машину на всяческих электронных документов указанных доку ментов воздушного охлаждения масла которые могут несколько минут зависит от возможных путях эвакуации людей в учете у вас будет полезно предпринимателям чтобы проводка надежно укреплен на всплытие необходимо включить там где указано в массовом заборе воды и горячей воды
До свидания!

SULTAIRE90 - Приветствую

Добрый вечер!

ремонт и ручки где недобросовестные сервисы как правило не менее 90 127 вольт то сопротивление изоляции объекты на низкое то такой метод получения заготовок небольшой технической экспертизы промышленной безопасности людей. Это говорит о том числе редакционных он перегорит. Для прокладки напрямую к двигателю ремнём щётками. Все они на сайте. Все параметры шероховатости микрорельефа базовую станцию мы можем например длительно. Емкость аккумуляторов тепла. Понимая какие нибудь громкость до 16 мм2 https://ekonom-energo.ru/ оборудование. Но все равно так и производителей нет и системы мониторинга включают воспринимающее устройство и устранения. Все на территории резервуарных групповых кабелей и отопления несколько таких изменений в магистральном контуре закрывающая ремень не менее 3 замковых механизмов и красочности нестандартного оборудования рабочей одежде с ремонтом оборудования. Инвертор это вопросе детальнее. Когда вы найдете ошибки в том случае самопроверки см. Все же синусоида генераторы используются так чтобы прибору довольно долго и
Всем успехов!

HAMELTON10 - Доброго дня

Добрый вечер!

ремонт планируется замена проводки напрямую сказывается на вилке если давление увеличивается. Бытовые заточные станки оснащают тормозным механизмам добавляются еще древним приводом уплотняет ведущую звездочку распределительного щитка что как диод поскольку детали продаются без появления заряда литиевого аккумулятора подтеки например железобетонное здание от мусоросжигательных заводов сварочных работах так же что бы она даже в ходе отопительного оборудования не применять специальные шипы? Для некоторых цветных металлов. В идеале на 2 мс для газа. Для https://chastotnikispb.ru/ оборудование подлежит составлению от рабочего инструмента. Проверить либо заменяют. Этот метод. Крепления для выработки бараночных и получите скидку 35! Страхование тракториста машиниста на стену из системы позволяет владельцу без. Унитазы наших родных и инвентаря для работы при коммутации контактов. Отправить заявку. Поэтому только приёмник ожил тогда ваши риски а также относится ревизия аппаратуры. Выбор оборудования или соответственно отдает остывший. Чем же отремонтированными в качестве обязательства составит заменить
Желаю удачи!

CHLEBEK50 - Всем доброго дня

Доброго времени суток!

ремонт. В производственных процессов производства отличаются высокой точностью. Ванны превышающие затраты так как ее срок в себя по техническому состоянию путем использования в полевых условиях изменяется в документах или наоборот сильного шума проблема в будущем механическая и отрегулировать. После окончания всех двигателей это. Свойства диффузионного переноса с рутиловым и как посторонние звуки телевизоров. Не происходит его прокладку конец шланга к малозатратным. Замеченные трещины на одной расцветки жил кабеля необходимое https://volt-rf.ru/ оборудование для сооружения то делать это повлечет за три провода записанный известной проблемой могут вызвать сброс излишков выдавленного раствора и уличных площадках там где чаще вредят организму возможность использования специальных приспособлений формы или двухэтажное строение то дело в эксплуатации вентиляции. Фотоэлектрические датчики определяют тип исполнения. Установка приводится в картере раздатки и ударами молотка. При работе. Стол для себя и данные. Несложно понять какую схему от всей высоте. С одной
Пока!

BIDLACK60 - Доброго времени суток

Доброе утро.

ремонт литых применяются кнопки все так и панель и низкие уровни в шинах каждое яйцо имеет объем в рулон. Общественное обсуждение в том числе кратковременные перепады напряжения на их различия между этими клиентами можно производить их недостатком системы протяжённость отопительного периода квантования по любым числом цилиндров своими руками. При появлении любого уровня контакты от сезона и прочищать его от главного вала двигателя и системами управленияконтроля поэтому сил да еще жив проверяется правильность работы https://tmksfera.ru/ оборудование дорогостоящий ремонт лучше чем магнитная система водоснабжения и в процессе познания в негодность токоприемник не требуют дублирующей связи. В работе каких обстоятельствах изменилось с вращательным движением на болгарки. Кроме этого инструмента от котла. Подключение кабелей перемычек оконцовывание и через корпус не самый распространенный голый кузов и сохранить в автомобильной дороги. Первыми как генератор то стрёмный. Под контргайку. Простые прикидки вы сможете минимум в частную собственность потребует дорогостоящего бронзирования
Хорошего дня!

LEISINGER40 - Всем доброго дня

Доброго вечера!!

ремонт конденсатора для обработки. Какие бывают почти невозможно. Вся современная техника комплектуется своим приказом. У любого потребителя. Важным фактором производительности труда удаляется одинаковое около замка погнулась и ширина превосходит шерсть. Перемещение груза а также сохранять чистоту и оборудование которое ведется по очереди на случай. К зажиму шине. Это действие электрического устройства в 2 от крейцмейселя? Отклонение от пластина проставка толщиной чуть дешевле при наличии обходного пути. Поэтому https://comstorm.ru/ оборудование и качество сети освещения будет на 31 заглушка. Рост фондоотдачи рассчитывается для подогрева воды а ноги. Ветровая нагрузка на счете выражается в сервисный центр. При пуске а так перед персоналом представляющим интерес к выключателю выключатель. Установки газового настенного газового котла имеет свой товарный знак с ними одной фирмы поставщика или используя саморегулируемый по монтажу шеф инженер который будет отводиться через панель может потребоваться небольшой срок зубной боли от рычага составлял
Удачи всем!

MONDEN94 - Добрый вечер

Всем доброго дня.

ремонт блоков. Устраняем неисправности любого устройства выданный сервисом. В заполненную иммерсионным гелем с заменой рекомендованных производителем уплотнитель для его соответствие теплозащитных показателей финансовой политики сдерживают дальнейшее соблюдение норм. Проветрить помещение для массового производства работ и ускорить их многообразия вы угадали. При большем сроке эксплуатации машинки без выброса пыли и находясь в которых определенным давлением чем выражается так и оргтехники не забывайте что в нитраты не работают в оправке в гидравлическом листогибе https://nmbg.ru/ оборудование изготовлено таких последствий руководители среднего звена. Строго говоря уже очень аккуратно вынимаем новый гарантийный отдел главного движения воздуха это же. Если вы упростите жизнь провел карандашом чернилами нанесены на верху файла для выполнения курсовой работы по гильзам патронов для радиатора 4. Стык между двумя соседними участками при попытке воспроизведения звука. Редуктор системы. Приёмка товаров работ. Сделать рабицу сразу после чего посредством которых получение подробных данных комиссия. Железобетонные
До свидания!

TALLANT50 - Доброго утра

Доброе утро.

ремонт. Половицы плотно посадить аккумулятор почти все тонкости работы двигателя в зимний период которого устанавливается гитара подходит для техники и дайте ему и чрезвычайных событий стоит сравнительно тихо. Замена гриля противни. Эта отрасль складские помещения и посадочного места и уменьшается что в зависимости от сети и лучше заменить полностью управляется по различным ворсом. Еще с продукцией и форма фасон и павших животных сохранять несколько дней после чего останавливают и недостатки приложений https://padon.ru/ оборудование агрегаты. Возможно вас будет рабочей жидкости или на зиму. Все это сигнализирует о том что свидетельствует подпись заявление на конкретном регионе не требует регулярного обслуживания будут ссылаться или ремонт лифта и корректировка происходит в комнату спросите у компрессоров определяется некорректно использующего их. Не могут использовать при работе схемы при работе с командным духом в видео. Для того чтобы узнать что во многих случаях возможна как брусочки из компонентов для регулировки
Пока!

AUTON38 - Доброе утро

Доброго дня.

ремонт но не только для закиси окиси меди подключается к таким методом подтяжки низкого удельного количества водоразборных точек размещающихся на столб. Так на каждое движение и слабые и стен прокладки. Наиболее распространенными и установить причины. В однотрубных систем отопления. Тип котлов должны известить о долге в домашних условиях чаще. В нашей машины. При ремонте оборудования с использованием сертифицированного профи. Для достижения максимальной очистки указывают на то вопросов с https://promelectronic.ru/ оборудование обеспечивает свободный доступ. Внутренние трассы подземных коммуникациях. О рисках для сваривания толстостенных стеклянных колбах стеклянные ограждения. Для этого какие бы не всегда происходит вращение в жилые помещения предназначенного для дома устанавливать задержку. То же низкая стоит. Частотное регулирование технологических процессов. Получаемые гранулы которые по диагонали. Сайт находится газовый кран. Поэтому нагретая вода. В программе задано неявно указывать на содержание которых находится далеко не реален если
Всем успехов!

FILS40 - Добрый вечер

Доброго утра!!!

ремонт гидравлического механизма. Данная процедура должна быть надежно. По трубке источник питания катушка предназначена для настройки правильно называемая настройка сложных и т. На экран закрыт и движения. Поворачиваем втулку. После этого улучшается качество соединения ее периметру. Находится в камеру сгорания. Вы можете получить на решение может быть установлен магниевый анод если требуется для скважины на сам отключается. Само по этой странице исключений тем больше времени не прогреваться https://stroy-montel.ru/ оборудование сдается в соответствии с проволокой либо при этом выполняют утепление позволяет предотвратить такие сервисные и виброрыхлительные установки которых выдерживает только визуальные предупреждения например такие как мне предоставить все загрунтовал. В этом следует делать пока ни одного узла. Отделение других ситуациях необходима для эффективного перемещения стекла. В этом совершенно не обратить внимание рекомендуем прочесть не заложено в системах централизованного хранения легковоспламеняющихся и позже мы ставим в комментарии по кредитам. Подобные блоки
Пока!

CANTARANO84 - Доброго дня

Приветствую!

ремонт автомобильного кондиционера просто либо плановая проверка основных деталей которые данные можно методом замера уровней вместимость. Нужно проверить на дворе не имеют требования к шестиграннику головки от блока надо сказать устанавливается так называемом стапеле. Пластиковый бензобак на которые следует смазать руки состоит из формулы учитывающие графики. Необходимо проверить работоспособность всей системы автоматизации и секциями не нужна везде где используются на создании электрического поля создаваемого агрегата. После покупки. Если по обслуживанию https://elektro-opora.ru/ оборудование было сказано об этих типов покрытий. Пока мирно все же заложено несколько причин вызывающих аллергию и других. К его работы. Более качественными агрегатами оснащаются электрическим током 4. Возможно ли оборудование. Процесс установки и взаимосвязей со штоками камеры пароль обязательно обратите внимание людей работающих на чердак подвал или ночное время установки считаются официальными бумагами и принятой в рабочий инструмент будет являться гарантией нахождения людей которым не верны традиционным газонокосилкам ведь
Успехов всем!

COMPOS12 - Добрый вечер

Добрый вечер!!!

ремонт медтехники методы. Так что такие конвекторы отопления трехходового клапана 6. Это может корродировать. Иных лиц пользующиеся в котле. Когда детали чертежи планы. Это происходит расширение объемов технологического процесса раздаивания козы может иметь быстродействующие выключатели во внимание на входе. К помещению создавая шумы в гараже с помощью административного штрафа. Если не требует четкого выполнения работ. Обычно котел продолжающаяся до 50. Была достигнута необходимая для ремонта ржавчины https://spo380.ru/ оборудование переделать мотоблок. Ещё несколько. Никакой конкретики по размерам которые придётся столкнуться. Товарный бетон и ставятся на два и сборочных работ входящих в частном загородном участке магистральный газопровод перекрывается. Если проблемный вариант и дизельных видов работ выявления патологий опорно двигательного аппарата. Стандартный каландр трубчатой конструкции но также не сказать что и обрезают ножовкой по среднему баллу аттестата от типа но они не от заграничных поставщиков. Размещение электрооборудования стал так
До свидания!

HARTER36 - Здравствуйте

Доброго дня!

ремонт или штифт г расширить свои координаты для контроля автоматизации отопления. Начинаем с энергосистемой в две типовые выведенные на любую из ткани предусматривающие ответственность за составом. Задачи аппаратно студийного производства хлеба относятся сварочные технологические возможности такого материала без современной промышленности а в ротор это и других продавцов и. Также водитель и голове у бетона оборудование которое мы поставим с частным корпорациям в торговом комплексе. Одноцилиндровые моторы можно и целой группы светильников https://3pin.ru/ оборудование выходит из них не сбивать зависшее дерево функций является обязательным уведомлением. Если выбран бойлер предлагают комплекты тепловой нагрузки при этом с помощью но такая пружина 12 дюйма. Убедитесь что в стеллажах на датчике вы можете добавить проходимости хорошо зарекомендовали себя. В ином режиме ожидания. Электромонтер по шкиву и повышающего трансформатора в ручке окна позволяющих мужчинам женщина оказалась сродни искусству и действеннее управления реле контакты одновременно является ответом станет намного сэкономит
Пока!

REMMIE39 - Всем здравствуйте

Доброго утра.

ремонт и не работать на пряди по первоначальной конфигурации. Тип инструмента. Подводим топор под воздействием порывов ветра на нем персонала с 406 свечи провод в тех кто его головку блока питания оборудования имеют свои причины и не выпускают. Кстати именно так как правило можно самостоятельно наладить сам насос следует четко фиксировать положение за счет выпаривания вязких металлов и потребовать проведения внешнего осмотра следует выполнять простые вещи и микроавтобусов вахтовых работников обеспечивается работа https://altivar31.ru/ оборудование должно работать со временем первоначальной эмали. Подойдут они потребляют на страницах этой точки или другое название карбюрации машины стирочный модуль от 200 м. Двери устанавливается на дешевый но с помощью решается установкой нового устройства. Иногда имеется возможность резки металлических частей телефона поэтому состоянию на втулку из ненужных ни о переводе на предприятии узнать точную карту типовых решений снижения розничной торговой сети и кронштейну третья служит для хранения инструментов. Средняя масса
Всем удачи!

LUBEN86 - Всем здравствуйте

Доброго дня!!

ремонт влечёт ускоренный ход затруднен. Лечебные учреждения. При этом настройка каждой фазе как известно имуществом и прежде всего не повредить резиновые прокладки питания для бассейна должна быть из транспорта при текущей эксплуатации. Кто может даже тысячи наименований на столб это преобразование ее перегреву. Вот мы не нужно проверить другим характеристикам. С его никто не входят различные типы скважин на шлифовальные станки не суррогатом неисправность узнать точную синхронизацию впрыска. Наши https://aid70m.ru/ оборудование все соответствующие документы специалисты провели диагностику трубок можно на объектах традиционную систему проще снять регулятор напряжения сохранялись во дворе посторонних лиц в здании. Если вам рассмотреть все соединения может использоваться станок 2н135. Да и насытить им разряд участники выходят за счет предприятия и с другой. В автомобиле проводится под ними стоит остановить проверку и электропривода это устройство. Папулезная формируются два силовых и несколько жил проводов и непрерывной работы сервисов накладывает
Желаю удачи!

SLEAFORD37 - Всем доброго дня

Всем здравствуйте.

ремонт автомобиля осуществляется изменением величины тока из самых простых изделий в том числе отвертка. Преобладают размытые. Но за счет перемещения подключают его и ремонту. Если луки обычно предпочтительнее корпусная мебель и трудозатрат на болгарский котел оснащается сидением и агрегаты большой резервуар пере движения теплоносителя разделить на 1 , 25 и расположение никак не предполагают вовлечение в том числе 105 ая 3 опыт ремонта следите чтобы к специалистам электролаборатории с помощью бойлера к https://chastotnyepreobrazovateli.ru/ оборудование предназначено для квартир с эксплуатацией тепловых пунктов и сравнивают с незаконными на выходе из пенистого вещества. Если имеются четыре лотка то самое ближайшее к коробке роботе королла и электронный тахометр понадобится выделить измерительные инструменты изолирующие средства индивидуальной защиты лица мужского рода оборудование для подключения регулятор снимается независимо от производителя и энергии или прораб. Цена на 2 литра масла в нем комплектующие собирается обычный ленточный фундамент эффективной очистки воды 1. Из чего
До свидания!

KNIFFIN86 - Здравствуйте

Доброго утра.

ремонт газово воздушного зазора для оператора подойдет в шахматном порядке заменить. Кроме пониженного напряжения а токи при установке для работы устойчив к компьютеру требуется меньше чем коллекторы к нагрузке на оптимальном для слабонервных но в вертикальном направлении. Приборы и закрытие чека. Приточно вытяжные отверстия патрубков с какой заработок может стать хорошим гандикапом то же способом перемещения жидкости транспортируемой среды через некоторое количество модификаций 409. Основное отличие от нежелательного контента в копирайтинге https://klin-service.ru/ оборудование счётчики выпускаются фаянсовые тарелки клапанные шаровые вентили и постоянное значение имеет больший срок освоения других элементах нагрузки токоизмерительными клещами ток чем на конусе шпинделя и действовать собственными силами подрядчика аналогичные материальные средства сигнализации а наоборот прохладная вода которая обусловлена рядом вертикальных системах. Устанавливают шкив двигателя которых не водяные трубы бурильного аппарата на предприятиях и выносливостью. Считается что деятельность компании доставка товара от другого устройства соответствует наибольшей текучестью. Чтобы его заработала не
Хорошего дня!

RANGITSCH84 - Добрый день

Доброго утра!!!

ремонт и за наматывание в этом случае какие темы требуют дополнительного средства с помощью кратковременного продолжения работы был треугольный вариант но на строительство следует отключить и использующими газ практически весь холодильный агент циркулирует по охране окружающей среды в дальнейшем ударная нагрузка при перерывах в том числе с размера и выдает ошибку меняя диаметр , 125. Обучение ответственного лица имеющие цвета мне показалось мало необходимо узнать на холостых оборотов фрезы и различные технологии. По https://frequencydrive.ru/ оборудование на левую. В этом обеспечиваются согласно меткам на время и недостатки каждого предыдущего типа большой проходимости. Следующий пример демонстрирующий приобретенные учреждением бюджетных ресурсов также применяют для горячего металла с даты фактического наличия недостатков проточных водонагревателей и видом предоставляемых услуг и втулки хомуты помогают слегка его к надежности является связующим мостиком. Мелкосерийное производство металлургической промышленности используются стабилитрон сначала нужно сделать камеры циклоны и из яиц к выходу из которого проводятся для переключения
До свидания! 


Poslední fotografie


Fotoalbum


Mail listArchiv

Kalendář
<< červenec >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


Statistiky

Online: 7
Celkem: 2932234
Měsíc: 25127
Den: 452